Peter Jackson konečně zahájil natáčení 3D filmu Hobit!

21.03.2011

Oscarový režisér začal na Novém Zélandu natáčet dlouho očekávané fantasy Hobit. Projekt za 500 milionů dolarů (tedy téměř 9 miliard korun) od začátku pronásleduje smůla a byl již několikrát odložen, naposledy kvůli nemoci režiséra.


Peter Jackson
Foto: Stefan Servos,Natasha Baucas, wikipedia.org

Hlavní postavu hobita Bilbo Pytlíka ztvární britský herec Martin Freeman. Z herců, kteří hráli v trilogii Pán prstenů, se ve filmu objeví Cate Blanchett jako Galadriel, Andy Serkis jako Glum a Elijah Wood jako Frodo a Ian McKellen jako Gandalf Šedý. Herci Jeffrey Thomas a Mike Mizrahi si zahrají postavy trpasličích králů Throra a Thraina.

Čtěte také


Hobit od britského spisovatele J. R. R. Tolkiena dějově předchází trilogii Pán prstenů, kterou na filmová plátna převedl Peter Jackson už v letech 2001 až 2003. Příběh vlastně sleduje cestu Bilba Pytlíka na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu nalézt poklad, který střeží zlý drak Šmak. Bilbo se tak ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s bojovníkem Thorinem.Hobit bude dvoudílný a bude natočen v digitálním 3D za použití nejnovějších kamer a stereo technologií. Natáčet se bude ve Stone Street Studios ve Wellingtonu a na různých lokalitách na Novém Zélandu. Na scénáři postupně spolupracovali Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro a Peter Jackson.

Čtěte také


Slavná trilogie Pán prstenů vydělala celosvětově téměř 3 miliardy dolarů a navíc v roce 2004 získal poslední část trilogie Návrat krále ocenění v jedenácti oscarových kategoriích, včetně nejlepšího filmu.

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Andy Serkis, Peter Jackson, Martin Freeman, Ian McKellen, Guillermo del Toro, Cate Blanchett, Elijah Wood

Kategorie:
Filmy, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, americké celebrity, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, peníze, novozélandské herečky, hobit, hobit film, filmová adaptace, Guillermo del Toro fotky, Guillermo del Toro photos, Peter Jackson fotky, Peter Jackson photos, MGM, New Line, pán prstenů, nedostatek peněz, novozélandský film, odložeí natáčení, nemoc režiséra, Peter Jackson Hobit, Peter Jackson režie, Peter Jackson film, Peter Jackson fantasy, Peter Jackson nemoc, Peter Jackson odložení, Peter Jackson natáčení, Nový Zéland, Hobit prokletí
TOPlist