Legendární kyborg jménem RoboCop se vrací!

25.05.2012

Akční pecka z osmdesátých let se po pětadvaceti letech dočká nové verze! Ústřední role policisty Alexe Murphyho, který byl smrtelně zraněn, ale vrátí se díky tajnému projektu jako nezničitelný kyborg, se ujme herec Joel Kinnaman.

robo
RoboCop se nikdy s ničím nemazal ...
Foto: Orion Pictures Corporation

Na úspěch akčního filmu z osmdesátých let hodlá navázat studio MGM, které by rádo oživilo téma temné budoucnosti plné zločinu a násilí. Režie se ujme brazilský tvůrce akčních dramat Elitní jednotka Jose Padilha a produkce Marc Abraham a Eric Newman. Natáčení začne v září v Torontu a premiéra by mohla být přibližně v létě 2013.

Neprůstřelný kostým si navlékne švédsko-americký herec Joel Kinnaman a nahradí tak Petera Wellera z původní verze. Slavný Gary Oldman pak ztvární Nortona, vědce, který Robocopa stvořil a musí se rozhodnout, jestli bude sledovat jen sobecké zájmy korporace nebo i lidskou stránku kyber-policisty.RoboCop vstoupil do kin v roce 1987 a záhy se stal i přes svůj zřetelně béčkový odér klasikou v rámci akčního žánru. Film, který získal dokonce dvě nominace na Oscara, natočil původně nizozemský režisér Paul Verhoeven, tvůrce takových snímků Total Recall, Základní instinkt či Hvězdná pěchota.

Později vznikla ještě dvě méně úspěšná pokračování - RoboCop 2 (1990) a RoboCop 3 (1993), na kterých však už původní tvůrci neparticipovali. V roce 2000 pak byl dokonce natočen televizní seriál RoboCop: Temná spravedlnost, který se u fanoušků nesetkal s příliš velkým ohlasem.

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Gary Oldman

Filmy:
RoboCop

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, americké celebrity, britské celebrity, herci, zahraniční herci, američtí herci, americké filmy, britští herci, RoboCop trailer, RoboCop foto, RoboCop fotky, RoboCop video, RoboCop remake, RoboCop nová verze, RoboCop film, Gary Oldman RoboCop, Joel Kinnaman RoboCop
TOPlist