Signál aneb Jak Hádek a Dyk naslibovali modré z nebe!

13.02.2012

Komedie Signál vypráví příběh dvou podvodníčků, kteří chtějí napálit obyvatele jedné vesnice! Film natočil jako svůj čtvrtý celovečerní snímek režisér Tomáš Řehořek a do hlavních rolí obsadil populární české herce.

signal
Foto: Bontonfilm

Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří svým příjezdem dva sympatičtí mladíci - poněkud naivní trouba Kája (Kryštof Hádek) a životem protřelý sukničkář Filos (Vojtěch Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače.

Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, která jsou do nich vkládána. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají ...

Nejmladší český režisér současnosti Tomáš Řehořek (25) má i přes svůj nízký věk za sebou již čtyři celovečerní filmy. Po ambiciózním debutu Proměny (2009) natočil hraný paradokument Piko (2010) a v loňském roce uvedl do kin úspěšnou komedii Czech Made Man (2011). Tragikomedie Signál, k níž napsal scénář zkušený autor Marek Epstein, je tak už jeho čtvrtý film.

Signál, který má něco z komedií Bobule či Muži v říji a svým námětem připomíná slavnou hru Revizor, není podle prvních reakcí příliš velkou komedií, jak se původně očekávalo. Je to spíš posmutnělá satira o lidské hlouposti a české malosti, která má své slabší chvilky ve scénáři a pomalejší tempo vyprávění.

Tomáš Řehořek stále hledá svůj styl a komedie toho typu by snad někdy v budoucnu mohla být jeho doménou. Snímek asi nezaujme každého, ačkoliv se právě na první pohled tváří jako film pro většinového diváka. Ale díky silnému hereckému obsazení nejspíše přiláká do kin víc lidí než kdejaké artové dílko.

Česká komedie Signál má v kinech premiéru 16. února 2012.

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Kateřina Winterová, Bolek Polívka, Karel Roden, Tomáš Řehořek, Eva Josefíková, Kryštof Hádek, Jiří Menzel, Norbert Lichý, Vojtěch Dyk, Karel Zima, Hynek Čermák

Filmy:
Signál

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, herečky, České celebrity, youtube.com, české zpěvačky, youtube, české filmy, české herečky, herci, youtube video, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, český film, Právě v kinech, Tomáš Řehořek film, Tomáš Řehořek režie, Tomáš Řehořek Signál, Signál foto, Signál fotky, Signál film, Signál premiéra, Signál komedie, Signál trailer, Signál video, Signál ukázka
TOPlist