RECENZE: Matky na tahu o Vánocích? Splácanina horší, než nepovedený sněhulák!

22.12.2017

V době, kdy už některá kina pomalu stahují listopadovou vánoční komedii Táta je doma 2, přichází do českých kin zdánlivě podobný snímek Matky na tahu o Vánocích. Oproti povedené taškařici s Markem Wahlbergem (46) a Willem Ferrelem (50) jde však o naprosto příšernou změť žánrů, která neoplývá vtipem.

 

Matky a jejich matky na tažení za znechucením Vánoc každému divákovi.

„Bereme si Vánoce zpátky!“

Ústředním motivem celé taškařice je snaha hrdinek (v podání Mily Kunis (34), Kristen Bell (37) a Kathryn Hahn (43)) o Vánoce podle jejich představ. Tedy proti představám jejich matek. Z původně idylických představ se však nakonec stanou prakticky nejhorší svátky, jaké kdy jejich rodiny zažily. Což je vcelku klasická a do jisté míry zajímavá zápletka.

 

Santa v obchoďáku měl nejspíše předčasné Vánoce…

Na co to vlastně koukáme?

Problémem je její převedení do funkčního filmu. Skoro to vypadá na těžkou rozhodovací paralýzu tvůrců, kteří se nemohli rozhodnout, zda snímek pojmout jako rodinnou/romantickou komedii (těžko), melodrama o vztahu matky a dcery (ani náhodou), nebo jako celovečerní maloměšťácký sitcom (už ta definice bolí).

 

Z hereček přímo čiší nadšení ;)

Nechápejte mě špatně, každý žánr, včetně romantických komedií pro svobodné matky, má ve filmovém světě své místo. Matky na tahu jsou však zoufalým pokusem o kombinaci několika naprosto odlišných žánrů a výsledek je tristní.

Vlk z Wall Street hadr

Problém tkví především v marketingu, který inzeruje Matky na tahu o Vánocích jako ztřeštěnou komedii. Většina vtipů je však zoufale nudná, přinejlepším pak lacině vtipná. Žádná scéna s komediálním záměrem se pak neobejde bez několikrát opakovaného slůvka fuck, což lacinost ještě podtrhuje. Za takovou kadenci oblíbené nadávky by se nestyděl ani Martin Scorsese.

 

Sexy Santa Claus samozřejmě nemohl chybět!

Navíc je pak poměrně obtížné označit film za laskavou vánoční komedii pro celou rodinu. Na takový problém u Lásky nebeské (na kterou tvůrci často odkazují a evidentně se snaží vytvořit její americkou napodobeninu pro rok 2017) nenarazíte.

Co na to box office?

Jelikož film bohužel nezachraňují ani jinak poměrně kvalitní herci, těžko lze očekávat nějaký výraznější profit z návštěvnosti. A nejspíše se nenajde mnoho diváků, kterým to bude opravdu líto.  Na druhou stranu, podobně nepovedený film se podaří do kin dostat málokdy. :-)

 

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Kathryn Hahn, Mila Kunis, Kristen Bell

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, filmy v kinech, americké komedie, aktuálně v kinech, recenze nových filmů, vánoční komedie, Matky na tahu recenze, Matky na tahu hodnocení, filmy o vánocích, recenze filmů v kinech
TOPlist