Neil Patrick Harris

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér

Věk: 48 let

Datum narození: 15.06. 1973

Místo narození: USA, Nové Mexiko, Albuquerque

Výška: 185 cm

Hodnocení Neil Patrick Harris

Přitažlivost
94% (16 hlasů) 2440.místo
Talent
96% (20 hlasů) 4086.místo
Inteligence
89% (16 hlasů) 7968.místo
Vtipnost
94% (18 hlasů) 3853.místo

Fotky Neil Patrick Harris (161)

Životopis Neil Patrick Harris Upravit životopis

Neil Patrick Harris (* 15. června 1973, Albuquerque, Nové Mexiko, USA) je americký herec. K významným rolím v jeho kariéře patří úloha v seriálu Doogie Howser, M.D. (1989), sukničkář Barney Stinson v seriálu How I Met Your Mother (2005), zahrál si i sám sebe ve filmových sériích Harold & Kumar (Zahulíme uvidíme (2004), Zahulíme uvidíme 2 (2008)), Šmoulové 3D (2011)) a také si zahrál ve snímku Dr. Horrible's Sing-Along Blog Josse Whendona, který získal Cenu Emmy za nejlepší muzikál.

Životopis

Narodil se v Albuquerque v Novém Mexiku (USA), ale vyrůstal ve městě Ruidoso (také v Novém Mexiku). Jeho rodiče, Sheila a Ron, byli oba právníci, kteří vlastnili restauraci a k jeho budoucímu povolání nikterak neměli velký vztah. Má staršího bratra Briana, který způsobil, že ve čtvrté třídě začal poprvé hrát divadlo - jako Toto ve školní hře Čaroděj ze země Oz. Střední školu si sám vybral, šlo o La Cueva High School v Albuquerque, ve které se aktivně zúčastňoval školních her a muzikálů. Školu úspěšně ukončil s vyznamenáním roku 1991. Byl o tři roky mladší než další známý americký herec Freddie Prinze, Jr., který taktéž studoval na La Cueva.

Kariéra

Svoji kariéru zahájil už jako dětský herec, kterého objevil autor divadelních her Mark Medoff ve hře Drama Camp v Las Cruces, Nové Mexiko, USA. Medoff ho roku 1988 obsadil do filmu Claras's Heart, drama s Whoopi Goldberg napsané podle stejnojmenné novely Josepha Olshana, za které získal nominaci na Zlatý glóbus. V témže roce zazářil v Purple People Eater, dětském fantasy filmu. Následující rok vyhrál hlavní roli v seriálu Doogie Howser, M.D. (1989), za kterou opět získal nominaci na Zlatý glóbus. Poté, co Doogie Howser, M.D. v roce 1993 po čtyřech sériích skončil, hrál mnoho rolí v televizních pořadech a v roce 1995 měl poprvé možnost si zahrát ve filmu jménem Animal Room, v šokujícím filmu, který se však nijak nezaujal. Od té doby jeho filmová kariéra zahrnovala pouze vedlejší role ve filmech Hvězdná pěchota (1997), Příští správná věc (2000) a Bratrstvo černé pracky (2002). Ve filmových sériích Harold & Kumar (Zahulíme uvidíme (2004), Zahulíme uvidíme 2 (2008)) hraje drogově poblázněnou verzi sebe samého.

Od roku 1999 do 2000 hrál s Tony Shalhoubem v sitkomu Stark Raving Mad, který měl 22 epizod. Také vzal hlavní nebo vedlejší roli v několika televizních filmech: Snowbound: The Jim and Jennifer Stolpa Story (1994), Moje Antonie (1995), A Christmas Wish (1998), Johanka z Arku (1999), Svatební šaty (2001) a The Christmas Blessing (2005).

Na Broadwayi si zahrál hudební i dramatické role. V roce 2001 se představil jako Tobias Ragg ve hře Sweeney Todd. Roku 2002 se objevil na Broadwayi po boku Anne Heche v Proof. O rok později přijal roli Emcee ve hře Cabaret, kde hrál spolu s Deborah Gibsonovou a Tomem Bosleyem. Následkem jeho kritiky uznávaného výkonu v Cabaretu byl podle internetové stránky GuestStarCasting.com jmenován jako hlavní přitažlivá atrakce v roli Emcee, spolu s jeho kolegy Deborah Gibsonem a Tomem Bosleyem.

V roce 2004 si zahrál dvojitou roli Baladeera a Leeho H. Oswalda na Broadwayi v kontrovezním muzikálu Assassins skladatelky Stephen Sondheim. Od roku 2005 se ve filmovém světě pravidelně objevuje jako Barney Stinson, nenapravitelný, bohatý a zásadový sukničkář, v americkém sitkomu How I Met Your Mother na televizní stanici CBS. Role Stinsona mu zajistila v roce 2007, 2008 a 2009 nominaci na Cenu Emmy za nejlepšího mužského herce v komediálních seriálech.

Roku 2007 pracoval s Mike Nelsonem v audioprodukci pro RiffTrax.

26. dubna 2009 obdržel cenu na sedmém ročníku TV Land Awards.

Od 15. září 2011 má svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Osobní život

V roce 2006, poté co se na internetu objevila zpráva o jeho romantickém vztahu s hercem Davidem Burtkem, se veřejně objevil v magazínu People. Je otevřený homosexuál a to jak v osobním životě, tak i v divadelní společnosti, ale jak říká:"Veřejnost byla ke mně vždy laskavá a až do nedávna jsem byl schopný žít pěkný normální život. Teď se zdá, že vzrostl zájem o můj osobní život a vztahy. Takže spíše než ignorovat ty, kteří zveřejňují jejich názory aniž by ve skutečnosti se mnou někdy mluvili, se snažím vesele rozptylovat jakékoliv špatné názory a jsem docela hrdý na to, že jsem gay, žijící svůj život naplno a cítím se velmi šťastně, když mohu pracovat s báječnými lidmi v práci, kterou miluji."

Harris a Burtka se spolu poprvé objevili na předávání Ceny Emmy v září 2007 jako otevřeně uznávaný homosexuální pár. Neil a David jsou spolu od roku 2004. Harris nazval Burtka jako "Moje lepší půlka" a "Úžasný kuchař".

Je fanouškem magie, jako samotný kouzelník vystupuje v seriálu How I Met Your Mother. Stal se členem sboru hollywodských ředitelů Magic Castle. V roce 2006 vyhrál také Tannen's Magic Louis Award a 11. října 2008 se zúčastnil World Magic Awards.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Neil Patrick Harris (8)

Neil Patrick Harris se ukázal s oholenou hlavou, proč?

13.06.2016 - Americký herec Neil Patrick Harris proslul hlavně jako Barney Stinson, hezounek ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který si zakládá na svém vzhledu a nevidíte ho bez obleku.

Hádejte, která seriálová hvězda je tenhle divý muž?

27.04.2016 - V novém filmu podle série dětských knih Řada nešťastných příhod se vyskytne také jeden velmi známý seriálový herec, který si jinak potrpí na pečlivý zevnějšek.

Na Oskarech kraloval Birdman

23.02.2015 - Zatímco u nás provázely ceny filmové akademie zmatky s nepravým Jimem Carreym, Oskaři se nesli v duchu profesionality jako vždy.

Kdo bude uvádět Oskary? Svůdník Barney alias Patrick Harris

22.02.2015 - Milovníci filmu se jistě nemohou dočkat závěru tohoto týdne. Odehraje se totiž hned dvojí vyhlášení filmových cen!

Neil Patrick Harris se oženil za svého přítele!

10.09.2014 - Ačkoliv herec Neil Patrick Harris (41) představuje v seriálu Jak jsem poznal vaši matku věčného svůdníka Barneyho, ve skutečnosti je Neil věrný a to jedinému partnerovi.

Natáčení seriálu How I Met Your Mother je u konce, herci pláčou!

20.02.2014 - A nejen herci, smutní jsou samozřejmě také diváci a skalní fanoušci, kterých je po světě opravdu mnoho. Populární sitkom "Jak jsem poznal vaši matku" se tak dostává do velkého finále a podle tvůrců to bude bezchybné.

Všechny články o Neil Patrick Harris (8) »
TOPlist