The Continental: Vznikne seriál ze světa Johna Wicka. Uvidíme i Keanu Reevese?

18.01.2018

Studio Starz oznámilo natáčení nového seriálu The Continental, který se bude odehrávat v prostředí špičkového nájemného vraha Johna Wicka. Chladného zabijáka s neustále horkou hlavní, který má v srdci místo maximálně na svého psa, jsme už mohli v podobě Keanu Reevese vidět ve dvou akcí nadupaných filmech.

Keanu Reeves
Zdroj: Starz

Třetí je nyní ve vývoji a na pokračování příběhu samotáře s ostře řezanými rysy si ještě dlouho počkáme. Fanoušky tak jistě potěší vznik seriálu, který se bude točit okolo sítě hotelů Continental, ve kterých se světoví zabijáci připravují na své „zakázky“.

Seriál má pokračovat v duchu suchého humoru a propracovaných bouřlivých akčních scén, které si fanoušci zamilovali ve filmech. Je ale nejisté, nakolik si užijeme pohled na samotného Johna Wicka. Keanu Reeves se tentokrát totiž bude věnovat hlavně roli za kamerou: Společně s Chadem Stahelskim a Davidem Leitchem se totiž zhostí produkce seriálu a kolik času stráví ve výsledku na obrazovkách je stále předmětem diskuze. S největší pravděpodobností se objeví spíše jen jako hostující hvězda ve vybraných epizodách. Hlavně se tak dočkáme nových (a snad stejně vražedných) postav.

Jisté ale je, že se seriál bude odehrávat převážně v Los Angeles a že poodhalí vnitřní fungování hotelů Continental, do který jsme zatím spíše jen nahlédli prostřednictvím Johna Wicka. Získáme tak propracovanější a rozšířenější svět nejlepších nájemných vrahů. Seriál a filmy se budou prostě doplňovat.

Keanu Reeves
Zdroj: Starz

To je zřejmě jeden z hlavních důvodů, proč bude samotný John Wick spíše jen všudypřítomným nevyřčeným odkazem, jehož existence pomáhá zasadit seriál do kontextu. Reeves se navíc bude muset věnovat natáčení filmu John Wick 3, takže by dost možná ani neměl čas věnovat se plnohodnotně natáčení dvou projektů.

Kvalitu seriálu budou garantovat osobnosti, které spolupracovaly na filmech, takže „feel“ Wickova světa už mají zarytý pod kůží. Již zmínění co-producenti Chan Stahelski a David Leitch pracovali na režii všech tří filmů (Leitch se podílel na prvním, ostatní režíroval Stahelski sám). Za scénáristu a showrunnera byl vybrán Chris Collins, který se podílel například na seriálech Sons of Anarchy a Man in the High Castle. Mimochodem David Leitch se může chlubit režií Deadpoola 2, takže je vidět, že nad vznikem budou dohlížet jen ti nejostřílenější tvůrci.

Vzhledem k originálnímu a vytříbenému stylu (vznikající) trilogie Johna Wicka, bude mít seriál co dělat, aby se nenechal utopit v kaluži krve svou otcovskou postavou. S tak kvalitním týmem tvůrců je ale velká šance, že se seriál filmům minimálně vyrovná. 

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Keanu Reeves

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nové seriály, nájemní vrazi, zabijáci
TOPlist