Oscar 2011 aneb Kdo bude vítězem prestižních filmových cen?

26.02.2012

Letošní ročník cen Americké filmové akademie neslibuje žádné velké drama a favorit je jasně daný! Tentokrát totiž proti sobě nestojí ani velké divácké hity, a ani nejde o souboj nízkorozpočtového snímku a blockbusteru. Anebo se dnes v noci dočkáme překvapení?

umelec
Umělec - The Artist
Foto: Forum Film CZ

Výsledky nominací, které byly oznámeny 24. ledna 2012, podle kritiků přesně odpovídají dosavadnímu průběhu sezóny a současnému naladění Hollywoodu. Proto jsou v čele filmy, které bodují díky nostalgii po starých dobrých (němých) časech (Umělec, Hugo a jeho velký objev), anebo snímky, které smířlivě hodnotí historii (Černobílý svět, Válečný kůň), či díla zabývající se společensky "ožehavými" tématy, ovšem nijak s vyhraněným ostřím (Nesmírně daleko, nesmírně blízko a Děti moje).

Čtěte také

Přestože udělování cen Americké filmové akademie proběhne až v noci na pondělí středoevropského času, tedy 26. února 2012, klienti britské sázkové společnosti již zvolili své vítěze. Nejvíce sázejících si vsadilo, že Oscara v kategorii Nejlepší film získá snímek Umělec (The Artist). Jeho režisér Michel Hazanavicius má podle tipujících reálnou šanci získat sošku také v kategorii „Nejlepší režie“.

Podle britské sázkové společnosti na snímek Umělec, který získal 10 nominací, vsadilo neuvěřitelných 80% sázejících v kategorii Nejlepší film a 75% tipovalo, že Michel Hazanavicius získá sošku také za Nejlepší režii.

V kategorii Nejlepší herec tipovalo 62% sázejících, že Oscara získá George Clooney za hlavní roli ve filmu Děti moje. O polovinu méně sázejících (34%) pak vsadilo na vítězství Jeana Dujardina opět za snímek Umělec.

V kategorii Nejlepší herečka bylo již tipování na vítězku o něco těsnější. Podle 57% sázkařů získá sošku Meryl Streep, která excelovala ve filmu Železná lady a o něco méně, 40%, tipujících odhaduje, že by Oscara mohla získat Viola Davis za hlavní roli ve filmu Černobílý svět. 

Tipy ShowBiz.cz

Nejlepší film: Umělec

Nejlepší režie: Michel Hazanavicius (Umělec)

Nejlepší původní scénář: Woody Allen (Půlnoc v Paříži)

Nejlepší adaptovaný scénář: Alexander Payne (Děti moje)

Nejlepší herečka v hlavní roli: Meryl Streep (Železná lady)

Nejlepší herec v hlavní roli: Jean Dujardin (Umělec)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli: Octavia Spencer (Černobílý svět)

Nejlepší herec ve vedlejší roli: Christopher Plummer (Začátky)

Nejlepší animovaný film: Rango

Nejlepší zahraniční film: Rozchod Nadera a Simin

Filmy:
Strom života, Hugo a jeho velký objev, Rango, Moneyball, Začátky, Děti moje, Půlnoc v Paříži, Černobílý svět, Válečný kůň, Železná lady, Rozchod Nadera a Simin

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, americké herečky, Zahraniční celebrity, americké celebrity, zahraniční herečky, zahraniční herci, Oscar, američtí herci, americké filmy, umělec, američtí režiséři, zahraniční režiséři, filmové ceny, nominace na Oscara, zahraniční filmaři, Oscar 2011, udílení Oscarů, Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně daleko, Proti pravidlům, Americká akademie filmových věd a umění, Oscar 2012, oscarové nominace, američtí filmaři, oscarové filmy, ceny Oscar
TOPlist