Šok: Zpěvák Petr Muk je mrtev!

24.05.2010

Známý umělec tragicky zemřel! Český zpěvák Petr Muk (45) odešel ze života jen pár dní po vydání nového alba V bludišti snů. Uvedl to server idnes.cz.

Petr Muk se několik let léčil z těžkých depresí a maniodepresivní psychóza mohla být také příčinou jeho smrti. Jeho webové stránky zatím o úmrtí mlčí. Podle jeho přátel již bylo nalezeno zpěvákovo tělo, ale zatím není jasné, kdy přesně zemřel. Producent Oldřich Lichtenberg ale sebevraždu popřel, podle něj šlo o předávkování léky.

Petr Muk se narodil v roce 1965 v Českém Krumlově. V roce 1985 spoluzaložil kapelu Oceán, která ve druhé polovině 80. a na začátku 90. let patřila k nejpopulárnějším českým skupinám díky svému neobvyklému syntezátorovému popu. V roce 1992 založil kapelu Shalom, který částečně navazovala na předchozí projekty.Petr Muk - videoklipy zde!

V roce 1997 se Petr Muk vydal na sólovou dráhu. Byl stříbrným Českým slavíkem 2002 a 2003, bronzovým v roce 2004. Úspěšně se dostával i do nomimací Akademie populární hudby na ceny Gramy a Anděl.Petr Muk kromě svých vlastních hitů proslul celou řadou originálně nazpívaných coververzí (Bon soir, mademoiselle Paris, Stín katedrál, Zrcadlo).

Čest jeho památce!

Galerie k článku

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Petr Muk

Interpreti:
Oceán, Shalom, Ocean

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, youtube, zpěváci, youtube video, youtube com, čeští zpěváci, sebevražda, deprese, Petr Muk fotky, Petr Muk photos, Petr Muk smrt, Petr Muk úmrtí, Petr Muk sebevražda, nečekaná smrt, petr muk video, coververze
TOPlist