Paula Abdul

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka, Zpěvačka

Věk: 59 let

Datum narození: 19.06. 1962

Místo narození: USA, Kalifornie, San Fernando

Výška: 157 cm

Žánry: pop , RnB , 90-tá léta , taneční , 80-tá léta

Hodnocení Paula Abdul

Přitažlivost
91% (11 hlasů) 3923.místo
Talent
93% (11 hlasů) 5773.místo
Inteligence
92% (11 hlasů) 5543.místo
Vtipnost
92% (11 hlasů) 4857.místo

Fotky Paula Abdul (166)

Videoklipy Paula Abdul (59)

Písně Paula Abdul (267)

Všechny písně Paula Abdul (267) »

Diskografie Paula Abdul (11)

Greatest Hits ( 14 Sep 2000)
Celá diskografie Paula Abdul (11) »

Životopis Paula Abdul Upravit životopis

Paula Julie Abdulová (*19. června 1962 San Fernando, Kalifornie) je americká zpěvačka, tanečnice, choreografka a porotkyně.

V roce 1980 když působila jako roztleskávačka basketbalového klubu Los Angeles Lakers její taneční talent objevil choreograf a obsadil ji do pár videoklipů. Později začala sama působit jako zpěvačka. Velké úspěchy zaznamenávala koncem 80. a začátkem 90. let. Poté její sláva ustoupila, řešila hlavně svůj osobní život. V roce 2002 se její zašlá sláva opět obnovila a to díky soutěží American Idol (u nás Česko hledá Superstar), kde začala působit jako jedna z hlavních porotců.

Začátky

Paula Abdulová se narodila v Kalifornii v městě San Fernando, její matka Lorraine Rykiss je bývalá kanadská koncertní pianistka, která se narodila ve francouzsky mluvící části Kanady Winnipegu. Její otec Harry Abdul syrsko-brazilský sirotek, který vyrůstal u obchodníka se štěrkem v Kalifornii. Když bylo Paule Abdulové sedm, její rodiče se rozvedli. Ona a její sestra Wendy žily pak s matkou v San Fernandu Valley.

Ačkoli je po matce Židovka, nese Abdulová původem arabské příjmení. Už jako malé dítě si budovala kariéru, vystupovala v muzikálu Singin´ in the rain po boku Gene Kelly nebo Debbie Allen. Od malička poslouchala Arethu Franklin nebo Stevieho Wondera.

S tancem Abdulová začala, když jí bylo osm a vědělo se o ní, že je talent od přírody. Navštěvovala Van Nuys střední školu, kde působila jako roztleskávačka a hrála i ve skupině na flétnu, patřila mezi nejlepší studenty.

V patnácti získala stipendium na pobyt v tanečním letním táboře, kde ji učitelé naučili větší pružnosti a zdravé stravě. Později se dostala Abdulová na státní univerzitu v Nothridge, kde začala studovat televizní hlasatelství. Jako studentka prvního ročníku byla přijata k roztleskávačkám Los Angeles Lakers, kde byla vybrána z více než sedmi set adeptek. Po třech týdnech se stala hlavní choreografkou a po půl roce opustila díky roztleskávačkám studia.

Tanec a Choreografie

Velká energie Pauly Abdulové jí vynesly dobré renomé mezi hvězdami, které si jí najímaly pro tvorbu choreografie do jejich videoklipů a na turné. Po roce 1980 začala působit jako hlavní choreografka Janet Jackson, pracovala také pro Prince nebo skupinu Duran Duran. Pracovala i pro film například pro film Americká krása nebo Jerry Maguire a pro pár televizních reklam.

V roce 1989 získala dvě prestižní ocenění za choreografii pro Tracey Ullman. V prosince 2005 vydala Abdulová DVD, ve kterém učí náctileté i malé děti tanečním krokům.

Hudební kariéra

V roce 1987 poslala pár svých demo nahrávek do vydavatelských společností, a ačkoli byl její hlas relativně netrénovaný, její výborný tanec přesvědčil vydavatele k nasazení její písně do hitparád. V roce 1988 vydala své debutové album nazvané Forever Young Girl a její album se dostalo do vedení albového žebříčku po 62 týdnech od vydání, čímž se stalo albem, které dosáhly čísla jedna po nejdelší době od vydání. Žebříček vedlo deset týdnů.

Album se posléze stalo platinovým a zaznamenalo celkem pět hitů, které se umístily na čísle jedna v prestižní hitparádě Billboard Hot 100. Druhé album vydala Abdulová v roce 1991, jmenovalo se Spellbound a opět se stalo velmi úspěšné, celkem se jej prodalo více než 8 milionů kopií. Na albu byl i song The Track U, který nazpívala společně s Princem.

Po vydání Spellbound, začaly spekulace ohledně její vychrtlosti, které vyvrcholily po vystoupení na MTV Music Awards. Abdulová zprávy o své anorexii dementovala tím, že pouze přes televizní obrazovky se mohla zdát moc hubená, čímž se stala na pár měsíců terčem posměšků a komixů.

Veřejně o svém problému příjímání potravy promluvila až v roce 1995, kdy přiznala, že trpěla těmito problémy, které jsou už snad pryč. V témže roce vydala i své třetí album nazvané Head Over Heels.

V roce 2000 vydala své vzpomínkové album s největšími hity. Album nemělo mnoho komerčních úspěchů. Na tomto albu se měl objevit i song Spinning Around, který nakonec nepoužila a tak jej natočila pro své album Kylie Minogue.

American Idol

V roce 2002 se stala Abdulová jedním ze tří porotců v pěvecké soutěži American Idol, kde vystupuje po boku Simona Cowella a Randyho Jacksona, aby hodnotili talenty mladých a neznámých lidí. Abdulová byla zvolena jako nejsympatičtější porotce, je oblíbená pro svou mírnost a soucit a to, že sympatizuje s neúspěšnými zpěváky. V roce 2006 podepsala smlouvu na další tři roky působení v American Idol.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Paula Abdul (1)

Paula Abdul opilá v přímém přenosu

17.04.2009 - Americká zpěvačka Paula Abdul opilá v přímém přenosu ranní televizní show.

Všechny články o Paula Abdul (1) »
TOPlist