Johnny Depp a Eva Green vrhají na diváky upírsky temné stíny!

09.05.2012

Režisér Tim Burton vychází ve svém nejnovějším filmu z populárního amerického seriálu ze šedesátých let! Slavný tvůrce obsadil do hlavních rolí snímku Temné stíny své dvorní herce a naservíroval nám načinčaný komediální sitcom o vampírech!

stin
Foto: Warner Bros. Pictures

V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi leží město Collinsport u nohou.

Barnabas (Johnny Depp) je bohatý a mocný a navíc notorický playboy, ale pak udělá zásadní chybu - zlomí totiž srdce čarodějnice Angelique Bouchard. Zhrzená dáma ho promění v upíra a pak ho upálí zaživa.

O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972. Vrací se na panství Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny. Zbytku rozpadlé rodiny Collinsů se daří o něco lépe, ale každý skrývá své temné tajemství ...

Jméno Tim Burton snad není nutné představovat - americký režisér natočil za skoro čtvrtstoletí trvající kariéru spoustu filmů, které téměř získaly rys kultovnosti - Beetlejuice, Střihoruký Edward, Batman, Mars útočí, Ospalá díra nebo Velká ryba.

Snímek Temné stíny jsou již osmou filmovou spoluprací Tima Burtona a Johnnyho Deppa a zároveň se jedná o sedmý režisérův snímek, ve kterém si společně zahráli Helena Bonham Carter a Johnny Depp.

Čtěte také

Nejnovější snímek slavného tvůrce je spíše než samostatným dílem poctou stejnojmennému seriálu, takže pro české diváky, kteří jej ve valné většině neznají, bude trochu problém orientovat se ve velkém množství hlavních postav.

Je to taková Addamsova rodina v Burtonově stylu - tedy rozhýřená kostýmní komedie (nikoliv upírský horor!, jejíž humor a retro styl se asi nebude líbit každému. Temné stíny totiž vyhlížejí jako parodie sebe sama a divák má z filmu především pocit, že se herci při natáčení dobře bavili ...

Americká fantasy komedie Temné stíny/Dark Shadows má v českých kinech premiéru 10. května 2012.

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Michelle Pfeiffer, Johnny Depp, Christopher Lee, Jackie Earle Haley, Jonny Lee Miller, Eva Green, Helena Bonham Carter, Tim Burton

Filmy:
Temné stíny

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Právě v kinech, Tim Burton film, Tim Burton režie, Johnny Depp Temné stíny, Eva Green Temné stíny, Temné stíny film, Temné stíny foto, Temné stíny fotky, Temné stíny trailer, Temné stíny ukázka, Temné stíny premiéra, Temné stíny video, Tim Burton Temné stíny
TOPlist