Myles Kennedy

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák, skladatel, Kytarista

Věk: 52 let

Datum narození: 27.11. 1969

Místo narození: USA, Washington, Spokane

Výška: 180 cm

Člen skupiny: Alter Bridge

Žánry: rock , hard rock , post-grunge , autoři vlastních písní , vokály

Hodnocení Myles Kennedy

Přitažlivost
90% (9 hlasů) 4367.místo
Talent
90% (9 hlasů) 7072.místo
Inteligence
87% (9 hlasů) 8636.místo
Vtipnost
89% (8 hlasů) 7355.místo

Fotky Myles Kennedy (23)

Videoklipy Myles Kennedy (23)

Písně Myles Kennedy (35)

Všechny písně Myles Kennedy (35) »

Životopis Myles Kennedy Upravit životopis

Myles Richard Kennedy (narozen jako Myles Richard Bass 27. listopadu 1969) je americký rockový zpěvák, kytarista a hudebník.

V současnosti je nejvíce známý jako zpěvák americké hardrockové kapely Alter Bridge a jako zpěvák Slash Tour Band 2010 - 2011. V minulosti prošel kapelami The Mayfield Four (zpěv, sólová kytara), Citizen Swing (zpěv, sólová kytara) a Cosmic Dust (kytara).

Mimo Slashe (ex Guns N' Roses), na jehož sólovém albu se podílel nazpíváním a otextováním dvou písní, spolupracoval s mnoha umělci – mj. Sevendust, Fozzy a také s bývalými členy Led Zeppelin.

Přesto, že trpí poruchou sluchu (tinnitus), tvrdí Kennedy, že profesi zpěváka lze zvládnout i přes určitou výši ztráty sluchu, pokud se daří udržet nemoc v jistých mezích. Mnoha hudebníky, včetně Slashe, je Myles Kennedy považován se svým unikátním hlasovým rozsahem čtyř oktáv za jednoho z nejlepších rockových zpěváků současnosti.

Hudební kariéra

Raná léta 1989-1993

Myles Kennedy vyrůstal na farmě ve Spokane, Washington, kam se přistěhoval jako malý chlapec ze severního Idaha. Na střední školu v severní části Spokane chodil se svými budoucími spoluhráči z kapely The Mayfield Four (Marty Meisner, Zia Uddin a Craig Johnson). Po ukončení střední školy absolvoval studijní program na Spokane Falls Community College v oboru Komerční hudba/Jazz.

Myles Kennedy začal svou hudební kariéru v místní kapele Bittersweet. Brzy ale již hrál na kytaru pro jazz fusion seskupení s názvem Cosmic Dust. Jeho kytarová práce byla velmi pokročilá, vložil do ní svoje znalosti jazzové teorie a nemalou technickou dovednost. Spojil zvuk tradiční jazzové kytary s rockovým tónem. Krátce po vydání prvního alba Journey opustil kapelu její basista a byl nahrazen jiným, který se později připojil ke Kennedymu a spolu s dalšími založili skupinu Citizen Swing, ve které Myles našel uplatnění pro svoje autorské skladby.

Citizen Swing: 1993–1996

Po jistém omezení v Cosmic Dust mohl Kennedy konečně nejen hrát na kytaru, ale i zpívat a skládat pro Citizen Swing. Kapela odehrála svůj první koncert na počátku roku 1993 ve Spokane a jejich poslední koncert proběhl v červnu 1996. Vydali dvě alba - Cure Me With the Groove a Deep Down. Od léta 1995 pak spolupracoval Kennedy s několika dalšími muzikanty a po odchodu jednoho ze členů Citizen Swing kvůli rodinným i jiným zájmům nastal čas práci kapely ukončit.

The Mayfield Four: 1996-2002

Od srpna 1996 se Kennedy stává zpěvákem a sólovým kytaristou skupiny The Mayfield Four, rockové kapely, vytvořené s kamarády ze střední školy Zia Uddinem, Marty Maisnerem a Craigem Johnsonem (který hrál i v Citizen Swing). The Mayfield Four si užívali hodně úspěchů jako předskokani kapel Creed, Fuel a mnoha dalších. Z nezveřejněných důvodů byl z kapely vyhozen v r. 1999 Craig Johnson a skupina pokračovala dál jako trio s výpomocí Alessandra Cortiniho na postu rytmická kytara, doprovodné vokály (aniž se stal oficiálním členem kapely), až do konce trvání skupiny. Vydali jedno demo - Thirty Two Point Five Hours, jedno live EP - Motion a dvě studiová alba Fallout a Second Skin. Ačkoli byli populární, nepodařilo se jim prorazit mezi více úspěšné. Kapela se rozpadla v r. 2002.

Alter Bridge: 2004–současnost

Po oficiálním rozpadu The Mayfield Four nabídl Slash Kennedymu, aby se zúčastnil konkursu na místo zpěváka jeho kapely Velvet Revolver. Přestože se cítil polichocen, nabídku odmítl. O dva roky později mu zavolal kytarista skupiny Creed Mark Tremonti a zeptal se, zda se nechce přidat ke kapele, kterou dává dohromady, protože Creed se rozpadl díky osobním problémům zpěváka Scotta Stappa. Tremonti také oslovil ex Creed členy Scotta Phillipse (bicí) a Briana Marshalla (basa). Nově vytvořená skupina Alter Bridge postupně vydala zatím tři alba: One Day Remains (2004), Blackbird (2007) a AB III (2010). Živé DVD s názvem Live from Amsterdam bylo vydáno v roce 2009, zatímco Blu-ray a CD/DVD Deluxe verze, které obsahují dokumentární část se záběry ze zákulisí a také akustický cover písně Hallelujah, vyšly v Evropě 17. ledna 2011 a v USA a Kanadě 11. ledna 2011.

Přestože se připojil ke kapele především jako zpěvák, začal Kennedy hrát i rytmickou kytaru při turné k albu One Day Remains. Stále hraje na této pozici, ale postupně převzal některé sólové party ve více písních při práci na dalším albu včetně sóla v titulní písni „Blackbird“, stejně jako v písních "Isolation", "Slip To The Void" a "Show Me A Sign" na albu AB III. Sólový kytarista Mark Tremonti mnohokrát vyzdvihl Mylesovu kytarovou zručnost - nazval jej kytaristou světové třídy a jeho styl pravou kvalitou. V interwiew pro Ultimate-Guitar.com Tremonti uvádí, že AB III dává jen náznakem tušit, jak moc je Kennedy ve skutečnosti dobrý.

Sólová kariéra: 2009-současnost

Kennedy potvrdil v interwiew, že pracuje na sólovém projektu souběžně s ostatními svými závazky. Uvedl, že materiál na album by se dal nazvat co se zvuku týká „snovým“ a říkal, že se záměrně snaží, aby deska nebyla agresivní - takový materiál uchovává pro Alter Bridge - a dodal „Je to spíše na bázi zpěvák / autor. A mohu říci, že to vypadá zajímavě.“ Později prozradil, že má na desku na výběr kolem 35 písní a že na nich pracoval během roku 2009. Během té doby došlo k obnovení kapely Creed, ve které působili a působí jeho kolegové z Alter Bridge, a vyjeli na turné k podpoře nového alba „Full Circle“.

Kennedy odehrál v roce 2009 několik samostatných koncertů, jedním z nich byla charitativní show na Bofestu, na kterém byl jako jeden z hlavních aktérů. Zde představil směs Alter Bridge a The Mayfield Four písní včetně čtyř coverů. Neuvedl žádnou z písní pro sólovou desku, ale prozradil, že se toto album má nahrávat ve Vancouveru. Doufal, že by mělo být dokončeno na začátku roku 2010, nejprve v digitální podobě a poté na CD. V lednu 2010 annoncoval tři názvy písní ze svého alba: "The Light of Day" "Complicated Man" a "The Bar Fly".

Slash 1. února 2010 uvedl na svém Facebooku, že se bude podílet na Kennedyho sólové desce. Také oznamuje, že Myles Kennedy bude zpěvákem Slash tour 2010/2011 k jeho sólovému albu Slash.

19. dubna 2010 Kennedy řekl, že vydání jeho sólového alba bude pozdrženo, pravděpodobně až do roku 2012, a to vzhledem ke spoustě práce s Alter Bridge a se Slashem.

Slash 2009-současnost

Kennedy se jako jediný z interpretů objevuje na Slashově sólovém albu ve dvou písních - "Back from Cali" a "Starlight". Během světového "We´re All Gonna Die World Tour" 2010 - 2011 k tomuto albu zpíval Myles písně z repertoáru Guns N' Roses, Slash's Snakepit, Velvet Revolver a Led Zeppelin, stejně jako písně ze Slashovy nové desky a také jeden song z repertoáru svojí mateřské kapely Alter Bridge „Rise Today“. Během turné se také změnil název koncertů ze „Slash“ na "Slash featuring Myles Kennedy". Celkem se uskutečnilo 141 koncertů v 37 zemích světa.

V červnu 2010 bylo oznámeno, že bude pořízen záznam show v Manchester Academy v Anglii v červenci a bezprostředně po skončení koncertu bude možno si nahraný koncert zakoupit na CD. Bylo vydáno 1200 kusů alba, 350 se jich prodalo na místě a zbytek byl rozeslán zájemcům, kteří si jej zamluvili předem na internetu. Během turné byl live záznam pořízen stejným způsobem několikrát (během jeho australské části). Dále vznikla nahrávka několika písní v akustické verzi.

Během Sunset Strip Music Festivalu 2010 v Los Angeles Slash v interwiew zmínil, že bude s Kennedym spolupracovat i v budoucnu, na svém příštím albu. Během první části "We´re All Gonna Die" tour 2011 (US, Australia, Asia & South America leg) Slash i Myles potvrdili, že na albu pracují. V současné době je nahrávání v plném proudu a prozatím jsou hotovy čtyři songy. Album by mělo spatřit světlo světa v březnu / dubnu r. 2012.

15. 12. 2011 vyšlo DVD a dvojCD "Made in Stoke 24/7/11". Jedná se o záznam koncertu, kde Myles zpívá - mimo jediné písně v podání Todda Kernse (Dr Alibi) a dvou orchestrálek (Watch This, Gotfather Solo) - 18 songů ve fantastické formě a které dokumentuje a završuje celé dva roky spolupráce všech zúčastněných.

V roce 2012, po vydání CD Slash / Myles, bude následovat tour i k tomuto albu.

Led Zeppelin fáma

Podle frontmana kapely Twisted Sister Dee Snidera byl Kennedy koncem r.2008 vybrán jako zpěvák na tour s Led Zeppelin (v rámci jejich obnovení). Tuto pověst však vyvrací sám Kennedy. V jednom z interwiew potvrdil, že skutečně jamoval s Jimmy Pagem, John Paul Jonesem a Jasonem Bonhamem, ovšem zároveň popřel fámy, že by měl s kapelou vystupovat. Uvedl: “Nejsem zpěvákem Led Zeppelin ani žádné odnože, z Led Zeppelin vycházející, ale byla to pro mne skvělá příležitost a něco, za co jsem velmi vděčný".

Ostatní spolupráce

Krom spolupráce se Slashem a bývalými členy Led Zeppelin se Kennedy objevil jako hostující zpěvák v songu "Nameless Faceless" na albu All That Remains (2005) skupiny Fozzy. Doprovodné vokály si zazpíval i s kapelou Sevendust v písni „Sorrow“ na jejich albu Chapter VII: Hope & Sorrow (2008). Objevuje se také v instruktážním kytarovém DVD Marka Tremontiho The Sound & the Story (2008) kde přispívá i svou ukázkou kytarových lekcí - sám se svého času živil jako učitel hry na kytaru. Další hostování proběhlo v písních kapel Big Wreck a Five Foot Thick a je i bývalým tour kytaristou death/thrash metalové kapely Sadus. Nejnověji se Kennedy podílel na albu vydaném k poctě Tommymu Bolinovi (2011).

Herecká kariéra

V roce 2001 si zahrál Kennedy malou roli glam metalového nadšence Thora ve filmu Rock Star. Zajímavostí je, že byl jediným hercem, jehož pěvecký part byl ve filmu skutečně použit. Společně s ostatními členy Alter Bridge se také objevil v kratičkém backstage segmentu epizody Světové wrestlingové série (WWE Raw with WWE superstar Edge). Herectví však nepatří mezi jeho zájmy.

Vlivy

Myles Kennedy je ovlivněn celou řadou umělců jako např. Darren Stewart, Led Zeppelin, Soundgarden, Alice in Chains, Robert Johnson, AC/DC, Metallica, Guns N' Roses, U2, Lamb of God, Jeff Buckley, The Beatles, Marvin Gaye, a Stevie Wonder.

Jako svoji Top 5 v albech uvádí Appetite for Destruction od Guns N' Roses (toto album označil za nejlepší rockovou desku všech dob), Led Zeppelin IV, Highway to Hell od AC/DC, What´s Going On od Marvina Gaye a Grace od Jeffa Buckleyho. Nicméně se v jednom interwiew zmínil, že mezi jeho Top 5 by pravděpodobně zařadil i Kind of Blue Milese Davise. K dalším Kennedym vysoce ceněným albům patří Transatlanticism / Death Cab for Cutie, Dirt Floor / Chris Whitley, Crack the Skye / Mastodon, a dokonce i The Fame od Lady Gaga.

Osobní život

Myles Kennedy je ženatý a žije v USA, ve Spokane, ve státě Washington se svojí manželkou Selenou.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Myles Kennedy (0)

Všechny články o Myles Kennedy (0) »
TOPlist