Anděl 2011: Tomáš Klus získal tři ceny, Václav Neckář byl uveden do Síně slávy!

09.03.2012

Oba interpreti zcela ovládli hlavní kategorie hudebních cen Anděl za rok 2011! Ocenění, které udílí Akademie populární hudby, byl předány již po jedenadvacáté, a to v pražské Incheba Areně!

Václav Neckář
Zdroj: ShowBiz.cz

Václav Neckář, který byl uveden do Síně slávy, získal společně s kapelou Umakart dvě sošky za píseň Půlnoční z filmu Alois Nebel, zatímco písničkář Tomáš Klus se stal zpěvákem roku a jeho deska Racek byla vyhlášena albem roku a nejprodávanější desku roku!

Čtěte také

Ostatní interpreti přišli zkrátka a posbírali vždy jen jedno ocenění - zpěvačkou roku se stala Lenka Dusilová s albem Baromantika, kapela Mandrage byla vyhlášena skupinou roku a kapela Goodfellas obdržela ocenění Objev roku.

Hlasování Akademie bylo opět dvoukolové. V prvním kole vybrali akademici trojici nejlepších v každé ze sedmi kategorií a uvedli vlastní návrh kandidáta na cenu Síň slávy. Mezi více než devadesáti porotci jsou hudební publicisté, prodejci či pořadatelé největších festivalů.

V doprovodném programu vyhlašování cen se mimo jiné představila loňská zpěvačka roku Lucie Bílá v sestavě skupiny Arakain. Během večera, který moderovala Marta Jandová, vystoupily také kapely Kabát a Olympic.

Výsledky Anděl 2011

Skupina roku: Mandrage (Moje krevní skupina)

Zpěvák roku: Tomáš Klus (Racek) 

Zpěvačka roku: Lenka Dusilová (Baromantika)

Album roku: Racek (Tomáš Klus)

Objev roku: Goodfellas

Skladba roku: Půlnoční (Václav Neckář a Umakart) 

Videoklip roku: Půlnoční (Václav Neckář a Umakart)

Nejprodávanější deska: Racek (Tomáš Klus) 

Síň slávy: Václav Neckář

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Václav Neckář, Tomáš Klus

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, České celebrity, české zpěvačky, zpěváci, kapely, čeští zpěváci, hudební ceny, české kapely, tomáš klus fotky, václav neckář foto, Tomáš Klus foto, ceny anděl, václav neckář fotky, Václav Neckář Půlnoční, Anděl 2011
TOPlist