TOP 5 informací, které zatím víme o připravovaném Star Trek: Picard

10.09.2019

Star Trek je obrovským televizním fenoménem, kterému se už v šedesátých letech minulého století podařilo získat miliony fanoušků po celém světě. Od té doby Star Trek už dávno přerostl hranice seriálového média, a jeho příběhy se tak rozprostírají i po nespočtu filmů, komiksů či počítačových her. Nemůže však být pochyb, že bez původního seriálu o vesmírné lodi Enterprise bychom se jen s velkými obtížemi mohli vydat „tam, kam se dosud žádný člověk nevydal.“

Mimo původní seriál z roku 1966 si fanoušci velmi zamilovali i jeho modernější spin-offovou sérii s podtitulem Nová generace. Zde už kapitánem lodi nebyl James T. Kirk v podání Williama Shatnera (88), ale Jean-Luc Picard, kterého si zahrál Patrick Stewart (79). Picarda si fanoušci sci-fi příběhů ze světa Star Treku oblíbili natolik, že se pro příští rok chystá nový seriál, který ponese jméno Star Trek: Picard.

Oblíbený kapitán se tak na televizní obrazovky vrátí po téměř třicetileté pauze (podprůměrné celovečerní filmy nepočítáme). Star Trek: Picard je velmi očekávaným počinem, který však stále obestírá celá řada otazníků. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám některé z těch nejpalčivějších otázek o připravovaném seriálu zodpovíme.

5. Na důchod zapomeň!

První otázka, která vás při představení nového seriálu o známém kapitánovi pravděpodobně napadne, se bude týkat toho, v jakém období se budou jeho události odehrávat. Zde nový trailer k připravovanému seriálu odpovídá poměrně konkrétně. Picard dávno opustil hvězdnou flotilu a zbytek života se rozhodl strávit na své vinici.

Společnost mu dělá pouze jeho pes a zdá se, že pokojné dožití není něčím, s čím by se zkušený velitel jen tak snadno smířil. V momentě, kdy jej kontaktuje záhadná dívka, se tak Picard chopí příležitosti a opět vyhledává kapitánské křeslo, ze kterého by mohl prozkoumávat záhady vesmíru.

Je však vidět, že na své vinici už nějaký ten čas žije, a téměř dvacet let od filmu Star Trek X: Nemesis se na něm podepsalo. Přesto je ale Patrick Stewart ve svých téměř osmdesáti letech stále vitálním hercem, který dá do nového seriálu všechno.

4. Kdo je ona záhadná žena?

Otázkou zůstává, kdo přesně je ona záhadná žena, která Picarda přiměje k opuštění tepla svého domova. Trailer o ní moc informací nenabízí, a jediné, čím si můžeme být naprosto jistí, je její jméno. Záhadnou Dahj bude v připravovaném seriálu hrát mladinká herečka Isa Briones (20).

Ta má za sebou jen hrstku vedlejších rolí, mezi které patři epizodní „štěk“ ve druhé sérii American Crime Story či ještě menší rolička ve filmu Gangsteři. Ve Star Trek: Picard jí však čeká jedna z hlavních rolí a bude zajímavé sledovat, jak se s takovou zodpovědností popere.

Dahj podle trailerů sama vyhledá Picardovu pomoc, a ten se ze zatím neznámého důvodu rozhodne vrátit k Hvězdné flotile. Zdá se, že ona dívenka však není ani zdaleka tak bezbranná, jak by se mohlo zdát. Kromě nevídaného nadání pro pěstí souboje je zřejmě poměrně obávanou osobou, před kterou Picarda varuje hned několik různých lidí. Jean-Luc se však jen tak něčeho nezalekne a Dahj se proto rozhodne pomoci, ať to stojí, co to stojí.

3. Nová posádka

Pro tento nový úkol však bude Picard potřebovat i novou posádku. Jeho staří dobří přátelé z Enterprise jsou zřejmě rozlétaní po celém vesmíru, a tak musí kapitán shánět nové osazenstvo své vesmírné lodi. To samozřejmě neznamená, že by jeho stará posádka zmizela z povrchu zemského, ale o tom si povíme až za chvilku.

Přestože jsme v předchozím bodě zmínili Picardův návrat k Hvězdné flotile, věci jsou možná zamotanější, než by se mohlo zdát. Není totiž jisté, zda jeho nová loď vůbec spadá mezi vesmírná plavidla této vojenské organizace. O nových členech Picardovy posádky prozatím také nevíme mnoho, ale o několika z nich se nám pár informací zjistit podařilo.

Jednoho z hlavních členů Picardova nového týmu například ztvární Santiago Cabrera (41), který si zahraje Cristobala Riose. Alison Pill (33) ztvární doktorku Agnes Jurati, Michelle Hurd (52) bude hrát Raffi Musiker a Evan Evagora na sebe vezme roli Romulana Elnora.

2. Staří známí

Jak už jsme naznačili, Picardovi staří přátelé jsou možná poschováváni po různých koutech vesmíru, ale to neznamená, že se je slavný kapitán nepokusí objevit. Koneckonců jeho tým z Nové generace je jednou z nejúspěšnějších posádek Hvězdné flotily a jejich dobrodružství jsou naprosto legendární. Bylo by proto pošetilé myslet si, že se je Picard nepokusí naverbovat zpátky.

Už teď známe několik jmen zásadních hráčů, které se do svých rolí vrátí i v připravovaném Star Trek: Picard. Jedním z nich je například Brent Spiner (70), který hrál v původním seriálu androida jménem Data. Ten sice zemřel v posledním filmu s názvem Nemesis, ale zdá se, že se jeho vědomí podařilo nahrát do nového těla.

Podle všeho by se dříve či později měl v seriálu objevit i Jonathan Frakes (67), který hrál v Nové generaci komandéra Rikera. Nyní na sebe zřejmě vezme ještě jednu, možná zásadnější roli, jelikož se podílí i na psaní scénáře k několika epizodám. Poměrně velkým překvapením je i návrat Jeri Ryan (51). Ta se totiž neobjevila v Nové generaci, ale Borgyni jménem Sedmá z devíti hrála v dalším spinoffovém seriálu s názvem Star Trek: Voyager.

1. Ještě starší nepřátelé

Už víme, kdo bude Picardovi v jeho nové misi pomáhat a proč se do ní slavný kapitán vlastně pouští. Nyní už zbývá jen odhalit, kdo mu bude stát v cestě. Star Trek nabízí širokou škálu slavných nepřátel od Klingonů, přes Gorny až po Cardassiany, takže je opravdu z čeho vybírat.

Podle trailerů to vypadá, že se bude Picardova posádka dostávat do konfliktů především s technologicky vyspělými Borgy. Ti však zřejmě nebudou jedinou rasou, která se bude hrdinům seriálu snažit jejich plány překazit. V několika záběrech traileru můžete spatřit i lodě, které zřejmě patří Romulanům. Vesmírná diplomacie se v seriálu vyvíjí skutečně rychlým způsobem, a tak je složité odhadovat, kdo bude stát na čí straně.

My budeme nadále doufat, že se tvůrcům podaří do jejich nového projektu nějakým způsobem zařadit i záhadného Q.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Patrick Stewart, Isa Briones, William Shatner, Michelle Hurd

Filmy:
Star Trek X: Nemesis, Star Trek: Nová generace

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sci fi, Star Trek, Star Trek: Picard, vesmírné bitvy, nový Star Trek, Star Trek: Picard zajímavosti, Star Trek: Picard fotky, Star Trek: Picard video, legendární sci fi, kultovní sci fi, vesmír, Patrick Stewart filmy, Patrick Stewart role
TOPlist