5 zpěváků, kteří se objevili ve videohrách

18.02.2019

O tom, že se videohry v současnosti stávají opravdovým trendem, kterému se věnuje víc a víc lidí asi nemůže být pochyb. I my jsme si na tuto „kratochvíli“ v našich článcích už několikrát posvítili. V minulosti jsme vám například přinesli článek o sedmi hercích, kteří se zhostili rolí ve videohrách a dnes se k tomuto tématu ještě jednou vrátíme.

Dnes se však už nebudeme soustředit na herce, ale zaměříme se na jiný druh celebrit, které si svou slávu získávají skrze své „zlaté hrdlo“. Řeč je samozřejmě o proslulých zpěvácích, kteří svou podobu a hlas propůjčili videoherním vývojářům.

5. Ozzy Osbourne

Dnešní článek odstartujeme jednou z největších heavymetalových legend, která se kromě své hudby proslavila i vlastní reality show a pojídáním netopýrů. Znalci už samozřejmě tuší, že máme na mysli Ozzyho Osbournea (70), který se do povědomí široké veřejnosti poprvé dostal díky své tehdejší kapele s názvem Black Sabbath.

Hráčům se však představil ve videohře s názvem Brütal Legend. Tato hra však není obyčejnou mlátičkou, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale díky hojnému zapojení muzikantů do jejího vývoje je v ní i kladen velký důraz na rytmus a hudební vlohy. Kromě Ozzyho se totiž ve hře objevil i Lemmy Kilmister z Motörhead a hlavní postavu hry namluvil Jack Black (49).

4. Justin Bieber

Sportovní hry se často uchylují k začleňování celebrit mezi postavy jejich titulů. Žádné z nich však není tak podivné jako to, kterého se hráči dočkali v NBA 2K13. Mezi basketbalovými hráči se totiž objevila i kanadská popstar Justin Bieber (24).

Bieber však se svými 175 cm výšky není ideálním kandidátem na basketbalistu, to však vývojáře očividně nezastavilo. Samotný výběr Biebra byl pro hru zvláštní ještě z jednoho důvodu, jelikož se komunita jeho fanoušků moc neprotíná s hráči sportovních her. Něco na jejich výběru však bude, jelikož se Bieber v roce 2011 stal nejlepším hráčem skutečného přátelského basketbalového zápasu mezi celebritami. Talent pro basketbal tedy určitě má.

3. Michael Jackson

Série hudebních her s názvem Space Channel 5 je sama o sobě poměrně „netradiční“. Hráči v ní musí v ten správný čas stisknout ten správný čudlík a celá hra tak připomíná slavnější rytmické tituly jako Guitar Hero nebo Rockband. Zvláštnost hry navíc ještě podtrhuje role krále popu Michaela Jacksona, který v ní hraje mimozemskou bytost jménem Space Michael.

Jackson se navíc neobjevil pouze v jednom dílu, ale po jeho úspěšné premiéře v prvním díle dostal zpěvák ještě větší roli v jeho pokračování. Jacksonova postava tak předvádí zpěvákovy tradiční taneční pohyby a ikonický hlas a zvláštním způsobem se tak do této prapodivné hry naprosto hodí.

2. Ariana Grande

Ariana Grande (25) je americkou zpěvačkou a herečkou, která se proslavila takovými hity jako je God is a Woman, Bang Bang nebo jednou z nejnovějších písní s názvem Thank u, next. Kromě jejího účinkování v hrstce filmů a několika televizních seriálech se však Grande může chlubit i svou rolí v mobilní hře ze série Final Fantasy s podtitulem Brave Exvius.

Grande ve Final Fantasy Brave Exvius figuruje jako několik hratelných postav, které se slavnou zpěvačkou sdílí i vizuální podobnost. Ve hře najdete i několik kostýmů z jejích hudebních videoklipů a soundtrack obsahuje několik zpěvaččiných písní.

1. Phil Collins

Světoznámý hudebník Phil Collins (68) se totiž objevil ve hře ze série Grand Theft Auto, konkrétně v dílu s podtitulem Liberty City Stories. Většina celebrit má ve hrách nějaký konkrétní účel a jsou tak často důležitými součástmi příběhu. Collinsova role v GTA: Vice City Stories je však téměř čistě hudební. Vývojářské studio, které za hrami z této série stojí, celebrity často využívalo, ale Collins byl prvním umělcem, který se v jejich titulech objevil jako on sám a ne jako vymyšlená postava.

Hráč má za úkol tohoto zpěváka/bubeníka ochránit před pokusy o vraždu zosnovanými místní mafií, ale také se může zúčastnit několika jeho koncertů ve hře. Ty obsahují několik jeho písní, ke kterým vývojáři vymodelovali celou jeho kapelu a jejich hudební nástroje. Stále nám ale uniká důvod jeho začlenění do hry.

(tod)

Fandím
25 fanoušků
Nesnáším
5 antifanoušků
Celebrity:
Ozzy Osbourne, Michael Jackson, Justin Bieber, Ariana Grande

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
zahraniční zpěváci, australští zpěváci, videohry, zpěváci ve videohrách, Black Sabbath zpěvák, Ozzy Osbourne zajímavosti, Brave Exvius, Brütal Legend, NBA 2k13, NBA hry, krásné zpěvačka, Ariana Grande zajímavosti
TOPlist