Nebezpečná metoda: Keira Knightley v obležení dvou slavných psychiatrů!

25.01.2012

Životopisné drama vypráví příběh zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda a jeho žáka Carla Gustava Junga! V hlavních rolích koprodukčního filmu exceluje trojice Viggo Mortensen jako Freud, Michael Fassbender jako Jung a Keira Knightley jako hysterická pacientka.

metoda
Foto: Bontonfilm

Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung (Michael Fassbender) žije se svou těhotnou ženou Emmou (Sarah Gadon) v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku hvězdné kariéry. Inspirovaný prací Sigmunda Freuda (Viggo Mortensen) chce na mladé pacientce, u níž byla diagnostikována hysterie, vyzkoušet experimenální léčbu zvanou psychoanalýza. Sabina Spielrein (Keira Knightley) v hovorech s Jungem přiznává, že v dětství byla ponižována a bita autoritativním otcem, a Jung tak odhaluje rušivý sexuální element, který ovlivňuje její dysfunkci, což podpoří jeho teorii o propojení sexuality a emočních poruch.

O svých poznatcích Jung s nadšením píše Freudovi a na základě vzájemné korespondence o Sabinině případu mezi nimi postupně vzniká přátelství. Freud žádá Junga, aby léčil jeho přítele, psychiatra Otta Grosse, kterého popisuje jako zcela nemorálního, navíc drogově závislého člověka. Jung je ale fascinován Grossovým vzdorem a logickými argumenty, jimiž odmítá monogamii, a ovlivněn jeho názory odloží vlastní morální zásady a oddá se milostnému vztahu se Sabinou, který může mít pro oba fatální následky ...

Kanadský režisér David Cronenberg (68) se po filmech Dějiny násilí (2005) a Východní přísliby (2007) již potřetí spojil s hercem Viggem Mortensenem a tentokrát mu svěřil roli slavného příborského rodáka a zakladatele psychoanalýzy.

Tvůrce, který začínal jako režisér nízkorozpočtových hororů a sci-fi filmů (Scanners, Shrivers, Mrtvá zóna, Moucha), aby později natáčel kritiky ceněné filmy (Nahý oběd, eXistenZ), se nyní obrátil do historie a stvořil kostýmní historické drama o sporu dvou vědců, v jejichž zájmu stojí žena.

Diváci i kritici oceňují nejen mistrovskou režii kanadského veterána a skvělé herecké výkony hlavních představitelů, ale také chytrý scénář a svižné dialogy, které tento snímek (jehož námět není nijak uchvacující) pohánějí neustále vpřed. A pozor - nebezpečně půvabná (a hysterická) Keira Knightley zde předvádí možná jednu ze svých životních rolí ...

Kanadsko-britsko-německo-švýcarské životopisné drama Nebezpečná metoda/A Dangerous Method má v českých kinech premiéru 26. ledna 2012.

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Michael Fassbender, André Hennicke, David Cronenberg, Sarah Gadon, Keira Knightley, Viggo Mortensen, Vincent Cassel

Filmy:
Nebezpečná metoda

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, kanadské celebrity, youtube video, američtí herci, youtube com, zahraniční režiséři, režiséři, britské filmy, britský film, Právě v kinech, kanadští režiséři, kanadské filmy, Nebezpečná metoda foto, Nebezpečná metoda fotky, Nebezpečná metoda video, Nebezpečná metoda trailer, Nebezpečná metoda ukázka, Nebezpečná metoda premiéra, Nebezpečná metoda film, kanadský film, A Dangerous Method, David Cronenberg režie, David Cronenberg film, David Cronenberg Nebezpečná metoda
TOPlist