Film Hugo a jeho velký objev je favoritem letošních Oscarů!

25.01.2012

Pohádkový snímek režiséra Martina Scorseseho získal celkem jedenáct nominací! Český animovaný film Alois Nebel, který se ucházel o sošku za nejlepší neanglicky mluvený a za nejlepší animovaný snímek, odešel z nominačního večera s prázdnou!

hugo
Hugo a jeho velký objev
Foto: Bontonfilm

Film Hugo a jeho velký objev, který vstoupí do českých kin 2. února, natočil veterán a žijící klasik Martin Scorsese. Snímek o chlapci, který žije na pařížském nádraží a hledá klíč k dávnému otcovu vynálezu, získal mimo jiné nominaci v kategorii nejprestižnější - nejlepší film.

Druhým velkým favoritem je černobílá pocta němému filmu The Artist s deseti nominacemi. Sportovní drama Moneyball a válečné drama Stevena Spielberga Válečný kůň mají po šesti nominacích, tragikomedie Děti moje a klasický snímek Woodyho Allena Půlnoc v Paříži po pěti, drama Černobílý svět čtyři a vítěz Zlaté palmy Strom života a Jeden musí z kola ven po třech.

Čtěte také

Zatímco v případě ostatních kategorií je nominováno vždy pět tvůrců, v kategorii Nejlepší film se bude o Oscara ucházet celkem devět snímků. Kromě filmu Hugo to jsou díla The Artist a Děti moje, které bodovaly na Zlatých glóbech a dále snímky Válečný kůň, Moneyball, Strom života, Půlnoc v Paříži, Černobílý svět a Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko.

Nominace filmu Alois Nebel režiséra Tomáše Luňáka se popravdě řečeno ani moc neočekávala. Snímek, který byl přijat na festival do Benátek, sice vyniká po technické stránce, ale co se týče scénáře, je zahraničnímu publiku naprosto nesrozumitelný.

Jak již víme z minulosti, favorit nominací na Oscary nemusí být vždy favoritem hlavního večera a často se stává, že odejde úplně bez ocenění. O tom se ostatně přesvědčíme už 26. února 2012, kdy se budou nejprestižnější filmové ceny předávat za účasti mnoha filmových celebrit v Los Angeles.


Nominace OSCAR 2011 - hlavní kategorie

NEJLEPŠÍ FILM:

Umělec, Děti moje, Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně daleko, Proti pravidlům, Hugo a jeho velký objev, Půlnoc v Paříži, Moneyball, Strom života, Válečný kůň


NEJLEPŠI REŽIE: Woody Allen (Půlnoc v Paříži), Michel Hazanavicius (Umělec), Terrence Malick (Strom života), Alexander Payne (Děti moje), Martin Scorsese (Hugo a jeho velký objev)


NEJLEPŠÍ HEREC V HLAVNÍ ROLI: Demián Bichir (Za lepší život), George Clooney (Děti moje), Jean Dujardin (Umělec), Gary Oldman (Jeden musí z kola ven), Brad Pitt (Moneyball)


NEJLEPŠÍ HEREČKA V HLAVNÍ ROLI: Glenn Close (Albert Nobbs), Viola Davis (Proti pravidlům), Ronney Mara (Muži, kteří nenávidí ženy), Meryl Streep (Železná lady), Michelle Williams (Můj týden s Marilyn)


NEJLEPŠÍ HEREC VE VEDLEJŠÍ ROLI: Kenneth Branagh (Můj týden s Marilyn), Jonah Hill (Moneyball), Nick Nolte  (Warrior), Christopher Plummer (Začátky), Max von Sydow (Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně daleko)


NEJLEPŠÍ HEREČKA VE VEDLEJŠÍ ROLI: Bérénice Bejo (Umělec), Jessica Chastain (Proti pravidlům), Melissa McCarthy (Ženy sobě), Janet McTeer (Albert Nobbs), Octavia Spencer (Proti pravidlům)


NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM: Une vie de chat, Chico & Rita, Kung Fu Panda 2, Kocour v botách, Rango


NEJLEPŠÍ PŮVODNÍ SCÉNÁŘ: Michel Hazanavicius (Umělec), Kristen Wiig, Annie Mumolo (Ženy sobě), J.C. Chandor (Margin Call), Woody Allen (Půlnoc v Paříži), Asghar Farhadi (Jodaeiye Nader az Simin)


NEJLEPŠÍ ADAPTOVANÝ SCÉNÁŘ: Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash (Děti moje), John Logan (Hugo a jeho velký objev), George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon (Den zrady), Steven Zaillian, Aaron Sorkin, Stan Chervin (Moneyball), Bridget O'Connor, Peter Straughan (Jeden musí z kola ven)


NEJLEPŠI PŮVODNÍ HUDBA:
John Williams (Tintin), Ludovic Bource (Umělec), Howard Shore (Hugo a jeho kouzelný plášt), Alberto Iglesias (Jeden musí z kola ven), John Williams (Válečný kůň)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Martin Scorsese

Filmy:
Strom života, Hugo a jeho velký objev, Moneyball, Děti moje, Půlnoc v Paříži, Válečný kůň

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Celebrity, americké herečky, Zahraniční celebrity, americké celebrity, zahraniční herečky, zahraniční herci, Oscar, američtí herci, americké filmy, umělec, američtí režiséři, zahraniční režiséři, filmové ceny, nominace na Oscara, zahraniční filmaři, Oscar 2011, udílení Oscarů, Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně daleko, Proti pravidlům, Americká akademie filmových věd a umění, Oscar 2012, oscarové nominace, američtí filmaři, oscarové filmy, ceny Oscar
TOPlist