Karlovarský festival otevře oscarový scenárista a režisér Michel Gondry!

06.06.2013

V rámci slavnostního zahájení 48. ročníku uvede francouzský tvůrce osobně svůj nejnovější snímek Pěna dní! V hlavních rolích působivě poetického, fantaskního příběhu o schopnosti a odhodlání přinést pro lásku k milované bytosti jakoukoliv oběť se představují Audrey Tautou a Romain Duris. Film byl natočen na motivy stejnojmenného románu Borise Viana.

Michel Gondry
Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary


Michel Gondry (50) patří k nejoriginálnějším filmařským osobnostem současné světové kinematografie, který se nevydává cestou přímočaře mainstreamové tvorby, ale chce svým divákům nabídnout neotřelý pohled na svět a to jak díky formálním postupům, tak především proto, že jeho hrdinové se vymykají jakémukoliv začlenění a díky tomu je jejich život někdy až bláznivou alternativou k stereotypu tradičních hodnot.

Čtěte také

Rodák z Versailles získal filmařskou profesionalitu na desítkách videoklipů nebo reklam a právě tyto "malé" útvary ho naučily hutnosti vyprávění a přesnému využití všech formálních postupů. V videoklipové filmografii Michela Gondryho najdeme hudebníky různých stylů - od Björk, přes Paula McCartneyho, Sheryl Crow až k Radiohead či Lennymu Kravitzovi.

V roce 2001 na sebe upozornil originálním celovečerním debutem Slez ze stromu a tři roky na to ho pak proslavilo drama Věčný svit neposkvrněné mysli s Jimem Carreym a Kate Winslet v hlavních rolích. Kladný ohlas u kritiky i komerční úspěch filmu byly korunovány Oscarem pro nejlepší původní scénář pro spoluautory: Gondryho, Charlieho Kaufmana a Pierra Bismutha.

Jeho tvrdohlavé hrátky s realitou a její přetváření do příběhů, které nejsou pro lidi bez fantazie, pokračovalo i ve filmu Nauka o snech (2006) nebo komedii Prosíme, přetočte (2008) či akční krimikomedii Zelený sršeň (2011).

O tom, že režisérova filmová poetika navzdory své mimořádnosti i jisté výlučnosti není nepřitažlivá, svědčí nejen tisíce fanoušků jeho díla, ale i to, že do většiny svých filmů získává známé herecké osobnosti z obou stran oceánu.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Michel Gondry

Filmy:
Ecume des jours, L'

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, francouzské celebrity, zahraniční herci, režiséři, francouzští režiséři, Filmové festivaly, Michel Gondry režie, Michel Gondry film, Karlovy Vary 2013, Michel Gondry foto, Michel Gondry fotky, Michel Gondry Karlovy Vary, Michel Gondry Pěna dní, Michel Gondry festival, Michel Gondry zahájení festivalu, Michel Gondry karlovarský festival, Michel Gondry filmy, Michel Gondry host festivalu, Michel Gondry video
TOPlist