Vojtěch Dyk

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 13 fanoušků
Nesnáším
5 antifanoušků
Napiš názor 5 názorů

Povolání: Herec, Zpěvák

Věk: 38 let

Datum narození: 23.07. 1985

Místo narození: Praha, Československo

Výška: 196 cm

Člen skupiny: T.O.P. dream Company, NightWork

Žánry: česko-slovenská

Hodnocení Vojtěch Dyk

Přitažlivost
69% (229 hlasů) 12554.místo
Talent
77% (228 hlasů) 12489.místo
Inteligence
62% (217 hlasů) 13478.místo
Vtipnost
84% (216 hlasů) 9189.místo

Fotky Vojtěch Dyk (160)

Videoklipy Vojtěch Dyk (3)

Písně Vojtěch Dyk (13)

Všechny písně Vojtěch Dyk (13) »

Životopis Vojtěch Dyk Upravit životopis

Vojtěch Dyk (* 23. července 1985, Praha) je český herec a hudebník. Vystudoval DAMU, obor činohra. Je synem známého literárního historika a spisovatele Radko Pytlíka a Věry Dykové, která vlastní nakladatelství Emporius. Jedním z jeho předků byl český básník Viktor Dyk, představitel české avantgardní generace z přelomu 19. a 20. století.

Jako zpěvák působí v kapelách Nightwork a T.O.P. Dream Company. Účinkuje na mnoha českých scénách. Můžeme ho vidět například v Národním divadle, v Divadle v Dlouhé, v Divadle Ta Fantastika, v A Studiu Rubín či v Roxy.

Zvládá operní zpěv, jódlování a tanec. Jeho silnou stránkou je improvizace.

Život

Vyrůstal v pražských Holešovicích, kde navštěvoval základní školu. Od roku 1999 začal navštěvovat dětský soubor Ty-já-tr, který má domovskou scénu v divadélku Radar, ve kterém získal první herecké zkušenosti. Byl obsazen v inscenacích Kytice (Jiří Suchý/Ferdinand Havlík), režie R. Tesárková, Škola základ života (Burešová/Žák), Šest žen a další. Díky Ty-já-tru se postupně dostával ke komparzům a epizodním rolím.

V roce 2004 maturoval na pražském Gymnáziu Arabská. Byl přijat na Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor zpěv, a na DAMU, obor činohra. Rozhodl se pro činohru, kterou absolvoval. Poté dostal nabídku na roli v seriálu Letiště, která zahájila jeho televizní a filmovou tvorbu. Následovaly další projekty, které ho učinily všeobecně známým.

Kariéra

Výrazné role hrál v seriálech Letiště, Velmi křehké vztahy a Dokonalý svět. Objevil se také v několika českých pohádkách, například ve Třech životech v režii Jiřího Stracha. S tímto režisérem spolupracoval také při natáčení kriminální trilogie Ďáblova lest. Postavu mladého saxofonisty Dannyho Smiřického si zahrál v televizním filmu Rytmus v patách, který natočila Andrea Sedláčková podle knižní předlohy Josefa Škvoreckého s názvem Malá pražská Matahára. Hlavní roli také hrál ve filmu Ženy v pokušení. Na této vášnivé komedii pracoval pod taktovkou režíséra Jiřího Vejdělka.

Spolu s Jakubem Prachařem a Janem Maxiánem je podepsán pod hudbou k představení La Putyka a Up End Down v divadle La Fabrika. V tomto divadle také na projektu Kultovní představení spolupracuje s Jakubem Prachařem a autorskou dvojicí Skutr. S Tatianou Vilhelmovou hraje v divadelní hře Bláznivý Petříček, jedná se o gangsterskou pohádku na motivy stejnojmenného filmu J. L. Godarda, představení režíroval Peter Serge Butko.

Na scéně Národního divadla ztvárnil roli Radúze v klasické slovenské pohádce Radúz a Mahulena v režii Jana Antonína Pitínského, postavu Mackieho Messera v Žebrácké opeře a vodníka Michala v Lucerně od dramatika Aloise Jiráska.

V lyrikálu Kudykam od Michala Horáčka a Petra Hapky byl obsazen do hlavní role Kudykama.

Z téměř neznámého zpěváka se během bezmála dvou let stala pěvecká i herecká hvězda.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Vojtěch Dyk (36)

Vojta Dyk to schytal z vlastních řad! Jeho vlastní kapela tvrdí, že je to mimozemšťan

30.09.2015 - Vojta Dyk má běžně image přátelského kluka odvedle, vždy usměvavého a přátelského, ale nyní přišla už i z jeho bývalé kapely zpráva ...

No to je lásky! Dyk a Vilhelmová nahráli milostný duet!

05.05.2015 - Květen je měsíc lásky a kdy jindy by tedy měli Vojtěch Dyk a Táňa Vilhelmová pustit do světa zamilovaý duet Májová, který by měl stvrdit jejich lásku?

Vojta Dyk jako Petr Novák! Pro roli vyzáblého zpěváka musí pořádně zhubnout

15.02.2015 - Vojta Dyk má další šanci zazářit v novém českém filmu o zpěvákovi Petru Novákovi. A je to velká šance na úspěch, protože role rozervaných osob znamenají velkou příležitost!

Nejmladší hvězda Tří bratrů Zdeněk Piškula vyvedl přítelkyni. Hádejte, kdo to je!

29.01.2015 - Sympatický Zdeněk Piškula neměl pozici v pohádce Tři bratři vůbec jednoduchou. Jeho další bratry totiž hráli miláčci náctiletých slečen ...

Vrhněte se na dobré skutky! Vánoční dobročinný bazar, na kterém celebrity prodávají své věci, se koná už dnes!

16.12.2014 - Dovedete si představit, že si budete kupovat u stánku nějaký ten hadřík a bude vás obsluhovat třeba Agáta Prachařová?

Vojtěch Dyk oslavil 29. narozeniny na premiéře Díry u Hanušovic

28.07.2014 - V Praze proběhla premiéra filmové prvotiny Miroslava Krobota Díra u Hanušovic, kam herec a zpěvák Vojtěch Dyk doprovodil svou přítelkyni a matku svého syna herečku Taťánu Vilhelmovou (36).

Všechny články o Vojtěch Dyk (36) »
TOPlist