Ryan Reynolds a Denzel Washington jsou nepřátelé pod ochranou!

16.02.2012

Akční thriller vypráví o tom, co se stane, kdy se potkají dva "charakterově odlišní" agenti CIA! V hlavních rolích koprodukčního dramatu Nepřítel pod ochranou se se mihnou Denzel Washington a Ryan Reynolds. 

nepritel
Foto: Bontonfilm

Matt Weston (Ryan Reynolds) sice pracuje u CIA, ale přesto se pekelně nudí. Jeho pověřením je spravovat tajné vězení CIA v Kapském Městě, v němž dosud nebyl nikdo „ubytován“. Hned první „host“ ale bude z kategorie VIP. Tobin Frost (Denzel Washington) je bývalý elitní agent amerických tajných služeb, který začal před lety pracovat proti mateřské organizaci. Prodával informace každému, kdo o ně projevil zájem a zaplatil dostatečnou sumu, vraždil bývalé kolegy, dodával materiální podporu teroristickým režimům po celém světě a než se ho podařilo dopadnout, uběhlo téměř jedno celé desetiletí.

Tahle velká ryba se za mřížemi nestačí ani rozkoukat, když na utajený objekt zaútočí neznámí ozbrojenci. Dosud nepříliš akční Weston se rozhodne chytit příležitost za pačesy a na poslední chvíli i s Frostem z objektu uteče. Nesmí si vězně pouštět k tělu, na druhou stranu ho ale musí za každou cenu chránit. Navíc musí zjistit, kdo a proč se jeho „chráněnce“ snažil dostat ven. Otázek je spousta, ale na odpovědi není čas, protože tahle hra se hraje v jednom z nejnebezpečnějších míst na zeměkouli ...

Film Nepřítel pod ochranou natočil jako svůj čtvrtý celovečerní snímek původně švédský režisér Daniel Espinosa, který si ve své vlasti (a také v Dánsku) udělal jméno originálními díly Babylónská nemoc (2004), Láska navzdory (2007) a Snadný prachy (2010).

Jeho poslední film je jeho první hollywoodskou produkcí, do níž obsadil hvězdy první velikosti. Podle prvních reakcí diváků a kritiky však těžko soudit, jak si severský tvůrce v americké továrně na sny v budoucnu povede.

Režisér sice dodal filmu takřka "bourneovský" nádech, ale tuctový scénář plný očekávatelných klišé bohužel tento nadějný "hollywoodský debut" sráží do rutinní žánrové pasti. Navíc držitel Oscara Denzel Washington svým hereckým výkonem převyšuje Ryana Reynoldse minimálně o dvě třídy!

Americko-jihoafrický akční thriller Nepřítel pod ochranou/Safe House je v českých kinech k vidění od 16. února 2012.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Robert Patrick, Fares Fares, Rubén Blades, Liam Cunningham, Denzel Washington, Brendan Gleeson, Vera Farmiga, Ryan Reynolds

Filmy:
Nepřítel pod ochranou

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Právě v kinech, Nepřítel pod ochranou foto, Nepřítel pod ochranou fotky, Nepřítel pod ochranou video, Nepřítel pod ochranou trailer, Nepřítel pod ochranou premiéra, Nepřítel pod ochranou ukázka, Nepřítel pod ochranou film, Safe House
TOPlist