Steven Seagal

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 4 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér, hudebník

Věk: 70 let

Datum narození: 10.04. 1951

Místo narození: USA, Michigan, Lansing

Výška: 193 cm

Hodnocení Steven Seagal

Přitažlivost
54% (20 hlasů) 15050.místo
Talent
66% (20 hlasů) 13828.místo
Inteligence
58% (20 hlasů) 13735.místo
Vtipnost
76% (20 hlasů) 11138.místo

Fotky Steven Seagal (289)

Životopis Steven Seagal Upravit životopis

Steven Seagal (*10. dubna 1952, Lansing, Michigan, USA) je americký herec, režisér, scenárista, producent, mistr bojových umění, bluesový zpěvák a rezervní zastupce šerifa v Jefferson Parish v Louisianě.

Do obecného povědomí vstoupil především díky akčním filmům ze začátku 90. let, jako např. Nico – víc než zákon, Přepadení v Pacifiku, Glimmer Man a Aljaška v plamenech. Kromě kultury se věnuje ochraně přírody a aikidu, v němž dosáhl na 7. stupeň černého pásku.

Životopis

Narodil se v Lansingu v Michiganu. S bojovým uměním se poprvé seznámil jako malý kluk, když byl s otcem na fotbalovém zápase a o přestávce měl vystoupení mistr bojových umění, který zápasil proti mnohonásobné přesile. Výkon starého mistra, který si lehce poradil s přesilou, Stevena uchvátil. V šesti letech se spolu s rodinou přestěhoval do Kalifornie, kde se zapsal do školy karate. O několik let později začal navštěvovat školu aikido.

Bojová umění se mu natolik zalíbila, že se v sedmnácti letech rozhodl odcestovat do Japonska, aby se mohl učit od největších mistrů. Černý pás (první dan) získal v roce 1974 (mimo aikida získal černý pás v karate, judu a kendu). O rok později si otevřel, jako první Američan, v Japonsku školu aikida a žení se se svou první ženou Miyako (dcerou japonského učitele bojových umění). Navzdory tomu, že nebyl Japonec, tak on i jeho škola získala všeobecné uznání.

Pracoval jako ochranka mocných lidí a podle neověřených zdrojů také pro CIA. Po patnácti letech pobytu v Japonsku se vrátil zpět do USA, kde si v Los Angeles si založil školu bojových umění. Škola si zanedlouho vybudovala skvělou pověst. Mezi jeho žáky patřilo i mnoho hereckých hvězd a také majitel herecké agentury Michael Ovitz, který mu pomohl dostat se do filmu.

Dostal se tak k roli tvrdého chicagského policisty ex-agenta CIA Nica ve filmu Nico, víc než zákon (Nico) (1988). Jeho filmovou ženou se stala tehdy ještě neznámá Sharon Stoneová. Film si získal poměrně slušný ohlas a komerční úspěch, což mu pomohlo k dalším rolím. Druhou rolí je agent Mason Storm v akčním filmu Těžko ho zabít (Hard to Kill) (1990), v němž odhalí spojení vysoce postavených politiků s mafií. Jeho filmová partnerka Kelly LeBrocková se mu stala partnerkou i v životě. Jejich vztah vydržel jen několik let a v roce 1996 se rozvedli.

Mimo hraní se podílí na financování většiny svých filmů vlastní produkční společností Steamroller Productions. Po dalším úspěšnějším klasickém akčním filmu s neohroženým policistou Muž s cejchem smrti (Marked for Death) (1990), došlo k mírnému pohoršení ve filmu Nemilosrdná spravedlnost (Out for Justice) (1991). Svoji reputaci však napravil v úspěšném akčním filmu Přepadení v Pacifiku (Under Siege) (1994), který vydělal přes 150 milionů amerických dolarů. Zde si zahrál kuchaře Rybacka bojujícího proti teroristům na letadlové lodi USS Missouri.

O dva roky později zaznamenal svůj režijní debut s filmem Aljaška v plamenech (On Deadly Ground), kde si zahrál bývalého důstojníka CIA, bojujícího proti bezohledné ropné společnosti, která ničí krajinu na Aljašce. Film s ekologickou tématikou se však stal propadákem. Opět si napravil reputaci v druhém pokračování Přepadení 2: Temné území (Under Siege 2: Dark Territory) (1995), v němž vystřídal válečnou loď za vlak, který unesl psychicky narušený génius snažící se zmocnit satelitního systému řízení zbraní.

Ve filmu Boeing 747 v ohrožení (Executive Decision) (1996) si zahrál jen vedlejší roli po boku Kurta Russella, který se snaží zachránit unesený dopravní letoun. Do role neústupného policisty se opět vrátil po boku Keenena Ivoryho Wayanse ve filmu Glimmer Man (1996). Tento tah se mu velmi vyplatil, neboť film patří k jedněm z nejzdařilejších v jeho kariéře. Následující dva filmy Tajný agent Jack T. (Fire Down Below) (1997) a Patriot (1998), kde tolik nepoužívá své rychlé ruce se staly propadáky. Zdálo se, že vrchol své kariéry má definitivně za sebou. On se však vždy ze svých chyb poučil a v roce 2001 přišel s dalším trhákem nazvaným Lovec policajtů (Exit Wounds) v roli policisty Orina Boyda, který pátrá jak se mohlo ztratil padesát kilogramů zabaveného heroinu. Tentýž rok se ještě objevil v roli Franka Glassa, experta na výbušniny, ve filmu Profesionál (Ticker). V roce 2002 natočil jeden z posledních snímků Na pokraji smrti (Half Past Dead), kde se spolu s bandou hrdlořezů snaží ubránit Nový Alcatraz před teroristy, kteří ho chtějí dobýt.

Osobní život

Se svojí první ženou Mijako má dceru Ayako a syna Kentara. S druhou ženou Kelly LeBrockovou má tři dcery Annalizu, Dominiku a Arissu. V současnosti sedmý dan v aikido a patří celosvětově k nejvýznamnějším mistrům.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Steven Seagal (7)

5 herců, kteří mají zákaz vstupu do východních zemí

24.05.2021 - Hollywoodské hvězdy se těší celosvětové popularitě a jejich tváře lidé poznávají po celém světě.

5 nejlepších filmů se Stevenem Seagalem

31.03.2019 - Nalijme si čistého vína. Filmy, kde hlavní roli ztvárňuje Steven Seagal (66) rozhodně nejsou žádnými kinematografickými skvosty.

Další drsňák v křesle guvernéra? Steven Seagal se o to pokusí!

05.01.2014 - Známý americký herec zvažuje, že by se zúčastnil příštích voleb guvernéra ve státě Arizona.

Steven Seagal čelí absurdnímu obvinění: Zabil štěně?

08.09.2011 - Steven Seagal (60) čelí žalobě ze zabití jedenáctiměsíčního štěněte!

Steven Seagal obviněn ze sexuálního týrání!

15.04.2010 - Slavný drsoň si prý vydržoval sexuální otrokyně!

Steven Seagal běhá jako malá holka

20.05.2009 - Legendární akční hrdina Steven Seagal je ve svých filmech docela drsňák...

Všechny články o Steven Seagal (7) »
TOPlist