Jeff Bridges

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Herec, producent

Věk: 72 let

Datum narození: 4.12. 1949

Místo narození: Los Angeles, USA, Kalifornie

Výška: 185 cm

Hodnocení Jeff Bridges

Přitažlivost
67% (3 hlasů) 12680.místo
Talent
100% (3 hlasů) 408.místo
Inteligence
100% (3 hlasů) 293.místo
Vtipnost
97% (3 hlasů) 3323.místo

Fotky Jeff Bridges (212)

Životopis Jeff Bridges Upravit životopis

Jeffrey Leon "Jeff" Bridges (* 4. prosince 1949 v Los Angeles v Kalifornii, USA) je americký herec a hudebník.

Mezi jeho nejvýznamnější filmy patři Poslední představení (v originále The Last Picture Show), Tron, Starman, Báječní Bakerovi hoši (The Fabulous Baker Boys), Král rybář (The Fisher King), Beze strachu (Fearless), Big Lebowski, Kandidáti (The Contender) a Iron Man.

Osobní život

Narodil se v Los Angeles v Kalifornii manželům Lloydovi a Dorothy Bridgesovým. Má staršího bratra Beaua a mladší sestru Lucindu. Jeho druhý bratr Garret zemřel v roce 1948 na syndrom náhlého úmrtí kojenců. Se svým bratrem Beauem, který se o něj staral, když byl jeho otec zaneprázdněn prací, měl velice blízký vztah. Spolu se svými sourozenci vyrůstal ve čtvrti Holmby Hills v Los Angeles.

Je strýcem Jordana Bridgese. V roce 1977 se oženil se Susan Gestonovou, se kterou se setkal během natáčení filmu Rancho Deluxe na ranči, kde Susan pracovala jako služebná. Mají spolu tři dcery: Isabellu (narozená v roce 1981), Jessicu Lily (1983) a Hayley Roselouise (1985). Je také kuřákem marihuany; v rozhovoru přiznal, že v průběhu natáčení filmu Big Lebowski sice nekouřil, ale „návyku se natrvalo nezbavil“.

Obdržel humanitární cenu Action Against Hunger.

Filmová kariéra

Jako teenager se spolu se svým bratrem Beauem objevoval v pořadu jejich otce The Lloyd Bridges Show.

Svoji první velkou filmovou roli získal ve snímku Poslední představení (The Last Picture Show) z roku 1971, za kterou získal nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Na tutéž cenu byl opět nominován za svůj výkon po boku Clinta Eastwooda ve filmu Thunderbolt a Lightfoot (1974). Mezi jeho známější role patří také postava Kevina Flynna v kultovním sci-fi filmu Tron nebo mimozemšťan ve snímku Starman, za kterého byl nominován na Oscara. Hrál i Jeffa „The Dude“ Lebowského v kultovním snímku Big Lebowski. Jeho výkon ve filmu Fearless je některými kritiky označován za jeden z jeho nejlepších. Jeden z nich ho nazval mistrovským dílem; Pauline Kaelová napsala, že „je možná ten nejpřirozenější a nejméně rozpačitý filmový herec, který kdy žil.“

V roce 2000 byl za svou roli v Kandidátech (v originále The Contender) nominován na svého čtvrtého Oscara. Hrál také ve filmu Krajina přílivu (Tideland, 2005) režiséra Terryho Gilliama, což byla už druhá role, kterou pod jeho vedením ztvárnil (tou první byl Král rybář (The Fisher King) v roce 2001). Ve snímku společnosti Marvel Iron Man z roku 2008 hraje postavu Obadiaha Stane. V červenci 2008 a 2009 se objevil v ukázce na Tron Legacy, pokračování filmu Tron, kde si zopakoval svou roli Kevina Flynna z roku 1982.

V roce 2010 vyhrál Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herec v dramatu a Oscara za Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli za roli ve filmu Crazy Heart.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Jeff Bridges (23)

5 hollywoodských herců, kteří si své nejslavnější role zopakovali v reklamách

03.11.2022 - Ačkoliv si hereckou profesi spousta z nás spojuje s obrovskými výplatami, i ty největší hvězdy si musí čas od času přivydělat.

5 nejlepších remaků posledního desetiletí

18.11.2020 - Natáčení předělávky úspěšného filmu je většinou spojováno s leností a honbou filmových studií za snadnými penězi.

TOP 5 nejšílenějších drogových scén

31.05.2020 - Ze všeho nejdříve se sluší říct, že by drogy nikdo brát neměl a že jejich užívání rozhodně není něco, co bychom chtěli dnešním článkem podněcovat.

5 filmů, které byste měli vidět ve 3D

19.03.2020 - Technologie 3D promítání se v kinech začala objevovat z kraje nového tisíciletí, ale ani za téměř 20 let její existence se ji většině filmařů nedaří využívat naplno.

TOP 5 nejslavnějších filmových koktejlů

12.02.2020 - Populární filmy dokáží proslavit ledasco.

5 zákulisních zajímavostí z natáčení Iron Mana

13.08.2019 - Přestože je komiksový gigant Marvel v současnosti jednou z nejvýdělečnějších firem, vždy tomu tak nebylo.

Všechny články o Jeff Bridges (23) »
TOPlist