Tereza Mátlová a skupina Queenie uctí památku Freddieho Mercuryho!

18.11.2011

V sobotu 19. listopadu proběhne v pražském klubu Mlejn speciální vzpomínkový koncert! Revival kapela Quennie a zpěvačka Tereza Mátlová zde při příležitosti 20. výročí úmrtí zpěváka skupiny Queen Freddieho Mercuryho zapějí jeho slavnou skladbu Barcelona.

tereza
Tereza Mátlová
Foto: Milan Herman

Na výjimečnou akci přijala pozvání také sestra Freddieho Kashmira Cooke, která na bratra zavzpomíná společně s bývalým osobním tajemníkem zpěváka. Vrcholem večera pak bude téměř dvouhodinový koncert skupiny Queenie, o které se říká, že je jedním z nejlepších evropských revivalových seskupení.

Čtěte také

Skupina zahraje nejen největší hity skupiny Queen, ale přidá i několik rarit, mezi které bude jistě patřit i duet Barcelona, který Freddie nazpíval s fenomenální Montseratt Caballé v roce 1988 při příležitosti kandidatury města Barcelona na olympijské hry pro rok 1992.

Skladba Barcelona pak zazněla při zahajovacím televizním ceremoniálu při představování krás Barcelony. Na sobotním vzpomínkovém koncertě se v duetu představí zpěvák Quennie Michael Kluch a sopranistka Tereza Mátlová.

quennie
Queenie
Foto: Milan Herman
 
Operní i muzikálová zpěvačka Tereza Mátlová, absolventka pražské HAMU, vítězka ceny Talent roku operního festivalu v irském Wexfordu, je pravidelným hostem mnoha prestižních festivalů a světových operních scén. V Česku vystupovala také v roli Ellen v muzikálu Miss Saigon a od března 2012 ji uvidíme v roli Cosette ve muzikálu Bídníci.

Uznávaný a vyhledávaný revival Queenie jako jediný český revival reprezentoval Českou republiku na  celosvětovém srazu fanoušků Freddieho Mercury Montreux Memorial Day ve Švýcarsku. Koncertům původních Queen se přibližují autentickými kostýmy, replikami originálních nástrojů a zesilovačů, a také tím, že skladby interpretují v původních tóninách. Ve svém repertoáru mají téměř 70 skladeb.
Celebrity:
Tereza Mátlová

Filmy:
Česko Slovensko má talent

Interpreti:
Queen

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, České celebrity, české zpěvačky, youtube, youtube com, kapely, čeští zpěváci, hudebníci, čeští hudebníci, české kapely, Quennie, Quennie video, Quennie hudba, Quennie music, Quennie foto, Quennie photo, Quennie koncert, Quennie Mlejn
TOPlist