Bono Vox z U2 je nejbohatším umělcem na světě. Ale ne kvůli muzice!

31.08.2015

Zpěvák Bono Vox (55) je neskutečně bohatý muž. Nejsou to ale jeho hity (kterých složil požehnaně), které by mu vynesly na pohádkové jmění. Hlavní část získal uvážlivou investicí, a to do Facebooku!

Bono Vox
Zdroj: Wikipedia / Tribeca Film Festival 2009, David Shankbone

V roce 2009 zakoupil Bono 2,3 procenta akcií Facebooku prostřednictvím své investiční skupiny Elevation Partneres za 56 milionů liber a ukázalo se, že šlo o geniální investici. V současné době mají totiž tyto akcie hodnotu 940 milionu liber!

Za akcie tak během šesti let vydělal více než za celou svou hudební kariéru, ať už byla jakkoliv impozantní a U2 patří mezi ty absolutně nejúspěšnější hudební skupiny historie.

Na druhém místě tak Bono zanechal Paula McCartneyho (73), který nashromáždil majetek za 730 milionu liber a také Madonnu (57), která má jmění v hodnotě 520 milionu liber. Bono se alespoň zahojil poté, co jeho vlastní firma, která  vyrábí oblečení, utrpěla enormní ztrátu.

 

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Bono Vox

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
britské celebrity, zahraniční zpěváci, U2 kapela, bohatství, Bono Vox U2, Bono Vox foto, Bono Vox majetek, Bono Vox investice, Bono Vox hity, Bono Vox Facebook, Bono Vox novinky, Bono Vox bohatství, nejbohatší zpěváci, nejbohatší celebrity, bohatství celebrit, frontman U2, Bono Vox kariéra, Bono Vox úspěchy
TOPlist