Claudia Cardinale

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka

Věk: 86 let

Datum narození: 15.04. 1938

Výška: 173 cm

Hodnocení Claudia Cardinale

Přitažlivost
90% (263 hlasů) 4162.místo
Talent
91% (205 hlasů) 6854.místo
Inteligence
79% (229 hlasů) 11289.místo
Vtipnost
80% (221 hlasů) 9811.místo

Fotky Claudia Cardinale (50)

Životopis Claudia Cardinale Upravit životopis

Claudia Cardinale, česky Claudia Cardinalová, rozená Claude Josephine Rose Cardinale, označovaná někdy jednoduše CC (* 15. dubna 1938 La Goulette, Tunis) je italská herečka tuniského původu, jež hraje často ženy s italským temperamentem, ale sama se považuje za Afričanku. I když její předci pocházeli ze Sicílie, v jejich rodině v Tunisu se mluvilo pouze francouzsky a malá Claudia svým sicilským prarodičům příliš nerozuměla.

Dětství a mládí

Claudia se narodila 15. dubna 1938 rodičům sicilského původu a jako dítě zažila 2. světovou válku v severní Africe. Má na ni nepříjemné vzpomínky především na to, že ve škole byla vnímána téměř jako nepřítel (díky svému italskému původu). Válka pro ni znamenala skrývání se ve sklepeních společně s rodiči a mladšími sourozenci (sestra a dva bratři) a časté stěhování.

Již jako živé dítě nebyla k přehlédnutí, díky fotogenickému vzhledu - v roce 1957 se ve svých devatenácti letech dokonce stala miss Tuniska proti své vůli (původně se měla stát učitelkou): byla nejkrásnější v sále a tak ji vytáhli na pódium. Jako odměnu pak dostala zájezd na mezinárodní filmový festival do Benátek, kde její exotická krása nezůstala nepovšimnuta. Do dvou měsíců měla v rukách kontrakt na filmovou roli, přestože Claudia nikdy herečkou být nechtěla. Jak později říkala, asi právě v tom bylo její kouzlo nestála o slávu a kariéru, na rozdíl od sestry Blanche, která milovala film a divadlo, ale kvůli Claudii se toho musela vzdát, agenti to nedovolili.

Soukromí

Nejen život Blanche a Claudii ovlivňovaly dodatky ve smlouvě s producentem Francem Cristaldim, se kterým Claudia žila plných 15 let (spíše z nutnosti a způsobem ovládání producent-herečka). Přesně tak dlouho smlouva trvala a Claudia nesměla po tu dobu přibrat na váze, měnit svévolně způsob oblékání ani líčení a hlavně musela před novináři tajit existenci svého malého synka Patricka, kterého porodila v devatenácti letech po znásilnění osmadvacetiletým Francouzem, žijícím v Tunisku a dlouho Claudii pronásledujícím. Patricka její rodina vydávala za Claudiina nejmladšího sourozence a ani Patrick nesměl vědět, kdo je jeho pravá matka. Počátkem šedesátých let ale novináři vypátrali pravdu a Cardinalová byla nucena přiznat pravdu. Claudia se nikdy nevdala, ale již více než 25 let žije s otcem své dcery Claudie, režisérem Pasqualem Squiterim.

Kariéra

21.prosince roku 1968 se v Itálii uskutečnila premiéra hvězdami nabitého westernu Tenkrát na západě (Once upon a Time in the West) režiséra Sergia Leoneho, kde Claudia hrála roli vdovy po irském přistěhovalci McBainovi. Tento western se stal kultovním filmem, v některých zemích západní Evropy se promítal nepřetržitě 6 let a Claudii proslavil jako žádný film předtím. Zahrála si v něm po boku hvězd, jakými byli třeba Henry Fonda, Charles Bronson nebo Jason Robards. Herečka údajně nabídku na tuto roli přijala ihned potom, co si poslechla úchvatnou hudbu k filmu, kterou složil Ennio Morricone na motivy staré německé balady Spiel mir das Lied vom Tod (Zpívej mi píseň o smrti).

Claudia se objevila v nejednom americkém filmu (například v úspěšném Růžovém panterovi a ve filmu Svět cirkus vedle Johna Wayna a Rity Hayworth). Claudia je považována za jeden ze symbolů italského filmu a zároveň je nejslavnější tuniskou herečkou.

Jako dítě „vynikala“ Claudia poněkud výraznějším hlubokým, až chraplavým, hlasem. Jeptišky ve škole jí dokonce zakazovaly zpívat s ostatními v dětském sboru. K půvabné tváři a božskému tělu patří tedy ve skutečnosti poměrně drsný hlas, který podle většiny filmových režisérů vůbec neladil s Claudiiným exotickým zevnějškem, a tak jí nechali dabovat - a to dokonce i v její rodné řeči. Teprve režisér Federico Fellini nechal herečku promluvit vlastním hlasem, a to v roce 1963 ve filmu Osm a půl (Otto e mezzo). Také Luchino Visconti nenechal jako jeden z mála film Hvězdy velkého vozu (Vaghe stelle dell'Orsa, 1965) předabovat.

Claudiina práce ji baví, protože je pro ni spíše zábavou. Při mnoha natáčení se ale pěkně zapotila. Naučila se jezdit na koni a točila i nebezpečnější scény včetně žebříkových pod helikoptérou. Díky svému africkému původu byla také většinou jediná, která neměla žaludeční potíže při natáčení v takových oblastech jako amazonské pralesy. Claudia obdivovala a zároveň litovala Marilyn Monroe a věřila, že Marilyn byla tak nešťastná, protože neměla děti. Claudiiným zlozvykem je kouření, který získala při filmování, ale naopak je vegetariánkou, vehementně se brání řízení auta a každý den musí číst noviny, ale jinak není příliš praktická a dělá jí potíže vyjít s penězi, jestliže nepracuje.

Čeští diváci Claudiu jistě zaznamenali ve filmech Cartouche (po boku Jeana-Paula Belmonda prožila i ve skutečnosti krátký románek), Hvězdy velkého vozu, Tenkrát na Západě, Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku, možná i vedle Alaina Delona ve filmech Gepard a Rocco a jeho bratři, a vedle Marcella Mastroianiho ve filmech Krásný Antonio a 8 ½, Petrolejářky, Červený stan, Zavázané oči, Děvče se zavazadlem a dalších.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Claudia Cardinale (3)

Claudia Cardinale si možná zahraje ve filmu Fontána pre Zuzanu 4!

27.06.2012 - Slavná italská herečka dostala nabídku na roli ve čtvrtém pokračování slovenské ságy!

Božská Claudia Cardinale je konečně v Praze!

29.03.2012 - Hvězda stříbrného plátna přiletěla včera v podvečerních hodinách do České republiky!

Slavná Claudia Cardinale bude předsedkyní poroty České Miss!

07.03.2012 - Legendární italská herečka nahradí herce Kevina Costnera, který nakonec svou účast odřekl!

Všechny články o Claudia Cardinale (3) »
TOPlist