Nominace na Zlaté glóby byly vyhlášeny v Los Angeles!

14.12.2010

Favoritem cen zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu je dle očekávání drama The Social Network. Film Davida Finchera tak zřejmě uspěje nejen 16. ledna na Zlatých glóbech, ale také 27. února na předávání Oscarů.


Foto: falcon.cz

Nominace vyhlásili v Los Angeles herci Josh Duhamel a Blair Underwood a herečka Katie Holmes a je třeba říct, že se nekonalo žádné překvapení. Favoritem cen asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu bylo The Social Network již od počátku a zahraniční kritici tak opět dávají návod americké filmové Akademii, jak hlasovat na Oscarech.

Čtěte také


Ačkoli si film Davida Finchera vysloužil kritiku od zakladatele Facebooku Davida Zuckerberga, o němž pojednává, ale jinak byl jako filmové dílo přijat více než vřele. Navíc o jeho oscarových šancích se začalo mluvit už krátce po premiéře.


The Social Network

Snímek byl nominován v kategoriích - nejlepší režie, film, scénář (Aaron Sorkin) a hudba, kterou složil frontman skupiny Nine Inch Nails Trent Reznor. Mezi jeho konkurenty patří mysteriózní sci-fi thriller Počátek Christophera Nolana či Burtonova Alenka v říši divů.

Nominace na Zlaté glóby se tradičně předávají odděleně v kategoriích komedie a drama. Zatímco v komediální části kralují Děcka jsou v pohodě či thriller Cizinec s Angelinou Jolie, v dramatické dominuje The Social Network, Počátek či britské drama Králova řeč.


The Kids Are All Right - Děcka jsou v pohodě

V mužské herecké kategorii má hned dvě šance herec Johnny Depp za výkon ve filmu Cizinec i za roli v Alence v říši divů. V ženské kategorii proti sobě stojí Julianne Moore a Annette Bening, které ztvárnily šťastný lesbický pár ve filmu Děcka jsou v pohodě a v závěru za nimi bude bojovat Angelina Jolie za film Cizinec.

Nejlepšími animovanými filmy jsou Příběh hraček 3, Já, padouch, Jak vycvičit draka a Iluzionista a Na vlásku.

Mezi pět nominovaných zahraničních filmů se žádný český snímek neprobojoval. Nominaci si vysloužilo Iňárittovo drama Biutiful, francouzský Koncert, ruský The Edge, italský snímek I Am Love a dánský In a Better World.

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Justin Timberlake, Brenda Song, John Getz, Trevor Wright, Angelina Jolie, Rashida Jones, David Fincher, Colin Firth, Malese Jow, Adina Porter, Joseph Mazzello, Natalina Maggio, David Selby, Jesse Eisenberg, Aaron Sorkin, Andrew Garfield

Filmy:
Cizinec, Děcka jsou v pohodě, Alenka v říši divů, Počátek, The Social Network

Kategorie:
Celebrity, Filmy, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, Facebook, youtube video, američtí herci, youtube com, Katie Holmes, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, premiéra filmu, americký film, filmaři, Los Angeles, kritici, sociální síť, nový film, Recenze, zlaté glóby, ceny kritiků, Králova řeč, recenze filmu, Armie Hammer, Ben Mezrich, Bryan Barter, Cherilyn Wilson, film o facebooku, Mark Zuckerberg, Max Minghella, Rooney Mara, The Social Network film, The Social Network fincher, The Social Network trailer, The Social Network video, trailer filmu, film roku, američtí kritici, Zlaté glóby nominace, Zlaté glóby vyhlášení, Zlaté glóby ceny, golden globes, Zlaté glóby los angeles, The Kids Are All Right, The Kids Are All Right trailer, The Kids Are All Right video
TOPlist