Tim Robbins bude točit na Václaváku film o sametové revoluci!

11.08.2012

Americký herec a režisér chystá snímek Wenceslas Square, který se bude celý odehrávat v listopadu 1989 v Praze! Pokud to vyjde, bude Tim Robbins (53) historicky prvním filmařem, který v hraném filmu "dramaticky ztvární" revoluční události v tehdejším Československu. Toto trvalo!

Tim Robbins
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Tim Robbins (53) hodlá svůj čtvrtý celovečerní film natáčet na řadě autentických míst. Středobodem všeho bude samozřejmě Václavské náměstí, kde se během revoluce odehrály první demonstrace proti komunistickému režimu. Zda se ve filmu objeví i skutečné historické postavy jako Václav Havel, Alexander Dubček nebo Václav Klaus, není zatím jasné.

Hlavními hrdiny příběhu odehrávajícího se na pozadí změn v bývalém Československu je agent CIA a agentka StB nasazená na amerického špiona s cílem jej kompromitovat. Je pravděpodobné, že v titulních rolích uvidíme přední americké herce a vedlejší či epizodní roličky dostanou české hvězdičky ...

havel
Takhle by mohl vypadat plakát k filmu ...

Scénář k snímku je adaptací stejnojmenné povídky Arthura Phillipse, která vyšla ve sborníku Divoký východ: Příběhy z poslední hranice, jež je věnován událostem kolem sametové revoluce. Film bude pochopitelně vznikat v angličtině.

Tim Robbins (53) zatím natočil tři celovečerní filmy - Bob Roberts (1992), Mrtvý muž přichází (1995) a Cradle Will Rock (1999). Již v roce 1995 byl nominován na Oscara za režii filmu Mrtvý muž přichází, ale cenu Akademie nakonec získal za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli v dramatu Tajemná řeka (2004).

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tim Robbins

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, americké celebrity, herci, zahraniční herci, američtí herci, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, Tim Robbins fotky, Tim Robbins foto, Tim Robbins film, Tim Robbins režie, Tim Robbins Praha, Tim Robbins sametová revoluce, Tim Riobbins Oscar, Tim Robbins Wenceslas Square, Wenceslas Square film, sametová revoluce, Tim Robbins Václavák, Tim Robbins natáčení filmu
TOPlist