7 nejzajímavějších superhrdinských filmů, které nikdy nespatřily světlo světa

26.10.2018

Kdykoliv jdete v současné době do kina, můžete si být téměř jistí, že tam budou dávat alespoň jeden superhrdinský snímek. Od roku 2008, kdy nastal boom komiksových filmů díky obřímu úspěchu prvního Iron Mana, se s těmito filmy totiž zkrátka „roztrhl pytel“. Ať už jste fanoušky Marvelu nebo DC, právě teď žijete ve zlaté éře superhrdinských filmů.

Komiksové filmy dokáží do kin přilákat miliony diváků po celém světě a zdá se, že i objektivně špatné superhrdinské snímky zvládnou svým studií vydělat pořádný balík peněz. Skoro by se až zdálo, že tyto filmy neprocházejí žádným filtrem, který by určoval, který superhrdina se na stříbrné plátno podívá, a který ne. Opak je ale pravdou.

Existuje totiž spousta superhrdinských projektů, které byly odloženy na neurčito, anebo byly dokonce kompletně zrušeny. Zajímá vás, které komiksové postavy potkal tento neslavný osud? Pak se určitě začtěte do dnešního článku!

7. Spider-Man 4

První neuskutečněný film, který vám dnes chceme představit, měl vzniknout ještě před výše zmíněným superhrdinským boomem. Šlo totiž o čtvrtého Spider-Mana ze série, které dal vzniknout režisér Sam Raimi (59) mezi lety 2002 a 2007. První dva Reimiho filmy z pavoučí série jsou dodnes mnohými považovány za excelentní superhrdinské filmy, ale třetí (a zároveň bohužel poslední) spoustu diváků zklamal.

Studio Sony totiž Raimiho přinutilo, aby do svého třetího pavoučího příběhu zakomponoval hned tři ikonické superpadouchy zároveň. Tobey Maguire (43) v roli Petera Parkera proto musel bojovat nejen se Sandmanem, ale i s Venomem, a dokonce i s novou verzí Green Goblina.

Z filmu se tak stal velmi zmatečný projekt, který místy dokonce ani nedával smysl. Třetí Spider-Man navíc následoval druhý film série, který byl ze všech Reimiho pavoučích filmů tím nejúspěšnějším, a tak byl ten rozdíl kvality vskutku propastný. To bohužel znamenalo konec nadějí na čtvrtý díl a Spider-Manova maska byla na 5 let uložena „k ledu“, než se jí ujal Andrew Garfield (35).

Ani jeho verze pavoučího muže se však nedočkala všech plánovaných dílů. Po prodeji práv na Spider-Mana zpět studiu Marvel totiž nedošlo k těžce naznačovanému Amazing Spider-Manovi 3, a tak se modročervený oblek dostal až k Tomu Hollandovi (22), který se ho zuby nehty drží nyní. Jestli se mu však podaří překročit pověstnou hranici tří filmu, na to si budeme ještě chvíli muset počkat. V červenci příštího roku půjde do kin teprve druhý díl s podtitulem Daleko od domova.

6. Constantine 2

Komiksový Constantine je trochu zvláštní superhrdina, na kterého běžný divák není úplně zvyklý. Místo tradičních nepřátel ve formě geniálních vědců či agresivních mimozemšťanů totiž bojuje s démonickými zplozenci pekla. Tento netradiční film s Keanu Reevesem (54) v hlavní roli získal od kritiky i diváků smíšená hodnocení, což bohužel pohřbilo naděje na druhý díl.

Od roku 2005, kdy šel Constantine do kin, se však filmu podařilo získat kultovní status a v roce 2011 se začalo spekulovat o jeho možném pokračování. Už je to však více než sedm let a stále to bohužel nevypadá, že by se druhý Constantine nějak blížil. Jak se ale říká, naděje umírá poslední.

5. X-Men Origins: Magneto

Obrovské úspěchy MCU (Marvel Cinematic Universe) znamenaly, že si může Marvel konečně dovolit skupovat zpět hrdiny, které během své finanční krize prodal. Kromě výše zmíněného Spider-Mana totiž Marvel prodal práva i na hrdiny ze série X-Men, kteří se u čtenářů komiksových sešitů těšili velké oblibě.

Spider-Man proto šel pod hlavičku studia Sony Pictures a X-Meni se vydali k 20th Century Fox. Pod Foxem vzniklo hned několik filmů o těchto hrdinných mutantech, jejichž kvalita se však pohybovala jako na horské dráze. Vedle každého X-Men 2 najdete alespoň jeden X-Men Origins: Wolverine.

Právě obrovský neúspěch druhého zmíněného filmu znamenal stopku pro připravovaný sólový film o zrodu superpadoucha Magneta. Různé aspekty X-Men Origins: Magneto proto byly přepracovány a později použity ve filmu X-Men: První třída a jeho pokračováních. Nutno říct, že si tento film u fanoušků vedl mnohem lépe než Origins, takže to byl nakonec asi moudrý tah.

4. Gambit

Když už jsme u této mutantní série, bylo by hříchem nezmínit „prokletého“ Gambita. O tomto filmu se stejnojmenným superhrdinou v hlavní roli se spekuluje už skutečně dlouhou dobu. Remy LeBeau alias Gambit se měl poprvé objevit už v druhém X-Mením filmu z roku 2003, ale jeho scéna byla z celkového filmu vystřižena.

Gambit měl dokonce dostat vlastní trilogii poté, co se objevil v Origins: Wolverine, ale neúspěch tohoto filmu znamenal i konec nadějí na další sólové projekty. Channing Tatum (38), který je s postavou spojován už od samého začátku, však neoblomně věří, že film vznikne. Gambit má jít do kin už v roce 2019, a to i přesto, že film stále nemá režiséra (na tomto postu se vystřídalo hned několik kandidátů) a natáčení filmu má začít ještě letos.

Tatum je ale jediný, kdo je s filmem dodnes spojován, což nevěstí nic dobrého. Přesto však stále můžeme doufat, že se Gambita jednoho dne skutečně dočkáme. Tento charizmatický superhrdina, který dokáže jakýkoliv předmět přeměnit ve výbušninu, si svůj sólový film totiž určitě zaslouží.

3. Justice League Mortal

O tom, že se Liga spravedlnosti po několika dlouhých letech v loňském roce konečně dostala na plátna kin, ví asi každý. Stejně známá je i celková průměrnost tohoto filmu, který se velmi snaží napodobit konkurenční Avengers.

Co už možná ale nevíte, je fakt, že se tento superhrdinský tým studia DC měl na stříbrná plátna dostat už mnohem dříve. Snímek s názvem Justice League Mortal měl mít premiéru už v roce 2009. V té době v kinech zářila trilogie Christophera Nolana (48) s Batmanem jako hlavním hrdinou.

Ten měl být i jedním z protagonistů chystaného Justice League, jenže ho neměl ztvárnit Christian Bale (44), ale Armie Hammer (32). Wonder Woman si měla zahrát Megan Gale (43), Supermana se měl zhostit D.J. Cotrona (38) a režii filmu měl vést George Miller (73).

Bohužel však různé okolnosti jako scénáristická stávka v roce 2008 a příliš vysoký rozpočet snímku neumožnily vzniknout.

2. Green Lantern 2

O příšerném neúspěchu a chabých kvalitách filmu jménem Green Lantern vědí nejen všichni, kdo měli tu smůlu film vidět, ale i ti, kdo zhlédli Deadpoola a jeho pokračování. Jak Green Lanterna, tak Deadpoola totiž hraje Ryan Reynolds (42), který využívá každé příležitosti, aby si ze svého účinkování v propadáku z roku 2011 mohl dělat legraci.

I v Deadpoolovi se proto objeví několik narážek na tohoto zeleného superhrdinu včetně dožadování se nezeleného a neanimovaného supehrdinského kostýmu. Právě propadák v podobě Green Lantern způsobil nejen pohřbení plánů na svá pokračování, ale málem zavinil i předčasný konec Reynoldsovy kariéry.

Green Lantern měl navíc spustit DCEU (DC Expanded Universe), které mělo kopírovat úspěchy Marvelu, ale kvůli chabým kvalitám tohoto snímku byly plány na společné univerzum DC hrdinů odsunuty.

1. Superman lives

Poslední neexistující snímek, který vám dnes chceme představit je zároveň i tím nejpodivnějším, a to hned z několika důvodů. Mělo jít o film o Supermanovi, kterého se měl ujmout režisér Tim Burton (60). Ten už měl se superhrdinskými snímky své zkušenosti, jelikož režíroval první dva Batmany s Michaelem Keatonem (67) v hlavní roli.

Pro Batmana a jeho město Gotham se Burtonova stylizace nesmírně hodila, ale nedokážeme si představit, jak by ikonická atmosféra, kterou tento výstřední režisér vdechuje všem svým filmům, seděla Supermanovi a jeho Metropolis. To ale dle našeho názoru pořád není tím nejpodivnějším rozhodnutím, které se filmu týkalo.

Role tohoto světoznámého superhrdiny se totiž neměl ujmout nikdo jiný, než Nicolas Cage (54). Pokud jste stejně jako my měli problém, představit si Burtona v režisérském křesle filmu o Supermanovi, Cage v roli hrdinného mimozemšťana z planety Krypton je zkrátka něčím téměř nemyslitelným.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Christopher Nolan, Tobey Maguire, Nicolas Cage, Channing Tatum, Megan Gale, Keanu Reeves, Ryan Reynolds

Filmy:
Spider-Man 2, X-Men 2, Constantine, Spider-Man 3, X-Men Origins: Wolverine, Justice League, Green Lantern

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist