TOP 5 herců, kteří září v kasovních trhácích i nezávislých filmech

02.12.2023

Hollywood se potýká s řadou problémů a jedním z nich je i obsazování herců do stále těch samých rolí. Schválně, dokážete si vzpomenout, kdy hrál Bruce Willis (68) záporáka, Margot Robbie (33) tuctovou dívku nebo Jim Carrey (61) někoho normálního? Filmaři si na tyhle herce už nějak zvykli, a proto je obsazují do podobných rolí v podobných filmech a jen málokterému herci se daří z této pozice vymanit.

V dnešním článku vám ale představíme pětici herců, kterým se tenhle téměř kouzelnický kousek povedl a zaměříme se na herce, kteří jsou úspěšní nejen ve vysokorozpočtových filmových sériích, ale i v menších nezávislých „indie“ filmech.

Daniel Radcliffe

Když už jsme zmínili, že jde o téměř kouzelnický trik, byla by škoda nezačít u herce, který vdechnul život filmovému chlapci s jizvou na čele ve tvaru blesku. Daniel Radcliffe (34) se skutečně proslavil ve velkolepé sérii Harryho Pottera, ale od té doby se ve své kariéře posunul o pořádný krok dopředu.

Radcliffe si vybírá filmové projekty, které jsou pro něj skutečně zajímavé a dalo by se říct, že téměř nikdy nehraje tu samou roli dvakrát. Mohli jste ho vidět jako slavného vývojáře jedné z nejúspěšnějších herních sérií ve filmu Gamechangers, představil se jako vyšinutý hudebník v loňském Weird: The Al Yankovic Story, musel se prostřílet kriminálním podsvětím se zbraněmi přibitými k rukámZabijákovi proti své vůli a zahrál si i mrtvolu trpící plynatostí ve Švýcaráku.

Jeho herecký rozsah je obrovský a už dávno to není jen mladý „chlapec, který zůstal na živu“. Radcliffe se svou kariérou naložil opravdu dobře, protože se tímhle různorodým mixem filmů vymanil z role mladého kouzelníka. Ta mu sice přinesla obrovskou slávu, ale jinak by mu zavřela dveře k dalším filmům, protože by byl známý jen jako Harry Potter.

Nicolas Cage

Skála, 60 sekund nebo Con Air, ale také Mandy – Kult pomsty, Joe nebo letošní Renfield. Jen s velkými obtížemi byste v Hollywoodu hledali herce s rozmanitější filmografií, než jakou se může chlubit Nicolas Cage (59). Protagonista takových hitů, jako jsou například Lovci pokladů proslul nejen svým přehráváním či obrovskými dluhy, ale i láskou k filmovému řemeslu.

Stejně jako Radcliffe si i Cage své filmy vybírá, a pokud se mu některý námět opravdu líbí, je ochotný jít do natáčení i s minimálním honorářem. O jeho hereckých schopnostech si můžete myslet, co chcete, ale jeho oddanost filmařině se zkrátka popřít nedá. Ať jde o jakýkoliv projekt, dá do něj maximum a je mu jedno, co si o něm budou ostatní myslet.

Edward Norton

Bostonský rodák Edward Norton (54) proslul nejen tím, že je skvělým hercem, který dokáže zahrát úplně cokoliv, ale zároveň se s ním údajně velmi těžko pracuje. Je cílevědomý a dost si trvá na tom, aby bylo po jeho, což řada režisérů zkrátka nedokáže unést. Ti, kteří s ním ale najdou společnou řeč, dostanou herecký výkon, na který se zkrátka nedá zapomenout.

Je jedno, jestli jde o roli superhrdiny, psychopata nebo iluzionisty a nezáleží ani na tom, jestli má daný film rozpočet v řádek milionů dolarů, nebo jde o skromný projekt neznámého ale vizionářského tvůrce. Norton je hercem s velkým H, takže si může mezi obrovskou hromadou filmových nabídek vybírat, jak se mu zlíbí.

Brie Larson

Většina běžných diváků bude americkou herečku Brie Larson (34) znát především jako atraktivní a superschopnou hrdinku od Marvelu, která si nechává říkat Captain Marvel. Ostatně, před několika týdny vešla do kin její poslední marvelovka s jednoduchým názvem Marvels. Dlužno dodat, že její popularita v roli této superhrdinky není nijak závratná, a i proto se Marvels staly jednou z nejméně úspěšných marvelovek současnosti.

Zatímco byste si z jejího výkonu v roli Carol Denvers mohli myslet, že Larson moc hereckého talentu nepobrala, opak je pravdou. Pokud se objevuje ve filmu, kde může popustit uzdu svému talentu a charismatu, dokáže natočit fantastický snímek, který se divákům vryje do paměti. Je to koneckonců držitelka Oscara za nezapomenutelný indie snímek s názvem Room.

Ryan Gosling

V uplynulém roce byl Ryan Gosling (43) neodlučitelně spjatý s rolí Kena v překvapivě skvělé Barbie. Internet zahltily obrázky z filmu, které se ze dne na den začaly objevovat v téměř každé konverzaci na sociálních sítích. Gosling ale zdaleka není jen pěknou tvářičkou s vyrýsovaným tělem. Jeho herecký talent je obrovský a nebojí se to ukazovat v různorodých filmech napříč žánry.

Ačkoliv začínal hlavně jako hrdina romantických filmů, od té doby se objevuje v detektivkách, sci-fi, muzikálech, dramatech, komediích, thrillerech, akčních filmech a jediné, co mu snad ve filmografii zatím chybí, jsou plnohodnotné horory. Nedivili bychom se, kdyby už ale Gosling nějaký takový film připravoval.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Nicolas Cage, Brie Larson, Daniel Radcliffe, Edward Norton

Filmy:
Harry Potter a Kámen mudrců, Con Air, Neuvěřitelný Hulk

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Indie, slavní herci, Nicolas Cage filmová role, Hollywood, Daniel Radcliffe filmy, typecasting, různorodé filmy, filmografie, vysokorozpočtové filmy
TOPlist