TOP 5 fanouškovských teorií, které se nakonec potvrdily

22.02.2018

Fanouškovské teorie jsou něco jako teorie konspirační. Předpokládáte, že je za příběhem filmařů prostě něco dalšího. Něco skrytého. Propojujete daný film s jinými snímky a vytváříte tak spletitou síť podobností a odkazů, která nakonec odhalí spiknutí Hollywoodu, který se snaží ututlat fakt, že Tom Cruise, požírá hlavy malým dětem.

Nebo taky ne.

Některé teorie však nejdou do tak extrémních rovin, ale zaměřují se pouze na určité aspekty jednotlivých snímků, které vysvětlují alternativními způsoby. A světe div se, občas se dokonce trefí, a jejich odhady potvrdí i samotní filmaři.

My vám proto nyní přinášíme 5fanouškovských teorií, které se nakonec potvrdily. Některé z teorií odhalují části příběhů jednotlivých filmů, takže si dejte pozor na případné spoilery!

5. Proroctví o Loganově smrti

Wolverine (2013), Logan (2017)

Film o mutantovi s adamantiovými drápy a schopností neuvěřitelně rychlé regenerace z roku 2013 je mezi fanoušky hodnocen jako jeden z těch horších ze série o X-Men. Přesto však obsahoval několik skvělých bojových scén a poměrně zajímavé postavy. Jednou z nich byla jasnovidkyně Yukio, která předpověděla Wolverinovu smrt. „Viděla jsem tě zemřít. Ležel jsi na zádech, všude kolem byla krev a ve vlastních rukou jsi držel své srdce,“ předpověděla Jackmanovu (49) Wolverinovi rusovlasá mutantka.

Pokud jste viděli loňského Logana, víte, že se jeho konce hlavní hrdina skutečně nedožije. Jestli se ale rozčilujete, že nejznámější mutant nezemřel se srdcem ve vlastních rukou, mějte na paměti, že většina proroctví není myšlená doslovně. Ve chvíli, kdy Logan na zádech umírá v kaluži vlastní krve, drží ve své ruce ruku jeho adoptivní naklonované dcery.

Sám režisér James Mangold později na svém Twitteru pochválil fanouška s přezdívkou MauriceTheChosenOne, který toto propojení filmů o Wolverinovi objevil.

4. Tarzan je bratr Elsy

Tarzan (1999), Ledové království (2013)

Tvůrci Ledového království se jednoho dne rozhodli, že navštíví Reddit a zodpoví na různé všetečné otázky svých fanoušků. Po sérii otázek na Olafovu oblíbenou příchuť zmrzliny však přišla otázka, jejíž odpověď všechny účastníky Redditového vlákna naprosto zaskočila. Na otázku, co se ve skutečnosti stalo s rodiči sester Elsy a Anny, odpověděli tvůrci, že ve skutečnosti nezemřeli při ztroskotání jejich lodi, ale že se doplavili na břeh nedalekého ostrova s hustou džunglí.

To by pořád nebylo tak šokující, ale tam se režisér Chris Buck (57) ani zdaleka nezastavil. „Poté si postavili dům v korunách stromů, královna pak porodila malého chlapce, ale zanedlouho potom rodiče sežral leopard.“ Porodila malého chlapce, který následně osiřel? Pokud se podíváte na režisérovu filmografii, zjistíte, že Ledové království není jeho prvním Disney filmem. V roce 1999 totiž režíroval i Tarzana! Je tedy více než pravděpodobné, že je syn džungle bratrem Anny a Elsy Ledového království.

Buck později v rozhovoru pro MTV fanouškovskou teorii o Disneyovských sourozencích potvrdil. „Oba rodiče pak moře vyplavilo předaleko od skandinávských moří, až skončili v džungli. Po tom, co postavili svůj stromový přístřešek, je oba zabil leopard a jejich chlapce vychovaly gorily. Takže ano, Anna a Elsa mají bratra, kterým je Tarzan,“ prohlásil Buck.

3. Spider-Man se objevil už v Iron Manovi 2

Iron Man 2 (2010), Spider-Man: Homecoming (2017)

Už dlouhou dobu se spekulovalo, že by dítě pod maskou Iron Mana ve druhém díle série o filantropovi, milionáři a playboyovi Tony Starkovi, mohl být mladý Peter Parker, kterého později ztvárnil Tom Holland (21). Poslední verze Spider-Mana, ze snímku Spider-Man: Homecoming se totiž odehrává v současnosti a Peter Parker v něm chodí na střední školu. Je proto pravděpodobné, že by v o sedm let starším Iron Manovi 2 byl ve věku, který by přesně odpovídal stáří chlapce, který se s maskou svého oblíbeného superhrdiny snaží zastavit armádu robotů z dílny Justina Hammera.

Dalším bodem, který tuto teorii dost zásadně podporuje, je fakt, že se Stark Expo, na které roboti zaútočí, odehrává v Queensu. To je čtvrť v New Yorku, ve které Peter Parker vyrůstal a kterou během svého života ochraňuje. Nebylo by proto velkým překvapením, kdyby se Parker, kterého už od mala zajímaly technologie, na Starkově výstavě skutečně objevil.

Teorii potvrdil i sám Holland, který v rozhovoru pro Huffinton Post prohlásil jen: „Je to Peter Parker. Doslova před dvaceti minutami jsem se o tom bavil s Kevinem Feigem (44, prezident Marvel Studios, pozn. red.). Možná že jsem prozradil něco, co jsem neměl, ale co… Už je to venku.

2. Stan Lee je Watcher

Neuvěřitelný Hulk (2008), Avengers (2012), Strážci galaxie Vol. 2 (2017) a další…

Stan Lee

Pokud jste někdy viděli jakýkoliv film studia Marvel, víte moc dobře, kdo je Stan Lee (95). Nejen, že je tvůrcem několika oblíbených postav MCU (Marvel Cinematic Universe), jako jsou Spider-Man, Hulk, Fantastická čtyřka, X-Men a mnoho dalších, ale zároveň se objevil snad ve všech filmech, které Marvel kdy natočil. Možná si myslíte, že jde jen o vzdání pocty tomuto geniálnímu kreslíři, ale camea pětadevadesáti letého Američana mají své opodstatnění.

O možnosti, že hraje ve všech komiksových filmech tu samou postavu, se začalo spekulovat mnohem dříve, než bylo vůbec možné hovořit o nějakém MCU. Teorii o tom, že Stan není ve skutečnosti pozemšťanem, ale členem mimozemské rasy zvané Watchers, více méně potvrdil druhý díl Strážců galaxie. Zde se totiž objevil na neznámé planetě, kde ostatním Watcherům vyprávěl své příběhy, které diváci mohli sledovat skrze různé filmy patřící komiksovému gigantu Marvel.

Teorii oficiálně potvrdil i prezident Marvelu, Kevin Feige. „Mysleli jsme, že je jeho role ve Strážcích skvělým nápadem, protože v podstatě říká, že je Stanova postava vždycky ta samou osobou, která se objevila ve všech těch filmech,“ prozradil Feige k Leeově roli ve Strážcích galaxie Vol. 2.

1. Všechny Tarantinovy filmy jsou propojené

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994), Kill Bill (2003), Nespoutaný Django (2012) a další…

Quentin Tarantino

Quentin Tarantino (54) je miláčkem fanoušků kultovních filmů. Každý z jeho snímků se stal okamžitým hitem. Není proto překvapením, že i o jeho filmech začaly ihned vznikat fanouškovské teorií. Jedna z těch nejznámějších tvrdí, že se všechny jeho filmy odehrávají ve stejném světě.

Tato teorie však není tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát. „Tarantinoverse“ se totiž skládá ze dvou částí. Filmů, které se odehrávají ve „skutečném světě“ a filmů, které jsou filmem i ve světě „Tarantinoverse“. Pro pořádné vysvětlení necháme mluvit samotného režiséra. „Když jdou postavy z Gaunerů nebo Pulp Fiction do kina, jdou na Kill Bill nebo Od soumraku do úsvitu.“

Kam myslíte, že spadá třeba Nespoutaný Django nebo Osm hrozných? Reálný-filmový svět, nebo filmový-filmový svět? Ze všeho toho přemýšlení se nám už dělá docela špatně, tak ho necháme na vás. Napadají vás nějaké další fanouškovské teorie, které se nakonec potvrdily? Neváhejte se o ně s námi podělit.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Stan Lee, Hugh Jackman, Quentin Tarantino

Filmy:
Iron Man 2, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Kill Bill, Neuvěřitelný Hulk, Avengers, Wolverine, The, Nespoutaný Django, Ledové království

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké filmy, animované filmy, sci-fi filmy, Disney, svět filmu, Quentin Tarantino filmy, kultovní filmy, Peter Parker, easter eggy, žebříčky, Tarantinovy filmy, zajímavosti o filmech, Marvel Cinematic Universe, propojené filmy, fanouškovské teorie, Iron Man 2 zajímavosti, Watchers, easter eggy filmy, Elsa Ledové království
TOPlist