Na Oskarech kraloval Birdman

23.02.2015

Zatímco u nás provázely ceny filmové akademie zmatky s nepravým Jimem Carreym (53), Oskaři se nesli v duchu profesionality jako vždy. Letos zaznamenal obrovský úspěch hořký film Birdman, který je natáčen jedním záběrem.

Alejandro González Iñárritu
Zdroj: Profimedia.cz

A jak se ukázalo, pokud dobrý herec hraje někoho, kdo je postižen vážnou chorobou, kvůli které se mění a stává se z něj troska, je to vždy sázka na jistotu a jasný Oskar! Takže letos si Oskara za hlavní roli odvezla Julianne Moore (54), která hrála ženu trpící Alzeheimerem, nebo Eddie Redmayne (33), který ztělesnil Stephena Hawkinga.

Birdman získal čtyři sošky, včetně té  za nejlepší film, cena za neanglicky mluvený film putovaldo Polska za Idu. Moderátor Patrick Harris (41) dostál své roli se ctí a podařil se u i vtípek na „nejbělejší Oskary“, letos totiž nebyl nominován ani jeden z umělců černé pleti! A navíc se v průběhu večera svlékl a odhalil skvostnou figuru, která ale už několik let patří jeho příteli.

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Eddie Redmayne, Julianne Moore, Alejandro González Iñárritu, Neil Patrick Harris

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
filmy, zahraniční filmy, Alejandro González Iñárritu film, Oskary, ceny Akademie, filmové hity, Oskary 2015, Oskary Birdman, film Birdman, Birdman online, Birdman trailer, filmová akademie, ceny filmové akademie, Oskar 2015 Birdman, Julianne Moore Oskar 2015, Patrick Harris Oskar, Patrick Harris Oskar 2015, nejlepší filmy, nejlepší filmy 2015, oskarový film Birdman, Alejandro González Iñárritu Birdman, Alejandro González Iñárritu ceny, Alejandro González Iñárritu Oskar, nejlepší zahraniční filmy
TOPlist