Dnes vychází album Outro - poslední nahrávka Petra Muka!

18.02.2011

Zesnulý zpěvák Petr Muk (1965-2010) téměř rok po smrti "vydává" svou poslední desku Outro! Nové album přináší jeho úplně poslední nahrávky, ukázky z plánovaného alba a instrumentální předěly pro jeho připravované turné.


Petr Muk
Foto: Tomáš Železný, www.petrmuk.cz

Název "Outro" (tedy opak Intro) znamená poslední vzkaz k dohraným skladbám, a v tomto smyslu je to také název symbolizující konec jednoho života. Na desce uslyšíme skladby, které se nedostaly na zpěvákovu poslední nahrávku V bludišti dnů. Píseň z této desky - A stejně tě ztrácím - patřila k nejhranějším v rádiích.

Čtěte také


Některé nové skladby zůstaly v různém stupni rozpracování, od již kompletně v češtině nazpívané písni Zahrada skleněných růží až po demosnímky ve fiktivním jazyce muzikantů, jemuž říkají svahilština, s anglickým frázování obvykle nesmyslných slov.Na novém albu se podíleli nejbližší spolupracovníci Petra Muka - Luděk Fiala, Jan Dvořák a také slovenský hudebník a producent Laco Lučenič.

Petr Muk zemřel nešťastnou náhodou 24. května 2010 ve věku 45 let. Hudebník se sice léčil s těžkými depresemi, ale bezprostřední přičinou smrti byo zřejmě udušení po vdechnutí zvratků.

Petr Muk, který pocházel z Českého Krumlova, v posledních letech svého života vystupoval v muzikálech Rusalka, Johanka z Arku, Galileo či Golem. V letech 2002 a 2003 získal stříbrného Českého slavíka.

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Petr Muk

Interpreti:
Oceán, Shalom, Ocean, Laco Lučenič

Kategorie:
Celebrity, Hudba, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, České celebrity, české zpěvačky, youtube, zpěváci, youtube video, youtube com, čeští zpěváci, muzikály, sebevražda, zesnulé celebrity, deprese, Petr Muk fotky, Petr Muk photos, Petr Muk smrt, Petr Muk úmrtí, petr muk video, divadlo broadway, mrtvé celebrity, zemřelé celebrity, české muzikály, Petr Muk koncert, Petr Muk největší hity, Petr Muk benefice, Outro, album Outro, deska Outro, Petr Muk Outro, Petr Muk album, Petr Muk deska, poslední album, poslední deska, V bludišti snů, A stejně tě ztrácím, Luděk Fiala, Jan Dvořák
TOPlist