Lenka Dusilová nazpívala ústřední píseň k filmu Rodina je základ státu!

26.08.2011

Lenka Dusilová (35) a její kapela Eternal Seekers doprovodí svou písní Smiluje nový český film! Skladba byla původně napsána pro aktuálně připravované nové album Lenky Dusilové, ale nakonec se ještě před vydáním nahrávky objeví v dramatické road-movie Rodina je základ státu.


Lenka Dusilová
Foto: wikipedia.org

Lenka Dusilová, která je autorkou hudby a textu a rovněž interpretkou, totiž po osobním setkání s režisérem filmu Robertem Sedláčkem došla k názoru, že atmosféra filmu a text a celková nálada skladby spolu dokonale souzní.

Skladba totiž obrazně pojednává o záblescích situací a vnitřních konfrontacích, kdy člověk dělá věci, které nechce a jež mu škodí, ale nemá sílu to zastavit. Vědomě v tichosti trpí, ale dělá je se sebezapřením znovu. Jde o jistou formu sebedestrukce, ale i tudy může vést cesta k probuzení – přes dno či radikální řešení.

Pod nahrávkou je vedle Lenky Dusilové podepsaná i její domovská formace Eternal Seekers, v níž figurují Beata Hlavenková a kvarteto Clarinet Factory. Na zvukové složce a mixu písně i celé hudební složky filmu se dále podíleli zvukoví mistři Radim Hladík jr. a Vojtěch Komárek. Autorem hudby je skladatel Michal Rataj, který patří k nejvýznamnějším českým skladatelům mladší generace.


Rodina je základ státu - trailer!

Nový film Roberta Sedláčka Rodina je základ státu je rodinným dramatem na pozadí dravého kapitalismu a road-movie zároveň. Režisér a scénárista v jedné osobě, jenž má za sebou úspěšné filmové počiny Pravidla lži, Muži v říji nebo Největší z Čechů, se při jeho ztvárnění nechal inspirovat skutečnými událostmi v dnešní společnosti.

Děj pojednává o rodině vysoce postaveného bankovního úředníka Libora, který stojí za finančními machinacemi, kvůli nimž se stává středem zájmu policejních vyšetřovatelů. Situace začíná být neúnosnou, a tak se Libor rozhodne utéct se svou ženou a dvěma malými dětmi na jižní Moravu, v jejímž prostředí se příběh mění nejen v road-movie, ale zároveň i drama, ve kterém dochází k zásadnímu prověření rodinných vztahů.

Hlavní role ztvárnili filmoví a Sedláčkovi téměř dvorní herci Igor Chmela a Eva Vrbková. Snímek bude do kin nasazen v novém termínu 13. října místo původně avizovaného 20. října.

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
2 antifanoušci
Celebrity:
Lenka Dusilová, Robert Sedlácek

Filmy:
Rodina je základ státu

Interpreti:
Beata Hlavenková, Eternal Seekers

Kategorie:
Hudba, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, České celebrity, české zpěvačky, české filmy, český film, Lenka Dusilová foto, Lenka Dusilová photo, Lenka Dusilová film, Lenka Dusilová movie, Lenka Dusilová Eternal Seekers, Lenka Dusilová Smiluje, Lenka Dusilová filmová píseň, Lenka Dusilová zpěv, hudba k filmu, ústřední píseň, Lenka Dusilová video, Lenka Dusilová klip, Rodina je základ státu video, Rodina je základ státu film, Rodina je základ státu trailer, Rodina je základ státu hudba, Rodina je základ státu píseň, píseň Smiluje, Michal Rataj
TOPlist