Lenka Dusilová vydává nové album - Baromantika!

29.12.2011

Kritiky oceňovaná zpěvačka posílá svým fanouškům již čtvrtou studiovou desku! Lenka Dusilová (36) vydává album s netradičním názvem Baromantika.

Lenka Dusilová
Zdroj: wikipedia.org

Lenka Dusilová (36) se opět spojila s pianistkou Beatou Hlavenkovou (33), s níž spoluzaložila projekt Eternal Seekers, s Viliamem Bérešem a Patrickem Karpentskim, klávesistou a kytaristou kapely Toxique. Na albu dále hostují Hedvika Jouzová s harfou, Orchestr Berg či rytmická trojice ve složení Miloš Dvořáček - Marta Minárik - Rasťo Uhrík.

Čtěte také

Název Baromantika vznikl spojením slov baroko a romantika, z čehož vyplývá, že písně na desce jsou především romantického rázu. Lenka Dusilová se tak částečně vrací do minulosti a snaží se v ní najít ukrytá místa ...

Písňové texty jsou české, polské a anglické. Angličtinu prý do skladeb přinesla textařská spolupráce s americkým hudebníkem Justinem Lavashem, zatímco polština se zase objevila díky příběhu autorčiných prarodičů z Ukrajiny.

Novinky z desky zazněly poprvé živě 18. prosince 2011 v pražském Divadle Archa, kde bylo album také slavnostně pokřtěno. Kromě samotné zpěvačky na albu uslyšíme také hlasy jejích dvou přátel - společně s ní si na něm zazpívali právě Justin Lavash či Ema Brabcová-Ditrichová.

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
2 antifanoušci
Celebrity:
Lenka Dusilová

Interpreti:
Beata Hlavenková, Eternal Seekers

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, České celebrity, české zpěvačky, české filmy, český film, Lenka Dusilová foto, Lenka Dusilová film, Lenka Dusilová Eternal Seekers, Lenka Dusilová zpěv, Lenka Dusilová video, Lenka Dusilová klip, Michal Rataj, Lenka Dusilová fotky, Lenka Dusilová album, Lenka Dusilová deska, Lenka Dusilová Baromantika, Lenka Dusilová nové album, Lenka Dusilová nová deska, Baromantika
TOPlist