Feministky protestovaly na premiéře filmu Meryl Streep

09.10.2015

Na slavnostní premiéře filmu s Meryl Streep v hlavní roli došlo k výtržnostem. Vtrhla sem totiž skupina žen, které si na červený koberec lehly a odmítaly se hnout. Protestovaly tak proti krácení peněz na ochranu žen před domácím násilím.

Meryl Streep
Zdroj: Andreas Tai, wikipedia.org

Paradoxně jde o film Sufražetky, který vypráví o feministickém hnutí na konci 19. století, díky kterému se dostalo ženám volebního práva. Protestující reagovaly na krok britského parlamentu, který chce zkrátit výdaje na boj a ochranu proti domácímu násilí. „Mrtvé ženy nemohou volit!“ hlásaly protestující.

Ve filmu hraje kromě Meryl Streep (66) také Carey Mulligan (30), nebo Helena Bonham Carter (49). Film má premiéru příští týden. Dnes je sufražetka označení ženy bojující za politická práva žen, původní hnutí vzniklo v roce 1900, spojené je zejména s Velkou Británií. 

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Meryl Streep, Carey Mulligan

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity, Videa,

Tagy:
velká británie, britské herečky, nové filmy, slavné herečky, Meryl Streep film, slavné britské herečky, feministky, feministky Velká Británie, Sufražetky, Sufražetky film, Sufražetky premiéra, film Sufražetky protest, film Sufražetky video, Carey Mulligan film, Helena Bonham Carter film, Meryl Streep premiéra role, Meryl Streep novinky
TOPlist