Bono Vox

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 5 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 2 názory

Povolání: Zpěvák

Věk: 64 let

Datum narození: 10.05. 1960

Člen skupiny: U2

Žánry: rock , pop , mužské vokály , klasický rock , irská

Hodnocení Bono Vox

Přitažlivost
81% (30 hlasů) 9132.místo
Talent
80% (30 hlasů) 11382.místo
Inteligence
78% (29 hlasů) 11391.místo
Vtipnost
77% (25 hlasů) 11099.místo

Fotky Bono Vox (119)

Videoklipy Bono Vox (8)

Písně Bono Vox (70)

Všechny písně Bono Vox (70) »

Diskografie Bono Vox (5)

Životopis Bono Vox Upravit životopis

Bono, vlastním jménem Paul David Hewson (* 10. května 1960 v Dublinu, Irsko) je zpěvák irské skupiny U2. Je autorem většiny textů písní této skupiny, jež jsou často postaveny na politických, sociálních či náboženských tématech.

Měl několik přezdívek: první byla "Steinvic von Huyseman", dále jen "Huyseman", "Houseman", "Bon Murray", "Bono Vox of O'Connell Street", a nakonec pak "Bono". "Bono Vox" je odvozen od Bonavox, obchodu s pomůckami pro neslyšící. V překladu z latiny to znamená dobrý hlas.

Zájmy

V kapele působí hlavně jako zpěvák a textař, kromě toho ještě hraje na kytaru a harmoniku. Vyjma aktivit spojených s chodem skupiny se věnuje charitativní činnosti, zejména týkající se afrického kontinentu a nejchudších zemí světa. Při svých setkáních s vrcholovými politiky světových velmocí apeluje na oddlužení nejchudších zemí, boj proti nemoci AIDS a jiné. Jeho dalším koníčkem je malování, ilustroval například dětskou knížku Péťa a vlk. Stal se také spolupracovníkem renomovaného amerického deníku The New York Times, kam bude přispívat do vlastního sloupku.

Rodina

Jeho matka Iris Hewson zemřela v roce 1974, když připravovala pohřeb svého otce - bylo mu tenkrát 14 let. Jeho otec Bobby Hewson zemřel na rakovinu v roce 2001. Matka byla protestantka a jeho otec katolík, což bylo v nábožensky zaměřeném a rozčleněném Irsku nevšední spojení. Má ještě staršího bratra Normana. V roce 1982 se oženil se svojí školní láskou Alison Stewartovou, se kterou mají 4 děti: dcery (Jordan, Memphis Eve) a syny (Elijah Bob Patricus Guggi Q, John Abraham).

Zajímavosti

Je alergický na salicyláty obsažené např. ve víně, to u něj způsobuje malátnost, rudnutí očí nebo dokonce ztrátu hlasu. Také má oči citlivé na světlo, kvůli tomu často nosí brýle různých barev.

Hodně jej zasáhla smrt jeho matky, později o ní vznikly písně "Tomorrow", "I Will Follow", "Mofo", nebo "Out of Control". Poté, co mu zemřel otec, složil píseň "Sometimes You Can't Make It On Your Own".

V roce 2006 byl za svoje zásluhy v hudbě a charitativní činnosti povýšen britskou královnou Alžbětou II. do rytířského stavu. Nemůže však používat titul sir, neboť není občanem Spojeného království.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Bono Vox (8)

5 filmů inspirovaných kapelou Beatles

08.08.2019 - Nedávná premiéra hudebního snímku s názvem Yesterday nás v redakci přiměla k úvahám nad tím, jestli existují další snímky, pro které byla inspirací světoznámá kapela The Beatles.

5 zajímavostí z natáčení Bohemian Rhapsody

12.11.2018 - Poslední měsíc byl hudebními filmy opravdu nabitý.

Bono Vox z U2 je nejbohatším umělcem na světě. Ale ne kvůli muzice!

31.08.2015 - Zpěvák Bono Vox je neskutečně bohatý muž. Nejsou to ale jeho hity (kterých složil požehnaně), které by mu vynesly na pohádkové jmění.

Zpěvák U2 Bono Vox má zelený zákal! Hrozí mu oslepnutí?

20.10.2014 - Zpěváka Bono Vox (54) jste podobně jako našeho Aleše Brichtu (55) poslední roky neviděli bez slunečních brýlí.

Benátky stály v pozoru! Ženil se zde George Clooney a Bono Vox se zřídil pod obraz!

29.09.2014 - Tak to musela být veselka! Ženil se totiž zatvrzelý starý mládenec herec George Clooney (53), za manželku si bral právničku Amal Alamuddin (36).

Kapela U2 má nejúspěšnější turné! Sesadila Rolling Stones!

12.04.2011 - Současné turné irské rockové skupiny U2 zvané 360° se stalo finančně nejúspěšnějším v historii populární hudby!

Všechny články o Bono Vox (8) »
TOPlist