Jan Svěrák točí pohádku podle Zdeňka Svěráka Tři bratři!

12.08.2013

V hlavních rolích se objeví trojice Tomáš Klus, Vojtěch Dyk a Zdeněk Piškula, takže úspěch je zaručen! Jan Svěrák natáčí celovečerní pohádku Tři bratři podle scénáře Zdeňka Svěráka, který volně vychází z dětských minioper pro Národní divadlo.

Jan Svěrák
Zdroj: Che, wikipedia.org

Nejnovější snímek oscarového režiséra Jana Svěráka podle scénáře jeho otce Zdeňka Svěráka propojuje tři různé pohádky - Šípkovou Růženku, O dvanácti měsíčkách a Červenou karkulku. Vypráví o třech bratřích - Janovi (Tomáš Klus), Pepovi (Vojtěch Dyk) a Matějovi (Zdeněk Piškula), kteří se vydají do světa, aby se zbavili špatných vlastností.

Film volně vychází z pásma dětských minioper, které Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř napsali pro pražské Národní divadlo. Autoři použili hudbu i text z Karkulky, Šípkové Růženky i Dvanácti měsíčků, ale namísto Budulínka dopsal Zdeněk Svěrák čtvrtý příběh tří bratrů, který všechny pohádky spojí.

Jan Svěrák naposledy uvedl do kin film Kuky se vrací!

Snímek, který má být klasickou romantickou, humornou a výpravnou pohádkou pro děti do dvanácti let, vzniká v koprodukci s televizemi Nova, Markíza a filmovým studiem Barrandov a bude mít premiéru v květnu 2014. Natáčet se bude na Strakonicku i v Hluboké nad Vltavou.

Vedle tří hlavních představitelů si ve filmu zahrají a zazpívají také Jiří Lábus, Zuzana Norisová, David Matásek, Ivana Chýlková či Sabina Rojková. Jen Oldřicha Kaisera, Miroslava Táborského a Zdeňka Svěráka, který si střihne roli vypravěče, prý zpívat neuslyšíme!

Jan Svěrák, který je držitelem Oscara za film Kolja, natočil také filmy Obecná škola, Jízda, Akumulátor 1, Tmavomodrý svět, Vratné lahve a Kuky se vrací.

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Zdeněk Svěrák, Jan Svěrák

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, zpěváci, herci, čeští zpěváci, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, Zdeněk Svěrák foto, Jan Svěrák foto, Jan Svěrák fotky, Jan Svěrák film, Jan Svěrák pohádka, Jan Svěrák Tři bratři, Jan Svěrák režie, Jan Svěrák natáčení filmu, Zdeněk Svěrák scénář, Zdeněk Svěrák film, Zdeněk Svěrák vypravěč, Zdeněk Svěrák pohádka, Zdeněk Svěrák fotky, Zdeněk Svěrák Tři bratři
TOPlist