7 překvapení, které přinesl letošní Comic-Con

04.08.2018

Comic-Con v kalifornském San Diegu je největším svátkem nejen všech geeků a nerdů, ale i milovníků všeho popkulturního. Přesně tady se totiž každoročně představují ty nejžhavější novinky ze světa komiksu, filmu a seriálu. Letošní Comic-Con skončil na konci července, a tak je na čase, podívat se, co nám tato výstava letos přinesla.

Letošní výstava v San Diegu byla skutečně bohatá, takže se připravte na pořádnou jízdu. Showbiz vám nyní totiž představí sedmero nejzajímavějších filmových či televizních projektů, které letošní Comic-Con představil.

7. Aquaman

To, že studio DC chystá sólového Aquamana asi jen tak někoho nepřekvapí. Marvel i DC totiž fungují na stejném principu. Pokud v nějakém filmu představí slavného superhrdinu, dříve nebo později dostane sólový film. Samozřejmě existují i výjimky jako Black Widow nebo Hawkeye, ale Aquaman byl více méně jistotou.

Překvapením na letošním Comic-Conu však bylo představení traileru. A panečku, že to byl trailer. Zdá se, že si DC opět vzalo příklad z Marvelu a po vzoru Black Panthera se pro svůj další sólový film rozhodlo pro velmi neobvyklý vizuál, který se naprosto odlišuje od všeho ostatního, co v poslední době studio vydalo.

Atlantida (Aquamanův domov, pozn. red.) proto září různými barvami, vypadá hodně sci-fi a vyzařuje jakousi pozitivní atmosféru, která DC filmům tak hořce chybí. Že by se i takový gigant jako DC uměl poučit ze svých chyb? Dokud neuvidíme hotový film, budeme raději stále ještě trochu shovívaví.

6. Star Wars: Klonové války

Star Wars: Klonové války byl velmi oblíbený animovaný seriál, který si získal řady fanoušků. Přes své dětské animované vzezření dokázaly Klonové války uchvátit opravdu spousty diváků a to nezávisle na jejich věku. Seriál totiž věrně zobrazoval známé postavy, ale nebál se představit i několik nových a snad každý epizoda obsahovala nějaký zajímavý příběh ze světa Hvězdných válek.

Nebylo proto divu, že se u prezentace k desetiletému výročí seriálu, který byl ukončen v roce 2014, sešlo tolik lidí. Co už však diváky této prezentace skutečně zaskočilo, bylo oznámení, že se seriál na televizní obrazovky brzy vrátí! Pod taktovkou Disney totiž vznikne minimálně 12 dalších epizod, které se budou odehrávat po událostech původních řad.

Podle traileru to navíc vypadá, že Klonové války trochu pozměnily svůj vizuál, a že se další série bude točit především kolem klonových vojáků.

5. Venom

O vzniku sólového Venoma se ví už delší dobu. Hlavní roli novináře Eddieho Brocka, kterého posedne mimozemský symbiont, si v něm zahraje Tom Hardy (40) a film u nás půjde do kin 4. října letošního roku.

Dosavadní trailery a teasery na jednoho z největších nepřátel Spider-Mana však neukázaly vesměs nic zajímavého. Vždy byl vidět pouze Hardy, ale tmavě fialové monstrum bylo před zraky diváků pečlivě skryto. Řada komiksových fanoušků se proto začala obávat, jestli bude mít film vůbec cenu, když se v něm Venom snad vůbec neobjeví.

Tuhle křivdu se proto rozhodli napravit tvůrci traileru, který byl na letošním Comic-Conu představen. Ten totiž ukazuje nejen Venomovu formu, ale i jeho nesčetné schopnosti či proměnu Eddieho na ono mimozemské monstrum. Jestli jste trailer ještě neviděli a máte pro strach uděláno, rozhodně vám ho doporučujeme!

4. Archer 1999

Pokud vám jméno seriálu Archer nic neříká, co nejrychleji to napravte. Archer je totiž animovanou parodií na tajné agenty, speciálně na Jamese Bonda, se kterým sdílí spoustu vlastností, které jsou však u hrdiny seriálu přehnané ad absurdum.

Sterling Archer je proto velice silným alkoholikem, který si libuje v rychlých autech, krásných ženách, a tvrďáckých hláškách. Přesto že je Archer velmi schopný, je tak trochu ňouma, který si v běžných situacích neví rady sám se sebou. I tak ale dokáže vše zahrát tak, že mu uvěříte, že měl všechno od začátku v plánu.

Comic-Con měl pro fanoušky tohoto úspěšného přisprostlého animáku jednu hořkosladkou zprávu. Archer totiž v příštím roce dostane svou desátou řadu, která však bude pravděpodobně také tou poslední. Po přesunutí seriálu do prostředí černobílých detektivek a fantasy to pro desátou sérii vypadá na zasazení do sci-fi prostředí.

Každá postava tak dostane svůj „vesmírný kabátek“. Archer a Lana se stanou kapitány hvězdné lodi, Cheryl bude pilotovat, Pam se stane mimozemšťanem a Archerova matka bude umělou inteligencí. V co ale tvůrci seriálu promění Kriegera, Raye a Cyrila však zatím nevíme. Určitě to ale bude k popukání.

3. Titans

Se superhrdinskými Titans jsme vás seznámili už ve článku o pěti zajímavých seriálech, které budou mít letos svou premiéru. Sandiegský Comic-Con přinesl další informace, které by mohly fanoušky mladých hrdinů zajímat. Ne všichni jsou z nich ale úplně nadšení.

Už jen samotný trailer totiž rozdělil své diváky na dva tábory. Je totiž typicky temný a ponurý, jak to tak u studia DC často bývá. Ti, kdo doufali v odlehčenou atmosféru po vzoru seriálového Flashe tak odešli z promítání zklamaní a ti, kdo se spoléhali na to, že budou i Titáni věrní formě DCEU (DC Extended Universe), zůstali spokojení.

Scéna, ve které Robin otevřeně posílá Batmana „někam“ se navíc okamžitě stala terčem posměchu a to dokonce mezi oběma tábory. Nezbývá proto než doufat, že seriál dopadne lépe, než naznačuje jeho trailer.

2. Godzilla II Král monster

Znáte snad ikoničtější monstrum než to, kterým je japonská Godzilla? Jediný, kdo by snad mohl s touto příšerou z hlubin změřit své síly je nebezpečný King Kong. I ten by však při zhlédnutí traileru na Godzilla II Král monster pravděpodobně vzal nohy na ramenaa utíkal do nejbližší džungle.

Trailer totiž neukazuje pouze Godzillu, ale i další monstra, která po tisíce let přebývala skrytá na planetě Zemi. Návštěvníci Comic-Conu se mohli kochat jak úžasnými efekty, tak skvělým obsazením, které pokračování rebootu Godzilly posouvá daleko za hranici obyčejného katastrofického filmu.

Ve filmu režírovaném Michaelem Doughertym (43) si totiž zahrají například Millie Bobby Brown (14), Kyle Chandler (52), Ken Watanabe (58) nebo Charles Dance (71). Jediné, co tedy bude větší než samotná Godzilla tak budou hollywoodská jména herců snímku.

1. Glass

Kdo viděl potitulkovou scénu z předloňského filmu režiséra M. Night Shayamalana (47) s názvem Rozpolcený, mohl se bavit myšlenkou, že je tento film propojený s Shayamalanovým dalším trhákem s názvem Vyvolený. Letošní Comic-Con však definitivně vyvrátil obavy, že by mohlo jít jen o laciný vtip.

Shayamalan zde totiž představil chystaný snímek Skleněný, který bude dalším filmem z toho samého univerza. Trailer ukázal nejen postavu Jamese McAvoye (39), ale zahráli si v něm i Bruce Willis (63) a Samuel L. Jackson (69), kteří se vrátí do rolí Davida Dunna a Elijaha Prince.

Ani trailer na třetí díl této (nyní už) trilogie ani zdaleka nezklamal a byl jedním z nejlepších odhalení letošního Comic-Conu. Na který ze zmíněných filmů a seriálů se těšíte nejvíce vy?

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tom Hardy, James McAvoy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komiksy, nové komiksy, komiksové filmy, venom, Titans, Comic-Con, Comic-Con 2018, nové komiksové filmy, Aquamen, Star Wars: Klonové války, Archer 1999, Godzilla II Král Monster
TOPlist