7 rekvizit, které si herci „ukradli“ z natáčení

26.04.2018

Herci se svými postavami tráví mnohem více času, než se může běžnému divákovi na první pohled zdát. Přestože je v roli vidíte jen necelé dvě hodiny, natáčení trvá mnohem, mnohem déle. Některá natáčení se táhnou celé roky, ale to už bychom šli do extrému. Většinou se celý proces pohybuje v řádech měsíců, a za tu dobu tyto filmy a jejich postavy přirostou hercům k srdci. Je tedy logické, že si z natáčení chtějí zachovat nějakou vzpomínku. Většinou jim je ale tohle odnášení rekvizit zakázáno.

Hercům tak nezbývá nic jiného, než si zkrátka nějaký ten suvenýr odcizit. Showbiz vám proto přináší seznam sedmi herců, kteří se nebáli nějakou rekvizitu ukrást. Budete se divit, jaké krádeže těmto slavným celebritám prošly.

7. David Tennant – Sonický šroubovák z Pána Času

Pán času je v Británii jedním z nejoblíbenějších současných seriálů s opravdu dlouhou historií, která se táhne až do roku 1963. Za tu dobu si pověstného Doctora Who zahrálo hned třináct herců, přičemž jedenáctou verzi doktora ztvárnil David Tennant (47).

Právě on z natáčení odcizil doktorovu jedinou „zbraň“, kterou je jeho proslulý sonický šroubovák. Tohle magické „udělátko“ zvládne téměř cokoliv a v podstatě se rovná kouzelnické hůlce. Každý z doktorů má vlastní verzi tohoto šroubováku, což Tennanta přesvědčilo, že jeho verze tohoto nástroje budoucnosti patří po právu jemu.

6. Aaron Paul – Heisenbergův klobouk z Perníkového táty

Aaron Paul (38) hrál v seriálovém Perníkovém tátovi drogového dealera Jessieho, který pomáhá vařit a prodávat metamfetamin svému vysokoškolskému profesorovi Walterovi. Walterovi totiž byla diagnostikována rakovina, a tak se rozhodl, že finančně zaopatří svou rodinu. Kvůli tomu, že se živí jako učitel chemie, má Walter poměrně velké znalosti o tom, z čeho se metamfetamin skládá a není pro něj proto problém ho vytvořit na vlastní pěst.

Pomalu přestává být oblíbeným pedagogem a začíná se z něj stávat obávaný dealer, který si nechává říkat Heisenberg. Právě jeho klobouk si Aaron Paul vzal domů. Většina rekvizit je ale při natáčení seriálů ve více verzích, a tak v seriálu nechyběl. Tedy alespoň do chvíle, kdy si jeho kopii odnesl i Bryan Cranston (62), představitel Waltera a Heisenberga.

5. Emma Watson – Různé rekvizity z Harryho Pottera

Představitelka Hermiony má se svou filmovou rolí poměrně hodně společného. Je to pilná studentka, která různými způsoby bojuje za práva ostatních. Emma Watson (28) se však při natáčení Harryho Pottera však dopustila něčeho, za co by si od Hermiony rozhodně vysloužila nějaké zaklínadlo.

Watson si totiž za dobu natáčení všech osmi filmů, ze kterých se série o mladém čarodějnickém učni skládá, odnesla domů hned několik rekvizit, které jí nepatřily. Ukradla si na památku čtyři suvenýry, kterými jsou šachová figurka Kamene mudrců, část pokladu z trezoru Bellatrix z Relikvií smrti a Hermionin plášť a hůlka. Za to strháváme Nebelvíru dvacet bodů.

4. Chris Pratt – Starlordova bunda ze Strážců Galaxie

Dokonce i superhrdinové občas nemají zábrany a z natáčení svých filmů ukradnou nějakou tu rekvizitu. Výjimkou není ani Chris Pratt (38), který ve Strážcích galaxie hraje Petera Quilla, alias ostříleného superhrdinu Starlorda. Ten má kromě vytříbeného hudebního vkusu také poměrně zajímavý šatník.

Své o tom ví i jeho představitel Chris Pratt, který si domů odnesl Starlordovu červenou koženou bundu. Jestli ji Pratt nosí i na veřejnosti, sice nevíme, ale je evidentní, že se za svou krádež rozhodně nestydí. Sám se k ní totiž hned několikrát otevřeně přiznal v rámci různých talk-show, kam si ho jako hosta moderátoři pozvali.

3. Andrew Garfield – Spider-Manův kostým z Amazing Spider-Man

Někomu stačí část svého filmového kostýmu, a někdo se nespokojí s ničím jiným než s kompletním převlekem se vším všudy. Jedním z těchto ambicióznějších „zlodějů“ je i Andrew Garfield (34). Ten si totiž z natáčení filmu Amazing Spider-Man odnesl domů celý kostým pavoučího muže.

Jemu samotnému ale nepřišlo, že by udělal něco špatného. Při natáčení tohoto blockbusterového filmu existovalo hned několik verzí kostýmů Spider-Mana, takže se Garfield domníval, že jeden nebude nikomu chybět. Jsme zvědaví, jestli si na kostým dělá zálusk i Tom Holland (21), který pavoučího muže hraje v současnosti.

2. Ryan Reynolds – Deadpoolův kostým z Deadpoola

Deadpool zkrátka není superhrdina. Proto se od něj dají nějaké ty „levárny“ poměrně snadno očekávat. Ryan Reynolds (41) svou postavou téměř žije, a tak není až tak překvapivé, že si z natáčení Deadpoola něco odnesl. Tou rekvizitou byl Deadpoolův kostým, ve kterém sebevědomě Reynolds vykráčel z posledního dne natáčení.

Právě tento herec se nejvíce zasloužil na tom, že má dnes Deadpool svůj vlastní film a 15. května letošního roku bude mít českou premiéru jeho pokračování. V rozhovoru pro časopis Marie Claire řekl: „Asi budu mít průšvih za to, že to říkám, ale na ten film jsem čekal deset let, takže jsem si ten pos*anej kostým vzal domů.“

1. Robert Downey Jr. – 30 metrové A ze Stark Tower z Avengers

Většina herců se ve svých krádežích rekvizit snaží být alespoň trochu nenápadná. Vždycky totiž existuje šance, že se na ně přijde a dostanou „přes prsty“. Tohle pravidlo však zjevně neplatí pro Roberta Downeyho Jr. (53), který si z natáčení Avengers odnesl domů třicetimetrové písmeno A, které bylo ve filmu umístěno na Stark Tower.

Abychom mu ale nekřivdili, musíme říct, že Downey tuto rekvizitu neodcizil. Když jednou s filmaři vtipkoval, že by se mu to Áčko hodilo do jeho kanceláře, rozhodli se, že mu ho skutečně přenechají. Jak s ho ale Downey do Los Angeles dovezl, je nám ale stále záhadou.

Víte o nějakých dalších rekvizitách, které se herci rozhodli odnést domů? Nebojte se o ně s námi podělit v komentářích!

(tod)

Fandím
63 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
David Tennant, Robert Downey Jr., Chris Pratt, Aaron Paul, Andrew Garfield, Emma Watson, Ryan Reynolds

Filmy:
Strážci - Watchmen, Harry Potter a Kámen mudrců, Pán času, Amazing Spider-Man, Avenger

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
zahraniční herečky, osobnosti, zahraniční herci, britské herečky, krádeže, žebříčky, zajímavosti z natáčení, filmové zajímavosti, zajímavosti o hercích, rekvizity, rekvizity z natáčení, krádeže celebrit, krádeže slavných, Emma Watson zajímavosti, filmové rekvizity, natáčení Avangers, Avengers natáčení, Harry Potter kulisy, Harry Potter natáčení, Andrew Garfield Superman
TOPlist