Hugh Jackman potvrdil, že odmítl roli Jamese Bonda

07.12.2017

Wolverine konečně prozradil, že kromě mutanta s povolením zabíjet mohl být i agentem jejího veličenstva. A právě v tom byl háček – australský herec (49) tušil, že by kvůli těmto dvěma rolím nestíhal nic jiného. K námluvám došlo v roce 2002, když bylo jasné, že éra Pierce Brosnana (64) je u konce. Hugh Jackman o nich povyprávěl serveru Variety.

Hugh Jackman
Zdroj: Paul Cush, wikipedia.org

„Zrovna jsem se připravoval na natáčení X-Men 2, když mi zavolal agent a ptal se, jestli bych nechtěl dělat Bonda. Jenže bondovky v těch časech měly čím dál tím ujetější a neuvěřitelnější scénáře, kdežto mně naopak připadalo, že by byly lepší realističtější, drsnější.

Agent mi řekl: ‚Počkej, tady není nad čím přemýšlet. To musíš prostě jenom podepsat.‘ Ale já se obával, že mezi Bondem a X-Meny nebudu mít čas na žádné jiné projekty.“

Ukázalo se, že měl pravdu. Zatímco on sám točí v průměru 3 snímky ročně a jeho filmografie je i mimo X-Meny nesmírně pestrá (jen namátkou např. Orel Eddie, Zmizení, Bídníci, Ocelová pěst, Austrálie, Dokonalý trik, Fontána nebo očekávaný Největší showman) a stíhá do toho také dabovat animáky, současný Bond Daniel Craig (49) má sbírku rolí o poznání skromnější.

Daniel Craig
Zdroj: MGM

Realizace bondovek bývá náročná fyzicky i psychicky. Ostatně Craig se těsně po dokončení poslední z nich, Spectre, nechal slyšet, že by si radši podřezal žíly, než aby šel natáčet další díl.

A jelikož se ani Jackman coby Wolverine nefláká, je jisté, že svého rozhodnutí nelituje ...

Autor: Jan Kukrál

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Daniel Craig, Hugh Jackman

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
zahraniční herci, australští herci, slavní herci, Hollywood, bondovky, hollywoodské novinky, špionážní filmy, Hugh Jackman filmy, Hugh Jackman James Bond, James Bond herci, Wolverine, Daniel Craig tvorba, agent James Bond, šokující příznázní celebrit, filmové série, filmy o agentech
TOPlist