5 zajímavých seriálů, které budou mít letos premiéru

16.07.2018

Každý rok se seriálový svět rozšíří o několik přírůstků, které by vám rozhodně neměly uniknout. Proces schvalování nových seriálů je však velmi komplikovaný a tímto přísným sítem často projdou jen ti nejlepší z nejlepších. Nejdříve totiž musíte sehnat peníze na natáčení, poté musíte vydat takzvaný „pilot“ (samostatný díl seriálu, na základě kterého se daná televizní stanice rozhodne, zda práva na váš pořad zakoupí, pozn. red.), ale ani pak nemáte zcela vyhráno. Aby váš seriál získal peníze a vysílací čas i na další série, musí mít poměrně vysokou sledovanost.

Showbiz vám proto nyní přináší seznam pěti zajímavých seriálů, které z tohoto vyřazovacího procesu v poslední době vyšly jako vítězové, a proto budou mít letos premiéru. Vybrali jsme takové pořady, které nás zaujali svou premisou, vztahem k jiným seriálůmnebo jejich obsazením a tvůrci.

5. Tom Clancy’s Jack Ryan

Tajného agenta Jacka Ryana známe nejen díky napínavým knihám Toma Clancyho, ale také díky několika hollywoodským filmům, ve kterých se vystřídalo hned několik velkých hereckých jmen. Ryana si totiž zahráli Alec Baldwin (60), Harrison Ford (76), Ben Affleck (45) a v posledním filmu s podtitulem V utajení ho ztvárnil Chris Pine (37).

Teď se ale tento hrdina, který to od mariňáka v Clancyho románech dotáhl až na prezidenta Spojených států, přesune na televizní obrazovky, kde jeho roli převezme už pátý herec v řadě. Tentokrát si Ryana zahraje John Krazinski (38), kterého můžete znát například jako sympatického Jima z americké verze seriálu Kancl.

Podle všech zpráv se pro seriál vytváří úplně nový příběh, který se však bude inspirovat jak v Clancyho literatuře, tak ve filmových hitech, především pak v těch, kde hlavní postavu ztvárnil Harrison Ford. Režisér seriálu prohlásil, že chce, aby měl nový Jack Ryan Fordovo charizma „běžného chlápka“. Chce zkrátka hrdinu, který je sympatický a zranitelný zároveň.

4. Čarodějky

Pokud jste krátce po roce 2000 kdykoliv zapnuli televizi, určitě jste minimálně jednou zahlédli seriál Čarodějky. Ten se točil okolo tří sester Halliwellových, které na půdě svého domu naleznou kouzelnou knihu, díky které všechny získají nějakou magickou schopnost. Prue má ovládá telekinezi, Piper umí zmrazit čas a Phoebe má vize budoucnosti.

Tento seriál si za osm let své existence získal neuvěřitelnou fanouškovskou podporu, která dovedla stanici CW k myšlence, že by mohl být ten pravý čas na nějaký ten reboot. Reakce na obnovení úspěšného seriálu jsou však i mezi zarytými fanoušky Čarodějek poněkud rozporuplné. To, co jim vadí asi nejvíce, je rozhodnutí založit seriál na úplně novém obsazení bez původních hereček.

Prezident stanice CW Mark Pedowitz (68) se nechal slyšet, že by byl rád, kdyby novým Čarodějkám dali jejich fanoušci alespoň šanci. „Je tam hodně rozdílů od původního seriálu, ale má s ním i mnoho společného. Než seriál odsoudíte, tak se na něj alespoň podívejte,“ nechal se slyšet Pedowitz.

Kromě informací od Pedowitze o seriálu zatím víme jen to, co stojí v oficiálním prohlášení stanice CW. „Bude to divoký, vtipný, feministický reboot.“

3. The Ballad of Buster Scruggs

Režisérské duo bratří Coenů je v Hollywoodu naprostou legendou, která má na svém kontě obrovské úspěchy jako Big Lebowski, Fargo nebo Tahle země není pro starý. Teď se ale zdá, že se Joel (63) a Ethan (60) přesouvají na televizní obrazovky, jelikož v současnosti točí seriál pro internetovou televizi Netflix s názvem The Ballad of Buster Scruggs.

O co přesně půjde, je zatím nejasné, jelikož jsou Coenovi velkými tajnůstkáři. Jisté jsou jen dvě věci. Půjde o westernový seriál, který bude obsahovat velmi zvučná herecká jména. Hvězdami jsou totiž nejen jeho tvůrci, za režiséry ale ve slávě ani v nejmenším nezaostává ani obsazení jejich seriálu.

Hlavní role totiž ztvární Liam Neeson (66), James Franco (40) či Brendan Gleeson (63). Rozhodně se tedy máme na co těšit a o to horší je tajnůstkářství režisérského dua, které nechce prozradit ani přesné datum, kdy má jejich seriál spatřit světlo světa.

2. Disenchantment

Všichni fanoušci animované tvorby kreslíře Matta Groeninga (64) si jistě pamatují to obrovské zklamání, když se dozvěděli, že je jejich oblíbená Futurama zrušena. Určitě si ale pamatují i tu radost, když byl seriál obnoven, jen aby tuto emoci zas vystřídal smutek z jeho dalšího zrušení.

Tento smutek však bude brzy zase nahrazen štěstím, jelikož tvůrce seriálů Futurama a Simpsonovi právě pracuje na novém projektu, který se má na televizních obrazovkách objevit už letos. S postupně klesající kvalitou seriálu o žluté rodince snad půjde o svěží vánek, který přinese spoustu čerstvých nápadů a originálního humoru.

Disenchantment bude fantasy animovaným seriálem, sledujícím příběhy princezny Bean, která trpí středně závažným alkoholismem. Dalšími hrdiny seriálu bude elf jménem Elf a Beanin osobní démon Luci, kteří se spolu s princeznou budou muset v rozpadajícím se království Dreamland vypořádávat se zlobry, harpiemi, skřítky a nejhorším nepřítelem ze všech – lidskou hloupostí.

1. Titans

Posledním seriálem na našem dnešním seznamu pochází ze superhrdinského prostředí komiksového studia DC. Tentokrát by však podle všeho nemělo jít o dílo s ponurou atmosférou a depresivním vizuálem. Nový seriál totiž ponese název Titans, takže se dočkáme spojení mladých hrdinů tohoto komiksového univerza.

Robin, Starfire, Cyborg, Beast  Boy a Raven už dříve spojili své síly v animovaném seriálu s názvem Teen Titans, který měl mezi superhrdinskými fanoušky neskutečný úspěch. O chystaném seriálu zatím není moc informací, a kromě obsazení nevíme téměř nic. Zatím je tedy jasné jen to, že hlavního hrdinu Robina ztvární Brenton Thwaites (28), kterého můžete znát například z posledních Pirátů z Karibiku s podtitulem Salazarova pomsta, kde si zahrál mladého Henryho Turnera.

Jak se ale podaří přenést animovaný seriál do jeho hrané podoby, si budeme muset ještě chvíli počkat, ale máme velké naděje, že by mohlo jít o kvalitní seriálový počin. Je totiž pravdou, že zatímco konkurenční Marvel sklízí úspěchy v kinech, studiu DC se poměrně daří na televizních obrazovkách. Stačí se podívat na seriály jako Arrow nebo Flash, které vznikají na televizi CW. Snad tento trend vydrží i pro Titans.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
John Krasinski, James Franco, Brendan Gleeson, Liam Neeson

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
televizní seriály, nové seriály, komiksy, připravované seriály, DC, seriálové novinky, animované seriály, seriály 2018, DC studio, DC hrdinové, seriál Čarodějky, Titans, Disenchantment, The Ballad of Buster Scruggs, Tom Clancy’s Jack Ryan, nové animované seriály
TOPlist