Ozval se Daliborek z dokumentu Víta Klusáka, vše je prý nahrané

06.07.2017

Režisér Vít Klusák představil na filmovém festivalu v Karlových Varech nový dokument Daliborek o neonacistovi z Moravy, ten nyní tvrdí, že nejde o dokument, ale o hraný film. 

 

Zdroj: Facebook

Ve filmu se prezentuje Dalibor, který je duší nacista, chodí na koncerty, kde se hajluje, rozpráví o rovnosti ras... Ten ale nyní třeba v internetové diskusi tvrdí, že režisér vše nahrál: "Chápeme obavy Dalibora K. plynoucí z toho, že některé jeho výroky ve filmu jsou možná na hraně trestního práva, přesto se však musíme důrazně ohradit proti nepravdám a obviněním, jež nyní Dalibor K. i jeho matka šíří o okolnostech vzniku našeho filmu," uvádí tvůrce filmu Vít Klusák. 

Podle něj  bylo od začátku jasné, že jde o dokument: "Dalibor K. od počátku natáčení věděl, že Vít Klusák je dokumentarista, opakovaně dával najevo, že zná jeho předchozí filmy a byl obeznámen s plánem, že film „Svět podle Daliborka“ bude jeho dokumentárním portrétem. Všechny scény filmu vychází z Daliborova života a životních peripetií jeho blízkých, pouze několik scén je inscenovaných, avšak vždy formou věrné rekonstrukce dříve proběhlých reálných situací. Protagonistům filmu nebyl předložen žádný scénář a nikdy je nikdo neinstruoval, co mají říkat, jak se Dalibor K. nyní snaží nepravdivě sdělovat veřejnosti. Naopak se často stávalo, že Dalibor K. začal své neonacistické postoje pašovat i do situací, o nichž jsme si zprvu mysleli, že se nebudou týkat politiky." 

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Vít Klusák

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
český dokument, Vít Klusák dokument, Karlovy Vary festival, daliborek nacista, daliborek film, daliborek nácek, film vít klusák, Karlovy Vary 2017
TOPlist