7 nejzajímavějších připravovaných Marvelovek

06.11.2018

Jen těžko byste v historii hledali období, kdy vznikalo tolik komiksových snímků jako právě teď. V jediném roce vyjde tolik filmů založených na příbězích z komiksových sešitů, že byste je nedokázali spočítat na prstech obou rukou. Zdá se navíc, že tato „mánie“ ani z daleka nepolevuje.

Právě teď probíhají práce na spoustě superhrdinských snímků komiksového studia Marvel a my jsme se proto rozhodli představit vám ty nejzajímavější z nich. Může jít o pokračování předešlých snímků, nové hrdiny stávajících superhrdinských týmů, nebo dokonce o úplně nové hrdiny, kteří nejraději jednají na vlastní pěst. Filmy jsme seřadili podle předpokládaného data jejich premiéry, ale některé z nich zatím žádný termín stanovený nemají. Je proto možné, že nevyjdou přesně v námi uvedeném pořadí.

Pro fanoušky DC máme ale také dobrou zprávu. Na žebříčku připravovaných filmů od DC právě pracujeme!

7. Captain Marvel

První superhrdinský snímek na dnešním seznamu už téměř klepe na dveře. Hrdinkou tohoto stejnojmenného filmu je Captain Marvel, jejíž příchod byl naznačen v potitulkové scéně letošních Avengers: Infinity War.

Hlavní role se ujme oscarová herečka Brie Larson (29), která svou zlatou sošku obdržela za hlavní roli ve filmu Room. Děj filmu se bude navzdory očekáváním nastoleným v Infinity War odehrávat ještě před Thanosovou invazí na Zemi. Konkrétně se podíváme do devadesátých let, kdy Captain Marvel, tehdy ještě jako obyčejná americká pilotka Carol Danvers, pracovala pro americkou armádu.

Po výcviku a poskytnutí schopností od mimozemské rasy Kree se však Danvers už jako superhrdinka vrací zpátky na Zemi, aby učinila přítrž útoku jiných mimozemšťanů zvaných Skrull. Captain Marvel je jedním z mála filmů dnešního seznamu, které už mají pevné datum premiéry. To bylo stanoveno na osmého března 2019.

6. Gambit

Další snímek se už dříve objevil na našem seznamu superhrdinských filmů, ke kterým nikdy nedošlo. Myšlenka tvorby sólového Gambita totiž vznikla už v daleké historii roku 2009. Tehdy měl tento X-Men dostat dokonce vlastní trilogii, ve které by se objevovali i další mutanti z jeho komiksové série.

Naneštěstí byly ale filmu neustále házeny pomyslné „klacky pod nohy“, a tak k posunutí tvorby do fáze skutečné produkce nikdy nedošlo. Jediné jméno, které je s projektem stále pevně spojeno, je jméno hlavního představitele. Channing Tatum (38) ale stále neoblomně věří, že se filmu podaří najít svou cestu a že se do kin dříve nebo později podívá.

Prozatím je premiéra Gambita stanovena na 7. června příštího roku, ale vzhledem k tomu, že snímek stále nemá ani režiséra, je toto datum pravděpodobně odsouzeno ke změně. Jak to s mutantem schopným nabíjet předměty explozivní kinetickou energií nakonec dopadne, je zatím ve hvězdách.

5. Spider-Man: Daleko od domova

Jen těžko se dá slovy popsat obrovský úspěch, který měla prozatím poslední inkarnace filmů o pavoučím muži. V loňském roce se totiž ve snímku Spider-Man: Homecoming vžil do role Petera Parkera Tom Holland (22), který je mnoha fanoušky Spider-Mana považován za prozatím nejvěrnější filmovou verzi tohoto newyorského superhrdiny.

Hollanda jste v roli Spider-Mana mohli poprvé zahlédnout ve filmu Captain America: Občanská válka a naposledy se divákům představil v Avengers: Infinity War. Pátého července příštího roku se má dočkat dalšího snímku, který bude v pořadí jeho druhým sólovým počinem.

Peter se z rodného New Yorku přesune ve snímku Spider-Man: Daleko od domova do Evropy, kde bude čelit jednomu z jeho největších nepřátel, tajemnému Mysteriovi. Možná vás bude zajímat, že se některé části filmu natáčely i v České republice, a to konkrétně v Praze nebo v Liberci.

4. Multiple Man

I další superhrdinský snímek je ve vývoji už delší dobu. Tentokrát však jde o příběhy Multiple Mana, jehož schopností je vytvoření vlastních klonů. Tuhle postavu už jste měli možnost na stříbrných plátnech vidět, a to konkrétně v roce 2006 díky filmu X-Men: Poslední vzdor.

Tehdy se role Jamieho Madoxe zhostil Eric Dane (45),ale  pro jeho sólový film ho však vystřídá James Franco (40). Ten už má se superhrdinskými filmy své zkušenosti, jelikož v minulosti ztvárnil Harryho Osborna v původní Spider-Maní trilogii režiséra Sama Reimiho (59).

Multiple man je však prvním filmem na dnešním seznamu, který doposud nemá stanovené datum vlastní premiéry. Situace se pro film ještě trochu zkomplikovala nedávnými obviněními ze sexuálního obtěžování, zaměřenými na osobu Jamese Franca. Osudy Multiple Mana jsou proto zatím nejisté. Jeho tvůrci však prozatím s tvorbou filmu stále počítají.

3. Black Cat

Black Cat je marvelovskou odpovědí na konkurenční Cat Woman studia DC. Vzhledem k tomu, že byla filmová Cat Woman naprostým propadákem, který odsoudili jak fanoušci kočičí ženy, tak profesionální kritika, má Black Cat poměrně slibnou startovní pozici. I když je pravda, že i její produkce šla po poměrně trnité cestě.

Původně se totiž měla postava Black Cat objevit ve společném filmu s další superhrdinkou zvanou Silver Sable. Později ale padlo rozhodnutí, že tato Felicia Hardy (mimochodem jedna z přítelkyň Petera Parkera) si zaslouží úplně samostatný film, a tak se od Silver Sable odloučila.

„Máme za to, že je Black Cat dostatečně zajímavou postavou se silným příběhem a osobností, pro to, abychom jí vytvořili její vlastní snímek,“ prohlásil Sanford Panitch, prezident studia Columbia Pictures, které za chystaným snímkem stojí.

2. Black Widow

Když už jsme zmínili Černou Kočku, nesmíme zapomenout ani na Černou Vdovu. Ano, čtete správně. Tato dlouholetá členka Avengers se konečně dočká vlastního filmu. Je ale potřeba předem říct, že to rozhodně nebude v nejbližší době. Zatím se totiž předpokládá, že by mohl snímek o Black Widow jít do kin až někdy v roce 2021.

Přesto však práce na sólovém snímku této ruské tajné agentky začaly a my se výkonů hollywoodské krásky Scarlett Johansson (33) zkrátka nemůžeme dočkat. Samotné natáčení má vypuknout v létě příštího roku, a přestože je tedy poměrně brzy na nějaké zásadnější přiblížení děje, pár informací už se na povrch dostalo.

Příběh filmu se bude s největší pravděpodobností odehrávat ještě před tím, než se Natasha Romanov přidala k Avengers a snímek bude s největší pravděpodobností zahrnovat i postavu Buckyho Barnese, ještě jako indoktrinovaného Winter Soldiera.

1. X-23

Od jedné ze služebně nejstarších rolí se pro poslední položku na dnešním seznamu přesouváme k jedné z těch nejmladších. Právě totiž probíhají počáteční práce na sólovém filmu o dívce s krycím jménem X-23, která se poprvé objevila v loňském Loganovi, tehdy ještě známá pouze jako Laura.

Její výkon v roli rozzuřené dívenky s adamantiovými drápy a regeneračními schopnostmi byl tak skvělý, že se producenti filmu rozhodli, že si Laura zaslouží vlastní film. Přestože Dafne Keen (13) toho v Logan: Wolverine moc nenamluvila, její akční scény byly skoro tak skvělé jako ty s Hugh Jackmanem (50).

Režisér filmu James Mangold (54) se nechal slyšet, že už se pracuje na scénáři. Nezbývá než doufat, že nedávný prodej práv na X-Meny zpátky Marvelu nijak chystaný snímek neohrozí. Marvel totiž patří pod Disney, kterému se brutalita Logana asi moc nelíbí-

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Scarlett Johansson, Channing Tatum, Brie Larson, James Franco, Hugh Jackman

Filmy:
X-Men: Poslední vzdor, Spider-Man 3, X-Men Origins: Wolverine, Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nové filmy, připravované filmy, Gambit, Gambit film, plánované filmy, marvel, černá vdova, filmy se superhrdiny, superhrdinové, filmy o mutantech, superhrdinské filmy, studio marvel, komiksy Marvel, marvelovky, připravované komiksy, pokračování mutantů, X-men pokračování, Černá vdova film, Černá vdova Spin-off, Captain Marvel, Caprain Marvel film, Gambit postava
TOPlist