Naomi Watts

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka

Věk: 52 let

Datum narození: 28.09. 1968

Místo narození: Anglie, Shoreham

Výška: 165 cm

Hodnocení Naomi Watts

Přitažlivost
89% (106 hlasů) 6041.místo
Talent
90% (94 hlasů) 8632.místo
Inteligence
89% (88 hlasů) 7822.místo
Vtipnost
89% (88 hlasů) 7204.místo

Fotky Naomi Watts (632)

Naomi Watts nahé fotky (25)

Naomi Watts nahá ve filmech (3)

Životopis Naomi Watts Upravit životopis

Naomi Ellen Wattsová (* 28. září 1968) je britská herečka, která zahájila svou kariéru v australské televizi, v níž se objevila v seriálech Hey Dad..! (1990), Brides of Christ (1991) a Home and Away (1991). Filmovým debutem se pro ni v roce 1986 stalo drama For Love Alone. V dalším období hrála v tzv. „béčkových“ snímcích, mezi jinými v hororu z roku 1996 Kukuřičné děti – Zjevení, stejně tak i v televizi a nezávislých filmech.

Pozitivní kritický ohlas jí v roce 2001 přinesla hlavní role v psychologickém neo-noir thrilleru Davida Lynche Mulholland Drive, kde se objevila po boku Justina Therouxe a Laury Harringové. O rok později byla obsazena do hlavní role Rachel Kellerové v hororovém kasovním trháku Kruh, za níž získala Saturnovu cenu pro nejlepší herečku (Saturn Award).

V roce 2004 byla nominována na Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli za výkon v roli Cristiny Peckové dramatu mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritua 21 gramů (2003), v němž si zahrála spolu se Seanem Pennem. Z dalších příležitostí se objevila v remaku z roku 2005 hororového příběhu King Kong, který ji vynesl druhou Saturnovu cenu, v dalším remaku Barevný závoj (2006), nebo v thrillerech Východní přísliby (2007) a International. V roce 2010 ztvárnila v životopisném snímku Fair Game osud americké důstojnice Valerie Plameové, opět vedle kolegy Seana Penna, jenž hrál jejího manžela Josepha C. Wilsona.

V roce 2002 ji časopis People zařadil mezi 50 nejkrásnějších osob. Roku 2006 se pak stala velvyslankyní dobré vůle pro Spojený program HIV/AIDS Organizace spojených národů, která zvyšuje povědomí o otázkách týkajících se AIDS.

Osobní život

Narodila se v roce 1968 v anglickém Shorehamu do rodiny welšské obchodnice se starožitnostmi, kostýmní návrhářky a filmové architekty Myfanwy Edwardsové, rozené Robertsové a Petra Wattse, anglického road manažera zajišťujícího turné kapel, a také mistra zvuku skupiny Pink Floyd. Ve věku jejích čtyř let se rodiče rozvedli. Poté spolu s bratrem, který se stal uměleckým fotografem, Benem Wattsem, žili s matkou u prarodičů a tří tet. S matkou se několikrát stěhovali po Anglii a Walesu, ve většině případů za jejím novým partnerem. Peter Watts ukončil spolupráci s Pink Floyd v roce 1974 a s Myfanwy Wattsovou se usmířil. V srpnu 1976 byl nalezen mrtev ve svém bytu v Notting Hill, zřejmě po předávkování heroinem.

Budoucí herečka poté vyrůstala s matkou a dalšími příbuznými na farmě Llanfawr v severovelšském Anglesey, kde několik let navštěvovala školu vyučující ve velštině Ysgol Gyfun Llangefni. Ambici stát se herečkou získala, podle vlastních slov, po shlédnutí filmu Watts Fame z roku 1980. Ve čtrnácti letech se s bratrem a matkou přestěhovali do Austrálie za babičkou z matčiny strany, která byla Australanka. Matka nejdříve pracovala jako stylistka pro televizní reklamy, následně jako módní návrhářka a nakonec také v projektu mýdlové opery Return To Eden.

Naomi Wattsová si vyzkoušela natáčení televizní reklamy a začala navštěvovat hodiny herectví.

Studovala na střední Mosman High School a dívčí škole North Sydney Girls' High School, kde byla její třídní spolužačkou Nicole Kidmanová. Školu však nedokončila a začala pracovat jako kamelotka a obchodní zástupkyně v Delicacies store na severním pobřeží Sydney. V osmnácti letech podepsala smlouvu s modelingovou agenturou, která ji vyslala do Japonska. Po několika neúspěšných konkursech se vrátila zpět do Sydney, kde získala smlouvu na reklamu pro obchodní dům. Tím na sebe upozornila a v časopise Follow Me nastoupila na pozici asistentky editorky pro módu. Náhodná nabídka spolupracovat na semináři týkajícího se dramatického umění ji přivedla zpět k herectví a rychlému opuštění dosavadního zaměstnání.

Ve věci postoje k národnosti prohlásila: „Považuji se za Britku, která má velmi radostné vzpomínky na Spojené království. Prvních 14 let života jsem strávila v Anglii a Walesu a nikdy se mi nechtělo odejít. Když jsem už v Austrálii bydlela, často jsem se do Anglie vracela.“ Také vyjádřila svou náklonnost k australské příslušnosti slovy: „Považuji se za skutečnou Autralanku a s Austrálií jsem těsně spojena. Vlastně, když lidé hovoří o tom, kde jsou doma, já uvádím Austrálii, protože odtud mám nejsilnější vzpomínky.“

Soukromý život

Maniakální smích otce Petra Wattse je slyšet na nahrávkách kapely Pink Floyd ve skladbách „Speak to Me“ a „Brain Damage“ z alba The Dark Side of the Moon.

V 90. letech byl jejím partnerem režisér Stephen Hopkins, poté od srpna 2002 do května 2004 herec Heath Ledger. Od jara 2005 žije ve vztahu s hercem Lievem Schreiberem. V rozhovoru z konce ledna 2009 potvrdila, že od něj dostala prsten, ale nikdo z dvojice do manželství nespěchá. Schreiber je známý svou mystifikací medií. V roce 2007 označil svou přítelkyni již za manželku, ale následně prohlásil, že se jednalo pouze o vtip.

25. července 2007 se v Los Angeles narodil jejich první syn Alexander „Sasha“ Pete. Druhý potomek Samuel Kai přišel na svět 13. prosince 2008 v New York City. Po dočasné mateřské pauze se k herectví vrátila snímkem z roku 2009 International, kde se objevila po boku Cliva Owena. V dubnu 2010 prohlásila, že by chtěla třetí dítě, pokud by existovala záruka, že se bude jednat o holčičku.

Během natáčení filmu Barevný závoj se začala zajímat o buddhismus, ke kterému poté konvertovala. Svou náboženskou víru vyjádřila slovy: „V něco věřím, ale nejsem striktní buddhista či cokoli jiného.“

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Naomi Watts (15)

5 nejděsivějších dětí v hororových filmech

21.03.2019 - Horory se pro vytváření strachu mohou spoléhat na různé věci.

Praha je plná celebrit! Je tady také herečka Naomi Watts a Clive Owen, natáčejí tu film

18.06.2017 - V Praze se tenhle víkend střídaly celebrity jak na běžícím pásu, po Kylie Jenner sem zavítala třeba herečka Naomi Watts (48), dále pak hvězdný herec Clive Owen!

Naomi Watts jako Diana nabízí svůj "pravdivý příběh"!

18.09.2013 - Romanticky laděný film vypráví o posledních dvou letech života slavné princezny z Walesu!

Nic nás nerozdělí: Příběh z Thajska v časech tsunami!

28.01.2013 - Španělsko-americký film byl natočen na základě skutečných událostí!

Mládeži nepřístupno: Bizarní komedie plná nechutného humoru!

23.01.2013 - Tvůrci filmů Něco na té Mary je a Blbý a blbější přicházejí s nekorektním snímkem, který převrátí váš žaludek naruby!

Naomi Watts si myslí, že princezna Diana byla paranoidní!

07.01.2013 - Herečka, která si v připravovaném snímku Diana zahraje populární královnu lidských srdcí, o ní nemá valné mínění!

Všechny články o Naomi Watts (15) »
TOPlist