RECENZE: Táta je doma 2 – je to doma! První letošní vánoční řachanda nezklamala!

01.12.2017

Pokud během následujících týdnů uslyšíte během návštěvy multiplexu hurónský smích z jednoho z kinosálů, nedivte se. Hvězdami nabité pokračování komedie z roku 2015 je totiž k popukání!

Mark Wahlberg
Zdroj: Promo

Před samotnou výpravou za shlédnutím Daddy’s Home 2 je fajn pustit si první díl. Dvojka sice na děj původního filmu příliš neodkazuje, než však rozluštíte všechny vztahové vazby, uplyne dobrá třetina filmu. Z pokračování navíc budete velmi příjemně překvapeni.

Hvězda sem, hvězda tam

Marku Wahlbergovi (46) a Willu Ferrellovi (50) v hlavních rolích se tentokrát přidal například Mel Gibson (61) a John Lithgow (72) v úlohách prarodičů. Kdo se bál, že režisér Sean Anders (48) nezvládne ukočírovat zdánlivě nezvladatelnou kupu svéhlavých hvězd, byl na omylu.

Každá z postav dokonale plní svou roli, nikdo nevyčnívá natolik, aby uzmul všechnu pozornost a zastínil výkony ostatních. Uznání si rovněž zaslouží dětští herci, kteří dokážou z roztomilé prostoduchosti přejít do módu sarkastických bestií bez mrknutí oka.

Will Ferrell
Zdroj: Promo

Blahodárný komediální účinek Willa Ferrella na herecké kolegy se opět projevil v plném rozsahu.

Velká vánoční katastrofa!

Děj se točí kolem jednoduché zápletky. Poté, co se v prvním díle dokázali dva tátové od jedné rodiny shodnout na spoluotcovství, čeká podobný úkol i dědečky této prazvláštní rodinky. Ti totiž přijeli oslavit Vánoce a chtě nechtě spolu musí vyjít. Rozdílnost jejich charakterů je zde dohnána do naprosté absurdity, což je pro komiku tohoto filmu příznačné. Pokud byl první díl sem tam proložen šílenou scénkou, která zachraňovala melodramatické pasáže o výchově dětí, u dvojky je tomu naopak.

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mel Gibson, Mark Wahlberg, Will Ferrell, John Lithgow

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky, Právě v kinech,

Tagy:
americké filmy, filmy v kinech, americké komedie, recenze nových filmů, hodnocení filmů, Táta je doma 2, vánoční komedie, Táta je doma 2 recenze, komedie Mel Gibson, komedie Mark Wahlberk, nové vánoční filmy, rodinné komedie, Táta je doma 2 hodnocení
TOPlist