Na JamRocku 2013 měly největší úspěch Chinaski, Circus Ponorka a G.V. Emmanuel!

09.07.2013

Šestý ročník Žambereckého multižánrového festivalu, proslulý jinde nebývalou atmosférou, potvrdil, že je jiný než ostatní festivaly a že tady zažijete tři dny takovým způsobem, jakým je můžete prožít jen na festivalech tisíce kilometrů vzdálených, jakým jsou Beautiful Days v Anglii nebo Coachella v USA. Tedy nejen muziku, ale výjimečná pohodovost desetitisíců diváků, performance probíhající přímo mezi lidmi, skvělá nálada kapel, které tady zůstávají na probíhajících mejdanech a která se promítá i do jejich vystoupení.

jamrock
Foto: JamRock

Největší úspěch co do počtu diváků měla skupina Chinaski, která si vybrala jako jediný letošní festival právě JamRock a bylo to na jejím vystoupení opravdu znát. Na rozdíl od některých předpokládaných headlinerů byl její koncert nabitý energií a Michal Malátný zpíval jako za časů jejich tvrdší podoby a zároveň dával i osvědčené pomalé songy s procítěností, které četné fanynky kvitovaly frenetickým křikem.

Závěrečný ohňostroj realizovaný pomocí týmu pracující pro film, zakončil vystoupení doprovázené několikaminutovým skandováním. JamRock přináší vždy něco neotřelého a neznámého, co však stojí za to.

Letos takhle působil Georg Viktor Emmanuel – elektronický beatboxer se skvělým hlasem, který je zároveň bezdomovcem a svůj život zcela odevzdal muzice. Skvělý hlas s chytlavými songy v moderním aranžmá neměl chybu a právem se stal číslem jedna v rámci zahraničních kapel.

jamrock
Foto: JamRock

Na poli českých interpretů plnil tuto roli Circus Ponorka Jana Ponocného, který premiérově, také jen pro JamRock, sestavil celou kapelu ze špičkových profesionálních muzikantů a svojí unikátní, zároveň neuvěřitelně pozitivní muzice, dal nový rozměr.

Pocit kapely „ze světa“ máte hned od první skladby a jeho výjimečnost v rámci nejen českých hudebních kruhů  je umocněná rytmikou a schopností zapomenout na okolní svět a oddat se jen vlastním představám doplněným o nezbytný tanec. .

Podobně, i když z úplně jiného konce, dopadla kapela Poletíme? z Brna. Veselou muziku vyvolávající náladu hospodského „šramlu“ v tom nejlepším slova smyslu opatřenou opravdu vtipnými texty, střídaly podstatně hlubší a jemné skladby, které zcela korespondovaly s upřímností a pohodou celé kapely, jak na jevišti, tak i v zákulisí.

Velký úspěch zaznamenala skupina Kryštof, která si přivezla vlastní přídavná světla a předlouhé molo s výsuvnou plošinou. Kapela Tatabojs si zase v rámci oslavy svého 20. výročí, jež padlo přesně na 29. června, postavila obrazovou show, která nemá u jiných českých kapel obdoby.

Nelze pominout úspěšné vystoupení festivaly žádaných UDG, kteří vždy strhnou publikum ke společnému se podílení na jejich hudbě a podobně se „rozjel“ dav Portless v čele s Kryštofem Michalem.

Skvělá francouzská kapela The Wolfgangs nebo italská Belladonna, oba držitelé dvou nominací na ocenění Grammy, potěšily rockovou i punkovou část publika stejně jako rakouský Mr Wu nebo němečtí westernmetaloví Dezperadoz. JamRock končil po čtvrté ranní, kdy po půlnoci převzali otěže elektroničtí mágové a DJ’s v prasknutí naplněné Party Village.

Kapitolou sama pro sebe byl celý areál, který byl prostoupen množstvím uměleckých skulptur ze slámy – jednoduchých výborných nápadů, které posouvají také JamRock jinam. Příští ročník plný změn plánují pořadatelé na 19. – 21. června 2014.

Interpreti:
Chinaski, Tata Bojs, UDG, Kryštof

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, České celebrity, české zpěvačky, zpěváci, kapely, čeští zpěváci, české kapely, zahraniční kapely, JamRock 2013, JamRock 2013 foto, JamRock 2013 fotky, JamRock 2013 video, JamRock 2013 festival, JamRock 2013 hudba, JamRock 2013 zpěváci, JamRock 2013 kapely, JamRock 2013 obvinění, JamRock 2013 drogy
TOPlist