Mila Kunis

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka

Věk: 40 let

Datum narození: 14.08. 1983

Místo narození: Ukraine, Ukraine), Kiev, Soviet Union (now Kyiv

Výška: 160 cm

Hodnocení Mila Kunis

Přitažlivost
91% (171 hlasů) 4034.místo
Talent
89% (130 hlasů) 8933.místo
Inteligence
87% (113 hlasů) 8804.místo
Vtipnost
90% (112 hlasů) 7105.místo

Fotky Mila Kunis (250)

Mila Kunis nahé fotky (19)

Mila Kunis nahá ve filmech (9)

Životopis Mila Kunis Upravit životopis

Milena Markovna „Mila“ Kunisová (* 14. srpna 1983 Černivci, jako Мілена Марківна Куніс) je americká herečka ukrajinského původu. Její práce zahrnuje roli Jackie Burkhart v seriálu Zlatá sedmdesátá a hlas Meg Griffinové v animovaném seriálu Griffinovi. Také hrála ve filmech jako Kopačky, Max Payne, Kniha přežití, Černá labuť nebo Kamarád taky rád.

V roce 2010 obdržela cenu Marcella Mastroianniho za nejlepšího mladého herce nebo herečku na Benátském mezinárodním filmovém festivalu za roli baletky Lily ve filmu Černá labuť. Za tutéž roli byla také nominována na Zlatý glóbus a cenu Screen Actors Guild Award v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli.

Dětství

Narodila se v Černivci v bývalém USSR. Její matka Elvira je učitelka fyziky a manažerka drogerie a její otec Mark je strojní inženýr a jednatel společnosti. Má staršího bratra Michaela. Její rodina se v roce 1991, když jí bylo sedm let, přestěhovala do Los Angeles v Kalifornii. Mila je ukrajinská židovka a řekla, že antisemitismus v bývalém Sovětském svazu byl jeden z důvodů, proč se s rodinou přestěhovali do USA. Řekla, že ji její rodiče „vychovali židovsky nejvíce jak mohli“, ačkoli bylo i toto náboženství v Sovětském svazu potlačeno.

Už druhý den v Los Angeles byla zapsána do základní školy Rosewood, přestože neuměla ani slovo anglicky. „Odešla jsem ve druhé třídě“, říká. „Nepamatuji si to, ale moje matka mi říkala, že jsem přišla domů a každý den plakala. Nebyla jsem tak traumatizovaná. Byl to pouze šok.“ Dodává: „Nerozuměla jsem kultuře. Nerozuměla jsem lidem. Nerozuměla jsem jazyku. Moje první věta v přijímací eseji na střední školu byla 'Představte si, že jste v sedmi letech slepí a hluší.' A to bylo to, co jsem cítila při stěhování se do Států.“

V Los Angeles navštěvovala střední školu Hubert Howe Bancroft. Z největší části se učila se soukromým učitelem při natáčení seriálu Zlatá sedmdesátá. Když nenatáčela, navštěvovala střední školu Fairfax, kde absolvovala v roce 2001. Krátce studovala Kalifornskou univerzitu a univerzitu Loyola Marymount v Los Angeles.

Kariéra

[editovat] Televize

V devíti letech ji její otec na herecké kurzy po škole v Beverly Hills Studios, kde poprvé potkala svou první a stále současnou manažerku Susan Curtisovou. Ona sama na to řekla: „Moji rodiče ji řekli, 'Poslouchejte, nemůžeme si dovolit záběry; my si nemůžeme dovolit nic. Nemůžeme ji vodit po konkurzech, protože pracujeme přesčasy.' Curtis na to řekla 'Nebojte se, všechno dám do pořádku,' a také to udělala. První práce, kterou jsem měla, byla reklama na Barbie. Moji rodiče na to řekli: 'Můžeš si dělat, co chceš, dokud budeš mít jedničky a zůstaneš ve škole. '“ Mila se začala objevovat v tištěných reklamách, katalozích a TV reklamách pro dětské hračky jako produkty Lisy Frank, Mattelovy Barbie a Payless Shoes. Stala se také modelkou v dívčí kampani značky Guess. Její první televizní role byla mladá Hope Williams v epizodě populárního seriálu Tak jde čas. Měla malou roli v seriálu Sedmé nebe a vedlejší role ve filmech Santa with Muscles, Miláčku, zmenšil jsem nás a ve filmu v hlavní roli s Angelinou Jolie, Gia, kde hrála mladou Giu Carangi.

V roce 1998 byla obsazena jako Jackie Burkhart v sitcomu televize Fox, Zlatá sedmdesátá. Každému, kdo se přihlásil na konkurz, muselo být nejméně 18 let; jí bylo v té době 14, u konkurzu řekla, že ji bude 18, ale neřekla kdy. Ačkoli se na její skuteční věk nakonec přišlo, producenti se rozhodli, že ji roli nechají, protože ji nejlépe seděla. Seriál měl osm sérií.

V roce 1999 nahradila Lacey Chabertovou v roli Meg Griffinové v animovaném sitcomu Griffinovi Setha MacFarlana. Roli získala po konkurzu a mírném přepsání postavy, z části kvůli jejímu výkonu v seriálu Zlatá sedmdesátá. MacFarlane si ji po prvním konkurzu zavolal zpět a řekl ji, ať mluví pomaleji a ať přijde příště. Když už to měla pod kontrolou, tak ji MacFarlane do seriálu přijal. Za tuto roli vyhrála v roce 2007 cenu Annie Award v kategorii dabing v americké televizní produkci. Také Meg namluvila ve videohře k seriálu s názvem Family Guy Video Game!. Svojí postavu popsala jako „obětní beránek“.

[editovat] Filmová práce v letech 2001- 2008

V roce 2001 se objevila ve filmu Skousni to! v hlavní roli s Kirsten Dunstovou. V roce 2002 si zahrála ve videofilmu Americké psycho 2, pokračování filmu Americké psycho. Film byl kritizován kritiky a později i Kunis vyjádřila rozpaky ohledně filmu. V roce 2004 si zahrála ve filmu Tony n' Tina's Wedding. Přestože byl tento film natočen v roce 2004, do kin se dostal až v roce 2007. Film neměl moc velký úspěch, Rosten Tomatoes ho ohodnotil 25%.

V roce 2005 si zahrála společně s Jonem Hederem ve filmu Stěhování pana McAllistera, který šel do kin v roce 2007. Film získal poměrně špatné recenze a v kinech běžel pouhé dva týdny. Poté si zahrála ve filmu s názvem Po sexu, kde hrála společně se svou kolegyní ze Skousni to!, Zoe Saldanou. V říjnu 2006 začala natáčet film Výchovný tábor, který v USA nebyl v kinech, ale přesto byl v roce 2009 vydán na DVD.

V roce 2008 si zahrála roli Rachel Jansen v komedii Kopačky. Roli získala po neúspěšném konkurzu na film Zbouchnutá, když při konkurzu dělala improvizaci. Film měl většinou pozitivní recenze a získal komerční úspěch. Film celosvětově vydělal 150 milionů dolarů. Její role byla dobře hodnocená; Joe Morgenstern z The Wall Street Journal ji hodnotil jako "čerstvá krása a soustředěná energie", zatímco James Berardinelli napsal, že je "adeptkou svojí role a chápe pojem komické načasování". Za roli Rachel byla nominovaná na Teen Choice Award.

Také v roce 2008 si zahrála Monu Sax, ruskou úkladnou vražedkyni apolu s Markem Wahlbergem v akčním filmu Max Payne, založeném na stejnojmenné videohře. Mila se pro svou roli prodělala výcvik se zbraněmi, v boxu a bojových umění. Film byl v pokladnách kin poměrně úspěšný (vydělal celosvětově 85 milionů dolarů), ale byl zkritizován kritiky a někteří označili Kunis za špatně obsazenou. Za svojí roli byla opět nominována na Teen Choice Award.

[editovat] 2009- současnost

V roce 2009 se objevila s Benem Affleckem a Jasonem Batemanem v komedii Extrakt. Film získal většinou pozitivní recenze a v pokladnách kin vydělal 10,8 milionů dolarů. Režisér ji do role obsadil, když ji viděl ve filmu Kopačky.

V roce 2010 si zahrála po boku Denzela Washingtona v akčním filmu Kniha přežití. Ačkoliv film obrdžel smíšené recenze, vydělal v kinech celosvětově 157 milionů amerických dolarů. Za tuto roli opět obdržela nominaci na Teen Choice Award. Ve stejném roce se ještě objevila v menší roli v komedii Noční rande, v hlavní roli se Stevem Carrelem a Tinou Fey.

Společně s Natalií Portmanovou hrály soupeřící baletky ve filmu Darrena Aronofskeho, Černá labuť. Obsadili ji po roli v Kopačkách a na doporučení Natalie Portmanové, prošla tréninkem, který zahrnoval kardiovaskulární cvičení, stravu 1200 kcal denně (v rozhovoru uvedla, že během natáčení zhubla 9 kilogramů) a čtyři hodiny baletu denně sedm dní v týdnu. Během natáčení také byla několkrát zraněna včetně poškozeného vazu a vykloubeného ramene. Film Černá labuť získal velké uznání u kritiky a byl nominován na pět Oscarů, včetně nejlepší kamera. Tento film se stal jejím finančně nejúspěšnějším; šlo o její první film, který vydělal přes sto milionů amerických dolarů (106, 9 milionů dolarů) v USA a Kanadě a celosvětově film vydělal přes 328 milionů. Recenze její role byly pozitivní. Za tuto roli získala nominace na Zlatý glóbus a Screen Actors Guild Award za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Na 37. ročníku Saturn Awards byla také oceněna cenou za stejnou roli za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Spolu s Justinem Timberlakem byla obsazena do romantické komedie Kamarád taky rád, která se natáčela od července do září 2010 v New Yorku a Los Angeles. Režisér filmu, Will Gluck řekl, že když psal příběh tak myslel na Timberlaka a Kunis. "Byli dvojice herců, s kterými jsem chtěl pracovat, tak jsem to napsal pro Justina Timberlaka a Milu Kunis. Chtěl jsem to udělat víc jako film pro dospělé o sexu a také o vztazích." Film získal většinou pozitivní recenze a kritici pochálili chemii mezi Kunis a Timberlakem. Manohla Dargis z New York Times napsala, že "Rychle dokázala, že je dar, který udržuje tradiční romantickou komedii" a "její energie je tak osvěžující a expanzivní a její přítomnost tak živá, že vyplní celou obrazovku."

Potvrdila, že její další film bude mít název Ted. V hlavní roli bude obsazen Mark Wahlberg a spoluautorem a režisérem filmu je autor Griffinů Seth MacFarlane. Na tento film naváže filmem od Walt Disney Pictures, Oz: The Great Powerful, kde bude hrát roli Theodory, nejmladší ze tří čarodějnic. V hlavní roli filmu bude James Franco.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Mila Kunis (43)

5 seriálových hvězd, které si vzaly své kolegy

02.08.2021 - Že může láska kvést všude, je nesporný fakt, o kterém nemá cenu diskutovat.

TOP 5 scén, které herci nechtěli natáčet

21.05.2019 - I ti nejlepší herci se často musejí vyrovnat s různými věcmi, které jim velmi ztěžují natáčení filmů.

7 hollywoodských herců, kteří nejsou původem z USA

03.02.2019 - Možná vás to překvapí, ale abyste získali hollywoodskou slávu, nemusíte být původem ze Spojených států.

7 filmových párů, které se do sebe zamilovaly i ve skutečnosti

21.03.2018 - Asi každý zná české pořekadlo: „Co je v domě, není pro mě.“ Ne každý se jím však řídí.

RECENZE: Matky na tahu o Vánocích? Splácanina horší, než nepovedený sněhulák!

22.12.2017 - V době, kdy už některá kina pomalu stahují listopadovou vánoční komedii Táta je doma 2, přichází do českých kin zdánlivě podobný snímek.

Mila Kunis čeká druhé děťátko, Ashton Kutcher je nadšený

17.06.2016 - Tak tohle se dalo čekat. Herecký pár Mila Kunis a Ashton Kutcher jsou už podruhé v očekávání. K dvaceti měsíční dcerce přibude ještě další svišť!

Všechny články o Mila Kunis (43) »
TOPlist