Královská svatba začala! Už jsou svoji!

29.04.2011

Starší syn britského prince Charlese a tragicky zesnulé Diany William si bere za manželku Kate Middleton! Obřad probíhá v katedrále Westminsterského opatství v centru Londýna.


Už se nám ti naši mladí berou!

Britský princ se rozhodl, že svědkem na jeho svatbě bude mladší bratr, princ Harry, zatímco jeho milá si vybrala svou sestru Philippu.

Kate Middleton a princ William se seznámili v roce 2001 na Univerzitě sv. Ondřeje ve Fife, kde studovala dějiny umění. Princ si jí poprvé všiml, když předváděla na módní přehlídce. Jejich přátelský vztah postupem času přerostl ve vztah partnerský, přesto v dubnu 2007 oznámili rozchod. Hned v červnu 2007 se objevily spekulace o obnovení jejich vztahu, což se potvrdilo v říjnu 2010, kdy se zasnoubili při návštěvě Keni.

Čtěte také


Co se týče hostů, na svatbu byli pozváni dva žijící britští premiéři z řad konzervativců – Margaret Thatcher a John Major, naopak bývalí labourističtí premiéři Tony Blair a Gordon Brown pozvánku nedostali. Pozván nebyl ostatně ani americký prezident Barack Obama, což "pořadatelé svatby" vysvětlují tím, že jde o sňatek "pouhého" následníka trůnu, nikoli vládnoucího monarchy.

Čtěte také


Jediným Čechem, který se svatby oficiálně zúčastní, je český velvyslanec ve Velké Británii Michal Žantovský. Celkově bylo pozváno na 1900 hostů a jejich seznam prý osobně schválila královna Alžběta II. a princ Charles. Tvoří ho z poloviny členové rodiny a přátelé a dále pak celebrity ze všech oblatí společenského života, vojáci a piloti a také charitativní pracovníci. Zahraničních hostů bude poskrovnu – zhruba šedesát.

Kate Middleton bude moci od dnešního dne nosit titul vévodkyně z Cambridge. Gratulujeme!

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
princ Harry

Kategorie:
Celebrity,

Tagy:
Celebrity, youtube, britské celebrity, youtube video, youtube com, Alžběta II, britský následník trůnu, následník trůnu, královská rodina, britská královská rodina, Kate Middleton, Kate Middleton foto, Kate Middleton photo, Kate Middleton video, Kate Middleton zásnuby, Kate Middleton wedding, Kate Middleton princ william, Princ William, princ William foto, princ William photo, princ William video, princ William zásnuby, princ William wedding, britský princ, anglický princ, balmoral, charles, william, Princ Charles, princezna Diana, korunní princ, Catherine Elizabeth Middleton, William Arthur Philip Louis, Princ William svatba, kate middleton svatba, anglická královská rodina, Kate Middleton líbánky, Kate Middleton honeymoon, Kate Middleton spekulace
TOPlist