Ray Romano

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec

Věk: 66 let

Datum narození: 21.12. 1957

Místo narození: USA, New York, Queens

Výška: 189 cm

Hodnocení Ray Romano

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Ray Romano (15)

Životopis Ray Romano Upravit životopis

Ray Romano (* 21. prosinec 1957) je americký herec, scenárista a komik, vítěz Emmy, nejlépe známý díky hlavní roli v sitcomu Raymonda má každý rád a dabingu mamuta Mannyho v animované komedii Doba ledová a jejích pokračováních.

Životopis

Osobní život

Italoameričan Ray Romano se narodil v Queensu Lucie, učitelce hry na piáno, a Albertovi, obchodníku s nemovitostmi a inženýrovi, Romanovým. Ve stejném městě také vyrůstal a studoval. Byl na stejné střední škole jako Fran Drescher, se kterou si později zahrál v jejím sitcomu Chůva k pohledání. Před vstupem do showbusinessu chvíli studoval účetnictví na vysoké škole, ale tu opustil.

V roce 1987 se Romano oženil s Annou Scarpulla. Společně mají čtyři děti: jednu dceru (Alexandra, nar. 1990) a tři syny (dvojčata Matthew a Gregory, nar. 1993, a Joseph, nar. 1998). Jeho seriálová dcera byla pojmenována podle jeho vlastní dcery, která se také v sitcomu Raymonda má každý rád několikrát objevila.

Kariéra

Zpočátku své kariéry si Romano vyzkoušel několik malých nevýznamných rolí. Po čase ale získal svůj vlastní sitcom Raymonda má každý rád, na kterém se podílel i jako scenárista. Sitcom je z velké části založen na jeho rodině a rodině dalších scenáristů. Romano ztvárnil hlavní postavu Raye Baronea, která je založena na něm. Ve stejné roli se objevil i v sitcomech Dva z Queensu a Cosby Show.

V roce 2001 se stal podle televizní stanice E! jedním z dvaceti bavičů roku. V roce 2004 se stal nejlépe placeným televizním hercem za svou roli v seriálu Raymonda má každý rád.

V roce 2005 propůjčil hlas postavě Raye Maginiho, předpokládaného imaginárního přítele Homera Simpsona, v epizodě seriálu Simpsonovi Kdo se bojí pokrývače. Svůj hlas propůjčil také postavě mamuta Mannyho v sérii animovaných komedií Doba ledová, Doba ledová: Obleva a Doba ledová 3. Poslední díl má mít premiéru v roce 2009.

Zdroje

  • V tomto článku je použit překlad textu z článku Ray Romano na anglické Wikipedii.
  • Herecký profil na ČSFD

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Ray Romano (1)

Doba ledová 4 aneb Země je v pohybu!

27.06.2012 - Po třech letech od natočení posledního dílu přichází do kin čtvrté pokračování série animovaného hitu!

Všechny články o Ray Romano (1) »
TOPlist