Janet Jackson

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka, Zpěvačka, Producentka, skladatelka, tanečnice

Věk: 57 let

Datum narození: 16.05. 1966

Místo narození: USA, Indiana, Gary

Výška: 163 cm

Žánry: ženské vokály , pop , soul , RnB , taneční

Hodnocení Janet Jackson

Přitažlivost
92% (22 hlasů) 3480.místo
Talent
92% (17 hlasů) 6393.místo
Inteligence
86% (17 hlasů) 8815.místo
Vtipnost
85% (16 hlasů) 8472.místo

Fotky Janet Jackson (797)

Janet Jackson nahé fotky (14)

Janet Jackson nahá ve filmech (1)

Videoklipy Janet Jackson (186)

Písně Janet Jackson (375)

Všechny písně Janet Jackson (375) »

Diskografie Janet Jackson (17)

Janet ( 6 Jul 2000)
Damita Jo ( 23 Nov 2004)
The Best ( 20 Nov 2009)
Celá diskografie Janet Jackson (17) »

Životopis Janet Jackson Upravit životopis

Janet Damita Jo Jackson (*16. května 1966 v Gary, Indiana) je americká zpěvačka, skladatelka, producentka, tanečnice a herečka.

Je nejmladším dítětem slavné Jacksonovy rodiny. Je sestrou popového krále Michaela Jacksona. Rozhodla se pro svou sólovou kariéru, jelikož byla vždy ve stínu svých sourozenců a udělala dobře, nedávno byla vyhlášena druhou nejlepší popovou zpěvačkou v historii popové hudby.

Dětství

Janet je nejmladší z devíti dětí, narodila se v Gary v Indianě rodičům Josephovi a Katherine Jacksonovým. Otec Joseph byl svědkem Jehovovým a pracoval jako jeřábní operátor v ocelárně. Její matka Katherine byla katolička a pracovala jako účetní. Před Janetiným narozením se otec rozhodl pracovat v hudebním průmyslu.

Když byla batole, její bratři Jackie, Tito, Jermaine, Marlon a Michael začali vystupovat po nočních podnicích jako kapela nazvaná Jackson 5. V roce 1969 už vydali své první album a zaznamenali i výhru v prestižní americké hitparádě Billboard Hot 100. Po tomto úspěchu se celá rodina přestěhovala do honosnějšího domu v Kalifornii.

Janet neměla v dětství zájem pracovat pro zábavný průmysl, věnovala se hlavně koním a jejím snem bylo stát se profesionální jezdkyní. Nicméně po pár letech začala sláva Jackson 5 upadat a tak se otec Joseph pro záchranu kapely rozhodl před světla reflektorů postavit zbytek svých dětí včetně Janet.

V dubnu 1974 si Janet odbyla své debutové vystoupení na jevišti v Las Vegas, kde vystoupili téměř všichni členové Jacksonovy rodiny. Janet se rychle stala velmi oblíbenou hlavně tím, že uměla napodobovat hvězdy jako byly Cher nebo Marie Osmond.

1982-1985 Hudební začátky

Ačkoli vystupovala v televizi od svých devíti let, nikdy neaspirovala na post zpěvačky. Nicméně souhlasila s tím pomoci rodině při vystoupeních. Její první píseň byla duet s bratrem Randyma, vyšla v roce 1978 a jmenovala se Love Songs for Kids. Dále ji vyšly další „rodinné“ nahrávky se sestrou LaToyou a bratrem Michaelem.

V roce 1981 se se svými dvěma staršími sestrami LaToyou a Rebbie rozhodly pro nahrávaní vlastní společné desky, ale neshody mezi oběma staršími sestrami vedly k zániku tohoto plánu.

Její otec Joseph nechtěl Janet dovolit nahrávaní vlastní sólové desky, protože nebyla tak hlasově talentovaná jako bratr Michael nebo sestra Rebbie. Nicméně když jí bylo šestnáct (1982), vydala svou debutovou desku nazvanou jednoduše Janet Jackson.

Album bylo úspěšné a v TOP 50 prodejnosti desek americké hitparády strávila čtyřicetpět týdnů. Z alba vydala tři singly nazvané Young Love, Say You Do a Come Give Your Love to Me. Celkem se alba prodalo více než 250 tisíc kusů.

V roce 1984 pak vydala své druhé album nazvané Dream Street. Album je hodně odlišné od prvního, je děláno hodně ve stylu funky. Albu se v žebříčcích moc nevedlo, svůj „vrchol“ mělo na čísle devadesát. Kritici začali spekulovat, zda je Janet Jackson schopna stát se úspěšnou zpěvačkou.

V tom samém čase se zamilovala a utekla s Jamesem DeBargem. Vzali se. Manželství bylo anulováno v březnu 1985, protože DeBarge začal brát drogy.

1986-1991 Nová Image a Popularita

Po skromných úspěších prvních dvou alb se rozhodli její hudební povolání znovu oživit, když jí bylo devatenáct. Nahrávání třetího alba tentokrát svolil i otec Joseph.

Album Control vydala v roce 1986 a stalo se ihned obrovským hitem. Velmi úspěšnou písni se stala When I Think Of You, kde ji ve videoklipu pomohla s choreografií Paula Abdul. Koncem roku 1986 se album Control dostalo do vedení prodejnosti desek. Do konce roku se jej stihlo prodat více než 5 milionů kopií. Album bylo oceněno nominací na cenu Grammy. V témže roce se rozhodla Janet pro svou nezávislost a odešla od svého managera, otce Josepha Jacksona.

V roce 1989 začala Janet nahrávat své čtvrté album nazvané Janet Jackson's Rhythm Nation 1814 (číslo 1814 má symbolizovat vznik americké hymny The Star Spangled Banner) vyšlo v září téže roku a hned v týdnu vydání se umístilo na čísle jedna v prodejnosti desek v USA. Alba se prodalo více než 6 milionů kopií. V roce 1990 dostala za album Janet Jackson's Rhythm Nation 1814 svou první Grammy cenu.

Ve snaze změnit pohled lidi na sebe se rozhodla Janet natočit sexy video k písni Love Will Never Do (Without You), kterým dala najevo veřejnosti, že už není neviňátko ani plachá holčička. V roce 1991 se tajně vdala za dlouholetého přítele Reného Elizonda Juniora. Jejich manželství bylo tajemstvím téměř deset let.

1992-1995 Vývoj v Kariéře

Před vydáním alba Janet Jackson's Rhythm Nation 1814 se rozhodla opustit svou nahrávací společnost A&M Records a odešla k Virginia Records. Tento přechod byl velkou mediální událostí, jelikož její smlouva byla podepsána na 40 milionů dolarů. Album vydané u nové společnosti se rozhodla nazvat jednoduše janet., tím také chtěla dát najevo, aby jí neustále média nespojovala s kariérou Jacksonovy rodiny.

V červenci 1993 měla svůj debut Janet i před televizní kamerou, kde pro jeden film natočila svou nejúspěšnější baladu Again. Za ní také obdržela nominaci na Zlatý Glóbus jako nejlepší píseň, která zazněla ve filmu. janet. opět debutovalo v prodejnosti desek na čísle jedna a to samé bylo i v další sedmnácti zemích mimo USA a stalo se nejprodávanější deskou roku 1994.

V září 1993 se Janet objevila téměř nahá na titulní stránce časopisu Rolling Stones. Tato titulní strana se stala jedním z nejslavnějších snímků a byla zvolena v roce 2000 jako nejslavnější titulní strana všech dob. Na fotografii je Janet nahá do půl pasu a prsa jí zakrývají mužské ruce, později Janet řekla, že jsou to ruce jejího manžela. Po mnoha letech se Janet rozhodla pro spolupráci se svým bratrem Michaelem, v roce 1995 natočili společnou píseň nazvanou Scream.

V říjnu 1995 vydala album svých největších hitů nazvané Design Decade 1986/1996.

1996-1999 Velká kritika a osobní neúspěchy

V roce 1996 znovu podepsala smlouvu s Virgin Records tentokrát na 80 milionů dolarů a tím se stala nejvíce vydělávajícím ženským interpretem všech dob. V témže roce se pustila do nahrávání dalšího alba. Na hudební scénu se vrátila s novou image s tetováním a s piercingem.

Fanoušci byli zaraženi obsahem písní na novém albu The Velvet Rope. Zpěvaččiny texty se týkaly depresí, domácího zneužívání a nízké sebedůvěry. Žena, o které si všichni mysleli, že má všechno najednou, procházela těžkým životním obdobím. Média se začala zabývat jejím vztahem s Elizondem. Vztah se začal rozpadat. Do roku 1999 tajili své manželství, po rozvodu zpěvačka přiznala, že čím více bylo slávy, tím si byli vzdálenější a na jejich vztah to mělo záporný účinek.

2000-2003 Návrat do popředí

V roce 2000 se vrátila k filmu, zahrála si v pokračování filmu Zamilovaný profesor po boku Eddieho Murphyho. Krátce nato vydala své sedmé studiové album, kde byl i veleúspěšný singl All For You. Za toto album obdržela další cenu Grammy. V roce 2002 začal její vztah s hip hopovým producentem Jermainem Duprim.

2004-2005 Skandál na finále Super Bowlu a Damita Jo

Během poločasu finále Super Bowlu, které se odehrálo 1. února 2004, Justin Timberlake před více než 100 milionem lidí strhl Janet kus oděvu a tím odhalil její ňadro s piercingem ve tvaru slunce. Některé televizní stanice ihned přerušily vysílání z důvodu pohoršování mládeže, celý incident byl velmi medializován a vyšetřován.

Zpočátku Janet Jackson tvrdila, že šlo o selhání šatů, ale později přiznala, že šlo o předem naplánovanou věc. Následkem tohoto skandálu se musela Janet veřejně omluvit v přímém přenosu předávání Grammy Awards. Při této omluvě se přítel Janet Jackson Jermaine Dupri vzdal členství akademie Grammy. V témže roce vydala Janet své osmé album nazvané Damita Jo. V prvním týdnu prodeje se alba prodalo více než 400 tisíc kopií, čímž Janet zaručilo okamžité vedení prodejnosti desek v USA. Janet Jackson řekla, že toto album je všechno, co se honí v její hlavě. Třebaže album Damita Jo bylo považováno za zklamání oproti minulým albům, prodalo se jej na 3 miliony kopií a získala za něj ocenění Grammy.

Televizní společnost CBS, která zápas i vystoupení vysílala, dostala v roce 2004 od Federální komise pro spoje (FCC) pokutu 550 000 dolarů. Americký odvolací soud v pondělí 21. července 2008 zrušil udělenou pokutu.

2006 - současnost Rekapitulace dvaceti let

Janet natočila své deváté album, které vyšlo 26. září 2006. Sama Janet přiznala, že to je malá rekapitulace stylů za dvacet let její kariéry. Album dostalo název 20 Years Y.O.

Discipline je desáté album (třinácté celkově) Janet Jackson, které od 22. února 2008 začalo publikovat hudební vydavatelství Island Records.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Janet Jackson (20)

5 hvězd, které si zničily kariéry při živém vysílání

11.11.2019 - Když jste celebrita světového formátu, stačí jediná chybička a vaše pečlivě vybudovaná reputace skončí v troskách.

Janet Jackson po porodu neuvěřitelně zhubla

09.09.2017 - Zpěvačka Janet Jackson (51) se objevila v novém koncertní show o několik desítek kil lehčí.

Tak tohle je synek Janet Jackson, seznamte se...

15.04.2017 - Zpěvačka Janet Jackson(50) odtajnila podobu svého syna Eissy. Tomu jsou již tři měsíce.

Janet Jackson má první dítě, v padesáti

04.01.2017 - Zpěvačka Janet Jackson(50) se konečně dočkala a uvítala své první dítě, je to kluk!

Jak se bude jmenovat dítě Janet Jackson? Po zesnulých bratrech

02.11.2016 - Přátelé Janet Jackson (50) odhalili, jak by se mělo jmenovat její dítě. Jejich jména budou poctou mrtvým bratrům.

Konvertovala k islámu? Těhotná Janet Jackson chodí v burce

23.10.2016 - Janet Jackson (50) čeká své první dítě, na veřejnosti se příliš neukazuje. Nedávno ji však viděli v ulicích zahalenou od hlavy až po paty.

Všechny články o Janet Jackson (20) »
TOPlist