Stan Lee

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec

Věk: 98 let

Datum narození: 28.12. 1922

Místo narození: USA, New York, New York City

Výška: 180 cm

Člen skupiny: The Dickies

Hodnocení Stan Lee

Přitažlivost
98% (21 hlasů) 1394.místo
Talent
99% (21 hlasů) 3575.místo
Inteligence
90% (2 hlasů) 7083.místo
Vtipnost
95% (2 hlasů) 3783.místo

Fotky Stan Lee (10)

Životopis Stan Lee Upravit životopis

Stan Lee (* 28.prosince 1922 New York), celým jménem Stanley Martin Lieber, je americký komiksový spisovatel, redaktor, herec, producent, vydavatel, televizní osobnost, bývalý prezident a předseda společnosti Marvel Comics.

Ve spolupráci s několika umělci, nejvíce s Jackem Kirbym a Stevem Ditkou, vytvořil příběhy známé po celém světě, které vycházely dříve v komiksové podobě, především tedy Spider-Man, X-Men, Iron Man, Fantastická čtyřka, Avengers, Hulk, Thor, Daredevil, Doktor Strange a mnoho dalších. Lee následně svými komiksy přispěl k rozšíření společnosti Marvel Comics z malého vydavatelského domu ve velkou multimediální společnost.

Roku 1994 byl oficiálně uveden do Síně slávy komiksového průmyslu.

Posledních pár let se baví tím, že se téměř vždy objeví v malé miniroličce ve filmech vytvořených podle jeho komiksů se superhrdiny. Hulk (člen bezpečnostní hlídky v biochemickém institutu, kde pracuje Bruce Banner), X-Men (muž u stánku na pláži), Fantastická čtyřka: Silver Surfer(sám za sebe jako host na svatbě Susan Storm a Reeda Richardse), Iron Man (jako Hugh Hefner: host na večírku kam se dostaví Tony Stark poté, co slyšel v televizi, že už je pár týdnů zavřený doma a prý trpí posttraumatickým syndromem), Spiderman 2 (muž uhýbající troskám od Spidermana a Doc Oca), Thor (muž za volantem auta, snažící se vytáhnout Thorovo kladivo), Captain America: První Avenger (generál).

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Stan Lee (7)

5 nejslavnějších superhrdinů, které Marvel v minulosti prodal

04.03.2019 - Ačkoliv se to může zdát neuvěřitelné, i komiksový gigant Marvel prošel v minulosti obrovskou finanční krizí.

5 vynechaných scén, které by vám rozhodně neměly uniknout

12.02.2019 - Protože všechny filmy, které jdou do kin, musejí splňovat jisté požadavky ohledně své délky, téměř vždy se stává, že jsou o nějakou tu scénu zkráceny.

5 herců, kteří zemřeli v roce 2018

24.01.2019 - Ať už na rok 2018 vzpomínáte jakkoliv, vždy je dobré připomenout si i ty, o které jsme přišli.

5 nejlepších minirolí zesnulého Stana Lee

14.11.2018 - V úctyhodném věku pětadevadesáti let zemřel v pondělí 12. listopadu Stan Lee, otec komiksového studia Marvel.

TOP 5 fanouškovských teorií, které se nakonec potvrdily

22.02.2018 - Fanouškovské teorie jsou něco jako teorie konspirační. Předpokládáte, že je za příběhem filmařů prostě něco dalšího.

Vilný stařík Stan Lee? Otec Marvelu byl obviněn ze sexuálního obtěžování

16.01.2018 - V rámci obrovské kauzy, která odhaluje sexuální obtěžování ve světe showbyznisu, byl nyní obviněn i předseda společnosti Marvel Comics Stan Lee.

Všechny články o Stan Lee (7) »
TOPlist